TUZLARIJE - VIJESTI

17.10.2021. u 17:20
Derbi prvog kola u Mejdanu pripao ekipi Širokog

Mejdan je konačno dočekao prvu takmičarsku utakmicu košarkaša Slobode, a tribine publiku u novoj sezoni nakon dugo vremena. Na samom otvaranju sezone u Mejdanu raspored je ponudio pravi derbi koji je u velikoj mjeri opravdao očekivanja. Dobra i čvrsta igra na obje strane, borba na cijelom terenu, ali tuzlanska publika ne može biti zadovoljna ishodom budući da su crveno-crni u prvoj utakmici sezone upisali poraz.

Široki je svoju sezonu počeo nastupima u ABA 2 ligi tako da su prije jučerašnjeg susreta već bili u punom pogonu sa dvije odigrane utakmice na Zlatiboru. Gosti su bolje ušli u meč, ali je Sloboda brzo iskontrolisala igru te su domaći do kraja prvog perioda prešli u vodstvo za rezultat 23:19. Druga četvrtina crveno-crnima nekoliko puta ponudila je priliku za veću rezultatsku prednost što je Široki svaki put uspio osujetiti tako da su domaći na poluvrijeme otišli sa minimalnom prednošću uz rezultat 40:39.

Drugo poluvrijeme, tačnije treća dionica igre, prikazala je veliki pad domaće ekipe. Široki je podigao agresivnost u odbrani čime su limitirali Slobodu u napadačkoj igri i to je rezultiralo sa svega 11 postignutih poena domaćih u ovoj četvrtini. Rezultat treće četvrtine od 51:56 gosti su dodatno podigli u četvrtom periodu igre iako su igrači Slobode konstantno vraćali rezultatsku neizvjesnost. Široki nastavlja sa čvrstom igrom te su odličnu šutersku večer u kojoj su pogodili čak 14 trojki završili pobjedom u Mejdanu za konačan rezultat 68:77 (23:19; 17:20, 11:17, 17;21).

U redovima Širokog najefikasniji su bili Luka Božić sa 22 postignuta poena, Josip Bilinovac je dodao 14 dok je Mateo Čolak imao 11 postignutih poena bez promašaja iz igre. U redovima Slobode tri igrača postigla su po 16 poena. Najistaknutiji je bio Haris Delalić koji je uz svojih 16 poena dodao i 12 skokova za double-double učinak, a 16 su ubacili još Ibrahim Durmo i Draško Albijanić. Kapiten ekipe Đorđe Lelić bio je također dvocifren sa 13 postignutih poena.

U četvrtak Izbor sportiste Tuzlanskog kantona za 2021. godinu

Izbor sportiste godine Tuzlanskog kantona za 2021. godinu bio je tema današnjeg sastanka premijera Tuzlanskog kantona Kadrije Hodžića i ministra kulture, sporta i mladih Zlatana Muratovića sa predsjednikom i generalnim sekretarom Sportskog saveza TK-a Branom Mikićem i Jadranom Lasetovićem.

OPŠIRNIJE

25.01.2022. u 15:29 Broj citanja: 316
Federacija BiH:
Krizni štab preporučio skraćenje perioda izolacije i samoizolacije

Krizni štab Ministarstva zdravstva Federacije BiH na današnjoj je sjednici donio preporuke koje se odnose na smanjenje broja dana izolacije i samoizolacije, potvrdio je za BHRT Goran Čerkez, pomoćnik ministra zdravstva Federacije BiH.

OPŠIRNIJE

25.01.2022. u 14:31
Dogovor o osnivanju Radnog centra za osobe sa smetnjama u razvoju

O aktivnostima koje je potrebno poduzeti prije osnivanja Radnog centra u okviru JU Zavod za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju razgovarali su danas članovi Vlade TK sa predstavnicima ove institucije i Vijeća roditelja.

OPŠIRNIJE

25.01.2022. u 13:10
Pokrenut proces izrade Strategije razvoja MUP-a TK 2022 – 2027.

Strategija će sadržavati razvojne prioritete Kantona i razvojne pravce definisane u strateškim dokumentima Kantona i Federacije Bosne i Hercegovine i dokumentima relevantnim za proces integracije Bosne i Hercegovine u Evropsku uniju. Rok za izradu i usvajanje Strategije je 31.10.2022. godine

OPŠIRNIJE

25.01.2022. u 13:05 Broj citanja: 1092
U Tuzlanskom kantonu:
Pozitivnih 527, u bolnici 124, na respiratoru 8, umrle 2 osobe

U posljednja 24 sata u TK-u testirana su 994 uzorka na korona virus od kojih je 527 (53%) bilo pozitivno. Aktivno pozitivno je 4.966 osoba, u bolnici su 124 osobe od kojih je 8 na respiratoru. Kod kuće se liječe 4.842 osobe.

OPŠIRNIJE

25.01.2022. u 13:01 Broj citanja: 589
Konkretne aktivnosti u cilju sanacije zgrade „Soda – So“

Tuzlarije Vlada Tuzlanskog kantona vodi intenzivne aktivnosti na rekon strukciji adaptaciji zgrade „Soda-So“ u Tuzli, te je u cilju pripreme budućeg postupanja i narednih aktivnosti danas Vlada prihvatila Informaciju o do sada provedenim aktivnostima za potrebe rekonstrukcije zgrade Vlade TK.