TUZLARIJE - VIJESTI

28.07.2022. u 22:56 Broj citanja: 478
Uzvratna utakmice drugog pretkola Konferencijske lige:
AZ Alkmaar savladao Tuzla City i na Grbavici

U okviru uzvratne utakmice drugog pretkola Konferencijske lige FK Tuzla City je na stadionu Grbavica ugostio ekipu AZ Alkmaar. Konačan rezultat utakmice glasio je 4:0 u korist gostujuće ekipe.

Početak susreta je obilježio velikim pritiskom gostiju koji su željeli što prije riješiti pitanje prolaza. Prva dobra prilika desila se u desetoj minuti utakmice kada je Reijnder šutirao, ali je Fejzić odbranio.

Samo tri minute kasnije šutiraju Evjen iz slobodnog udarca, a u nastavku akcije minutu kasnije i Hatzidiakos, ali rezultat ostaje 0:0.

U 23. minuti utakmice Tuzla City je kreirala prvu veliku šansu na Grbavici, u šansi se našao Smajlagić, ali je udarac glavom bio neprecizan, te je šutirao preko gola. Tri minute kasnije tražili su Tuzlaci penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

Ajdin Nukić je silovito šutirao u 32. minuti utakmice, ali je otišlo daleko pored gola. Dvije minute kasnije slomljen je otpor bh. predstavnika.

Nakon centaršuta sa strane kojeg je uputio Odgaard, Evjen je spustio loptu na glavu De Wita koji postiže pogodak sa male udaljenosti za 1:0. Do kraja prvog dijela šansu je imao AZ u samom finišu prvog poluvremena, ali je Fejzić odbranio udarac Pavlidisa.

U nastavku utakmice ekipa iz Nizozemske je ipak pokazala klasu i zasluženo ostvarila prolaz dalje. Bile su dovoljne dvije minute razmaka u drugom poluvremenu da pitanje pobjednika bude riješeno. Prvo je u 61. minuti utakmice Pavlidis pogodio za 2:0, a samo dvije minute kasnije Pavlidis je asistirao, a Lahto je ubacio loptu u praznu mrežu bh. predstavnika.

Konačan rezultat utakmice od 4:0 stigao je u 82. minuti utakmice kada je na centaršut Kerkeza, De Jong pogodio glavom mrežu Fejzića.

(tuzlarije.net - Oslobodjenje.ba)

18.05.2024. Broj citanja: 191
Treći svjetski rat značio bi kraj naše civilizacije

18.05.2024. Broj citanja: 214
VIDEO Poplave u Njemačkoj, Belgiji, Francuskoj... ˝Voda je do prsa, ovo ne pamtimo˝

18.05.2024. Broj citanja: 192
Borbe u Rafahu jačaju, žestoko i na sjeveru. ˝Možda i najjače borbe u 7 mjeseci˝

18.05.2024. Broj citanja: 331
Ovaj film zovu čudom. Snimao se 40 godina, a redatelj je potrošio 120 milijuna dolara

18.05.2024. Broj citanja: 138
Troje španjolskih turista ubijeno u Afganistanu

18.05.2024.
Klimatski aktivisti upali na pistu zračne luke u Münchenu, izazvali kolaps letova

17.05.2024. Broj citanja: 149
VIDEO Sjever Italije pod vodom nakon obilne kiše

17.05.2024. Broj citanja: 528
VIDEO Masovni napadi na Krim. Satelitske snimke otkrivaju uništene moćne avione

17.05.2024. Broj citanja: 383
Američka vojska izgradila dok za pomoć Gazi. ˝Nijedan vojnik nije stupio na kopno˝

17.05.2024. Broj citanja: 627
VIDEO Ogromna oluja u Houstonu, četvero mrtvih, grad u mraku. ˝Ne izlazite˝

OSTALE VIJESTI
Ministar dao ultimatum Netanyahuu: Gledam te u oči i kažem - imaš do 8. lipnja
Njemačka vojska je u rasulu. Odmetnuti ministar povlači drastične poteze
Rusija zbog propalog projekta blokirala milijune u stranim bankama
U Gazi pronađeno tijelo još jednog taoca, hamasovci ga ubili dok je vozio bicikl
Klizi li svijet u nuklearnu kataklizmu?
Policija u Austriji uhitila djevojčicu iz Crne Gore. Planirala teroristički napad?
Masovni prosvjedi u Gruziji, predsjednica stavila veto na "ruski zakon"
Atentatoru na slovačkog premijera određen pritvor. Tvrdi da ga nije htio ubiti
Kako je oluja od tri tisuće ukrajinskih bombi uništila najopasnije avione u ratu
Hamasovci su je ubili, vukli golu i snimali. Tijelo Njemice nađeno u tunelu u Gazi
Kanadska policija nakon 50 godina otkrila serijskog ubojicu
Izraelci prodiru u Rafah, napadnut najveći izbjeglički kamp. "Gađaju bez prestanka"
VIDEO Poplave u Njemačkoj, Belgiji, Francuskoj... "Voda je do prsa, ovo ne pamtimo"
Zelenski: Rusi spremaju veliku ofenzivu, znam Putinov cilj. Ovo je tek prvi val