TUZLARIJE - SAOPŠTENJA

19.08.2010.
OO SDA Tuzla - saopćenje
Press konferencija o komunalnim problemima u MZ Tušanj


Nagomilani problemi komunalne infrastrukture u Mjesnoj zajednici Tušanj bili su povod održavanja press konferencija Kluba vijećnika SDA Tuzla, u cilju apelovanja na općinsku vlast da počne rješavati probleme u ovoj ali i u drugim Mjesnim zajednicama.



- Kao jedna od najvećih Mjesnih zajednica na području općine Tuzla, uz to i gradska MZ Tušanj bi trebala da ima drugačije ruho. Umjesto savremeno uređene MZ susrećemo se sa problemima: veliki broj ulica neasfaltiran, ne postoje trotoari, oborinske vode otežavaju ionako lošu putnu komunikaciju, rasvjeta u velikom djelu MZ ne postoji a ondje gdje je i ima nije adekvatna, ističe predsjednik Kluba vijećnika SDA Tuzla Mirsad Malohodžić i dodaje:

- Većina MZ pa i Tušanj ima problem sa sistemom daljinskog grijanja, gdje se samo kolektivni stambeni objekti priključuju na centralno grijanje, dok pojedinačni stambeni objekti moraju, svaki zasebno, plaćati skupe toplinske podstanice. Apelujemo na „Centralno grijanje“ Tuzla i općinsku vlast da naprave jedan kvalitetan projekat kojim bi se omogućilo da 10 do 15 kuća budu priključenje na jednu podstanicu.

Mjesna zajednica Tušanj nikada nije imala gore stanje što se tiče putne komunikacije, ističe građanin Ešef Krpić.



- Nažalost nemamo ni trotoara a na putu ka naselju Đape već je troje ljudi poginulo. Tražili smo da se postave ležeći policajci na tim mjestima, međutim nisu nam dozvolili. Veliki problem nam je i kanalizacija koja se iz naselja Mandići, Đape i Rasovca uljeva u potok Tušanj. Predlažemo da se pokrije potok jer bi se time dobila velika javna površina koja bi se mogla iskoristiti za dječje igralište koje nemamo u našoj MZ što je sramota za gradsku MZ, kazao je Krpić.

- Smatramo da bi općinska vlast trebala pomoći rješavanju nagomilanih problema Mjesne zajednice Tušanj kako bi se njeni građani osjetili Tuzlacima a ne građanima drugog reda, istakli su vijećnici SDA Tuzla na press konferenciji.


Služba za odnose s javnošću OO SDA Tuzla




















OSTALE VIJESTI
Iran ispalio projektile na Izrael. Sprema se odgovor. "Teheran večeras mora gorjeti"
Iran: Gađali smo izraelsku zračnu bazu, ovo je bilo upozorenje
Prebrojavaju se glasovi u Armeniji. Proruska stranka zasad gubi
Zelenski u Londonu: Europa mora biti dio mirovnih pregovora
Sjeverna Koreja Trumpu: Nećemo pregovarati o nuklearnom oružju
Pucnjava blizu kampa engleske reprezentacije u SAD-u. Devet ozlijeđenih
Italija pronašla 10 tijela nakon prevrtanja migrantskog broda kod Malte
Gotovo 60 posto izlaznosti na jako važnim izborima u Armeniji
Zelenski: Nećemo stati s napadima, vratit ćemo ruski rat na ruski teritorij
Novi val umjetne inteligencije mogao bi spasiti posrnuli Intel
Rusija postavila novi uvjet za kraj rata
Promet u Hormuzu od početka rata pao za više od 90 posto
Ruski dron pogodio skladište nuklearnog goriva u Černobilu
Finski predsjednik: Europa bi trebala razgovarati s Putinom
Trump: Nikada nisam obećao da neće biti novih ratova
Na papinoj misi u Madridu bilo preko milijun ljudi
Japan postavio tri uvjeta za slanje vojske u Hormuz
FT: Zelenski preko Abramoviča Putinu poslao poruku da je spreman na sastanak
Trump naprasno prekinuo intervju na televiziji
Utrka za najopasnije oružje budućnosti. Americi ponestaje vremena, Kina je blizu




SVASTARIJE

Švicarci odabrali kamp za SP u staništu otrovnih čegrtuša. Dočekalo ih upozorenje

Trump naprasno prekinuo intervju na televiziji

Njemački wingsuit pilot poginuo u nesreći u Švicarskoj

VIDEO Djeca pala u rijeku nakon urušavanja mosta u Ukrajini

Plenković potpisuje ugovor u Sarajevu. Upozorenje iz BiH: Prijeti kolaps prometa

Na Kubi počeli dijeliti puške civilima

VIDEO Najmanja su nacija ikad na SP-u. Ovako su došli na zadnju pripremnu utakmicu

U Zagrebu se gradi ogroman islamski centar

Pucnjava na festivalu u SAD-u: 12 ranjenih, policija u lovu na napadače

Trumpovi izaslanici u tajnosti okupili nuklearne stručnjake