TUZLARIJE - SAOPŠTENJA

09.08.2010.
Javne tribine SBBBiH-Fahrudin Radončić u MZ Slatina i Simin Han
Nudimo ugovor sa narodom na dvije godine !

U prostoriji mjesne zajednice Slatina, a potom i Simin Han jučer je nastavljeno sa održavanjem javnih tribina pod nazivom „Zapošljavanjem u bolju budućnost“, a u organizaciji mjesnih odbora Saveza za bolju budućnost BiH, pomenutih mjesnih zajednica.



Na temu su govorili eminentni stručnjaci iz oblasti ekonomije, zdravstva i obrazovanja, kao što su: prof.dr.Emir Kabil, prof.dr.Mirsad Đonlagić, prim.dr.Alija Azabagić, dipl.oec.Salih Šabović, mr.Aleksandar Remetić, doc.dr.Amira Turbić-Hadžagić, dr.sc.Hidajet Salkić, te Raza Smajić, diplomirana medicinska sestra. Ispred mladih, penzionerske i boračke populacije svoje stavove o mogućnostima zapošljavanja sa prisutnima su podijelili mr.Velida Mulasalihović, mr.Rizah Osmanović, te Adil Omerović, dobitnik najvećeg ratnog priznanja „Zlatni ljiljan“.

Ističući osnovnu problematiku unutar pojedinih društvenih i privrednih djelatnosti, kao i njihove osnovne uzročnike, sa tribina je prisutnima poslata jasna poruka da Savez za bolju budućnost kao savez svih građana Bosne i Hercegovine, na čelu sa predsjednikom Fahrudinom Radončićem, želi sa narodom sklopiti ugovor u cilju ekonomsko-razvojnog napretka. Ukoliko za dvije godine, umjesto za četiri, SBB BiH ne stvori ambijent koji će taj razvoj omogućiti, Savez će se povući, a bit će raspisani vanredni izbori, poručeno je sa tribina.



Ovim povodom, u MZ Simin Han, upriličeno je i svečano otvaranje rekonstruisanog pješačkog mosta koji dijeli osnovnu školu i magistralni put, a koji je djeci i roditelja godinama predstavljao veliki problem. Inicijator projekta bili su članovi mjesnog odbora Simin Han, a most je rekonstruisan pod pokroviteljstvom građevinskog preduzeća „Giprom“ Tuzla.

Posljednja u nizu javnih tribina Saveza za bolju budućnost BiH-Fahrudin Radončić općine Tuzla sa temom „Zapošljavanjem u bolju budućnost“ bit će održana u utorak, 10.08.2010.godine, u čitaoni „Poljana“ u MZ Kiseljak, sa početkom u 18h.


Press Centar
Saveza za bolju budućnost BiH
SBBBiH-Fahrudin Radončić
Tuzlanski kanton




















OSTALE VIJESTI
Pogođen iranski petrokemijski kompleks. IDF: Naši avioni izveli velike napade u Iranu
Napad nožem u Londonu: Trojica izbodena, jedan kritično
Raste broj mrtvih nakon razarajućeg potresa na Filipinima. Traju akcije spašavanja
Dronovi upali u zračni prostor Latvije, podignuta uzbuna
Stranka armenskog premijera uvjerljivo pobijedila na izborima
VIDEO Srušio se privatni avion u Dominikanskoj republici, dvoje mrtvih
Kod obale Sicilije snimljena velika bijela psina
Britanski Sikhi prijavljuju prijetnje nakon ubojstva Nowaka. "Nismo svi krivi"
Ukinuto upozorenje za tsunami nakon potresa na Filipinima
Samostan je opljačkan, Europa je bila prestravljena. Počelo je novo doba
Europa dobiva vlastiti Office - zahvaljujući Rusima?!
Američki ministar obrane: Veliki sporazum s Iranom je blizu
Iranska vojska: Gađali smo izraelsku zračnu bazu iz koje su napadali Libanon
Policija u SAD-u nakon 37 godina identificirala ubijenu "Castleberry Kate"
Xi se sastaje s Kim Jong-unom. "Počinje novo razdoblje odnosa Kine i Sjeverne Koreje"
Britanija o paru optuženom za špijunažu: Ne smijemo nagraditi gnjusno ponašanje Irana
Sedmi američki predsjednik raselio je domoroce, porobio crnce i uništio ekonomiju
Najmanje deset migranata poginulo u prevrtanju broda kod Malte
Dan kad su Mađari ucjenom dobili sve što su željeli. Bio je to težak udarac za Hrvate
Petero mrtvih, 14 ozlijeđenih u ruskom napadu na Zaporišku regiju




SVASTARIJE

Švicarci odabrali kamp za SP u staništu otrovnih čegrtuša. Dočekalo ih upozorenje

Trump naprasno prekinuo intervju na televiziji

Njemački wingsuit pilot poginuo u nesreći u Švicarskoj

VIDEO Djeca pala u rijeku nakon urušavanja mosta u Ukrajini

Plenković potpisuje ugovor u Sarajevu. Upozorenje iz BiH: Prijeti kolaps prometa

Na Kubi počeli dijeliti puške civilima

VIDEO Najmanja su nacija ikad na SP-u. Ovako su došli na zadnju pripremnu utakmicu

U Zagrebu se gradi ogroman islamski centar

Pucnjava na festivalu u SAD-u: 12 ranjenih, policija u lovu na napadače

Trumpovi izaslanici u tajnosti okupili nuklearne stručnjake