TUZLARIJE - VIJESTI

29.05.2022. u 00:20
Odbojkašice Bosne i Hercegovine poražene u Mejdanu od Španije u CEV Zlatnoj ligi

Odbojkašice Bosne i Hercegovine porazom su otvorile premijerni nastup u CEV Zlatnoj ligi. U 2. kolu grupe ”A” reprezentativke Bosne i Hercegovine u tuzlanskoj dvorani ”Mejdan” poražene su od Španije, rezultatom 1:3.

Poslije izjednačene igre tokom otvaranja utakmice, prava drama viđena je u finišu prvog seta. Španjolke su vodile 17:20, ali je uslijedila serija Bosne i Hercegovine od 6:1 i preokret na 23:21. Ipak, više smirenosti do kraja imale su gošće koje su prvi set riješile u svoju korist, rezultatom 26:24.

U drugom setu reprezentacija BiH ima 8:4, ali se Španjolke vraćaju u utakmicu, poravnavaju na 13:13, a potom vode sa 13:15. Igralo se izjednačeno do finiša, a poenima Bošković reprezentacija BiH je povela sa 23:22, ali su gošće ponovo s više koncentracije i rješavaju drugi set u svoju korist 25:23.

U trećem setu reprezentativke BiH pokušale su se vratiti u utakmicu. Igralo se poen za poen do 16:16 kada gošće odlaze na 16:18. Reprezentativke BiH izjednačavaju na 18:18 i do kraja uspjevaju da dođu do prednosti i riješe treći set u svoju korist, rezultatom 25:21.

Drama u četvrtom setu. Reprezentativke BiH velikom borbom su se izborile za 23:23, ali su Španjolke iskoristile dvije greške i riješile četvrti set u svoju korist sa 23:25 i konačnih 1:3.

U narednom kolu CEV Zlatne lige reprezentativke BiH 1. juna igraju u Francuskoj, a 4. juna revanš je u tuzlanskom ”Mejdanu”.

Sloboda putuje na Kupres, u srijedu zakazana utakmica

Fudbaleri Fudbalskog kluba "Sloboda" će u četvrtak, 30. juna, putovati na Kupres, gdje će pod rukovodećom palicom trenera Adnana Jahića, obaviti osmodnevne pripreme. Prvi dijelom priprema je rukovodio trener Gradimir Crnogorac, a nakon toga novim šefom stručnog štaba je imenovan Adnan Jahić koji kaže da je Crnogorac radio izuzetno dobro.

OPŠIRNIJE

27.06.2022. u 16:19 Broj citanja: 321
Servisne informacije
... i malo tuzlarija

Sjećam se dvojice momaka, koji su bili kao čudo kad su se prije rata pojavili sa frčkavom kosom. E baš takve frizure, izbrijano sa strana a gore puno kose, ovih dana viđam. Mora da ima neka popularna osoba takvu frizuru pa se “primila” i kod nas. Nekima dobro stoji, a inače, podržavam “furanje svog fazona” posebno kad su mlađe osobe u pitanju, neka probaju, promijene, sve su to prolazne faze dok se ne nađu i ne vide šta i kako im najviše odgovara.

OPŠIRNIJE

27.06.2022. u 15:13
„Dani italijanskog filma u Bosni i Hercegovini“ i u Tuzli

U okviru „Dana italijanskog filma u Bosni i Hercegovini“, koje već nekoliko godina organizuje Ambasada Republike Italije u Bosni i Hercegovini, ove godine će u Tuzli biti prikazana dva filma najnovije italijanske produkcije. „Dani italijanskog filma u Bosni i Hercegovini“ u Tuzli se organizuju u saradnji sa Gradom Tuzlom.

OPŠIRNIJE

27.06.2022. u 14:42
Sinoć otvorena 23. Međunarodna likovna kolonija Breške

Sinoć je otvorena Međunarodna likovna kolonija Breške. Ova kulturna manifestacija 23 po redu u organizaciji Hrvatskog kulturnog društva “Napredak” Tuzla okupila je umjetnike i ljubitelje likovne umjetnosti iz BiH, Hrvatske i Srbije.

OPŠIRNIJE

27.06.2022. u 14:35
Najava za promociju monografije „Dom mladih 1972.-1989.“

TuzlarijeU srijedu 29. juna 2022. sa početkom u 19:00 na Kamernoj sceni Doma mladih (Dragiše Trifkovića br.2) biće upriličena promocija monografije „Dom mladih 1972.-1989.“ objavljena u izdanju JU Centar za kulturu Tuzla.

OPŠIRNIJE

27.06.2022. u 13:25
Stanje u Tuzlanskom kantonu na dan 26.06.2022. godine
Pregled ukupno vakcinisanih iznad 18 godina

TuzlarijeU nastavku možete pogledati tabelarni prikaz ukupno vakcinisanih građana Tuzlanskog kantona iznad 18 godina, prvom, drugom, trećom i četvrtom dozom, u domovima zdravlja sa područja TK.

OPŠIRNIJE

OSTALE VIJESTI
Rusija raketirala krcati šoping-centar. Raste broj mrtvih, stižu snimke
Mađarska: Odbijamo i raspravljati o embargu na ruski plin
Peking objavio da će politika nultog covida trajati 5 godina. Brzo su to izmijenili
Johnson: Napad na šoping-centar pokazuje koliko je Putin okrutan
Stigla snimka iz raketiranog šoping-centra u Ukrajini: "Pogledajte što je ostalo"
VIDEO Ukrajina: Rusi raketirali šoping-centar, u njemu je bilo 1000 civila
VIDEO Tornado u Nizozemskoj: "Ovo je rijedak fenomen"
Ljudi u Mariupolju prisiljeni loviti golubove i jesti ih, tvrdi gradonačelnik
Veliki cyber-napad u Litvi. Ruski hakeri: "Ovo je osveta"
Brzi vlak se zabio u lokomotivu u Češkoj, strojovođa poginuo. Ozlijeđeno 5 ljudi

U EU raste nervoza zbog plina: ˝Pred nama je vrlo teška zima˝

VIDEO Ovo je trenutak kad je napadač krenuo pucati po gej klubu u Oslu. Stižu detalji