TUZLARIJE - VIJESTI

01.09.2022. u 09:43 Broj citanja: 331
Bez pogodaka u Doboju kod Kaknja, Sloboda ostala neporažena

U utakmici 8. kola nogometne m:tel Premijer lige, Igman i Sloboda remizirali su 0:0.

Susret je bolje otvorio naš tim. Već u četvrtoj minuti utakmice Komazec je crveno-crne mogao dovesti u vodstvo. Mehmedović se odlično oslobodio svog čuvara i uposlio Komazeca, a iskusni napadač šutirao je pored gola domaćeg golmana. Četiri minute kasnije, zaprijetili su domaći. Bodul je uposlio Hrelju koji se nije najbolje snašao pred golom naše ekipe. U 16. minuti Bodul se našao u odličnoj šansi, no njegov udarac odlazi daleko iznad gola. U nastavku pokušali su Hrelja i Maksimović na obje strane, no rezultat se nije mijenjao.

Domaći su u prvom poluvremenu imali terensku inicijativu, a Sloboda je pokušavala ugroziti njihov gol iz kontranapada. Jedan takav desio se u 35. minuti. Delić je dijagonalom pokušao uposliti Maksimovića, koji nije najbolje primio loptu i na taj način je propustio veliku šansu za našu ekipu. Prva ozbiljnija prilika na utakmici viđena je u 43. minuti. Direktno iz slobodnog udarca prijetio je Bodul, lopta je dobila nezgodnu putanju, a Bukvić je krajnjim naporom uspio sačuvati svoju mrežu i izbaciti loptu u korner. U posljednjoj minuti prvog poluvremena izabranici Adnana Jahića mogli su doći u vodstvo. Jasmin Osmić odlično je prošao po strani i centrirao, a Delić je šutirao glavom, no njegov udarac odlazi pored gola. To je ujedno bilo sve u prvih 45 minuta.

U nastavku od 45. do 60. minute crveno-crni su dominirali na terenu. Najprije je u 46. minuti prijetio Delić no bez većih problema za Ćemana. Svoj šut je isprobao i Osmić, bio je neprecizan. U 58. minuti Komazec je glavom mogao matirati golmana gostiju, šutirao je preko gola. Sloboda je u tim trenucima imala više od igre, ali to nisu uspjeli krunisati pogotkom. U 64. minuti Mehmedović je prošao po strani, centrirao, a njegov centaršut nije najbolje ispratio Komazec.

U narednoj akciji na drugoj strani prijetio je Vazda, ali bez većih opasnosti po Bukvića. U 72. minuti Hebibović je krenuo u solo prodor i šutirao, a Bukvić brani njegov udarac. U nastavku akcije Čubara je šutirao preko gola. Pred sami kraj utakmice u 89. minuti Igman je mogao do prednosti. Jakupović je izašao sam pred Bukvića, ali pogađa prečku. Ostalo je Igman-Sloboda 0:0.

U narednom kolu naš tim na Gradskom stadionu u Banovićima dočekuje dobojsku Slogu.

Od prve minute za naš tim nastupili su Bukvić, Jusić, Devedžić, Kapetanović, Osmić J., Osmić M., Vošnjak, Delić, Maksimović, Mehmedović i Komazec. Priliku za igru još su dobili Husejinović, Ćivić i Kurtalić.

25.04.2024. Broj citanja: 252
Sud BiH odredio pritvor za samo tri od 23 uhapšene osobe. Policijski šefovi na slobodi

24.04.2024. Broj citanja: 1122
FOTO Stigle nove ratne karte, proboj Rusa na istoku. ˝˝Pandorina kutija je otvorena˝

24.04.2024. Broj citanja: 895
Srušen svjetski rekord u skijaškim skokovima. Pogledajte let od 291 metra

24.04.2024. Broj citanja: 380
Ekstremne vrućine na Filipinima. ˝Ne može se disati˝

OSTALE VIJESTI
SAD u blizini Gaze gradi privremenu luku za slanje humanitarne pomoći
Masovni proboj Rusa, ukrajinska brigada se raspala. Prijeti kolaps cijele linije
VIDEO Velike poplave u Tanzaniji. Poginulo 155 ljudi
Ukrajinski ministar ponudio ostavku, optužen je za korupciju
Detalji brutalnog ubojstva Hrvata u Irskoj. Prijatelj opisao napad, uhićena trojica
Održana komemoracija za humanitarne radnike ubijene u Gazi
Danci: Švicarska firma iz optužnice protiv Mamića prebacivala milijune Bellabeatu
Britanska tvrtka tuži Pfizer i BioNTech: Ukrali su našu tehnologiju za covid cjepiva
Val nasilja na Haitiju, tisuće mrtvih. Premijer podnio ostavku
Dodik neće prihvatiti rezoluciju o Srebrenici. Tvrdi: Sve napisano je laž
Rusija: Premještamo sustave Iskander na granicu s Finskom. General NATO-a: Apsurdno
Djevojka (19) u Ukrajini pokušala prodati svog sina (2), tražila 23.500 eura
Europa, Afrika i Južna Amerika traže veće poreze za superbogate
Cijene nafte ostale iznad 88 dolara
Lukašenko: Oporba i NATO planiraju napad na Bjelorusiju, treba nam nuklearno oružje
SAD i 17 zemalja poručili Hamasu: Oslobodite taoce, to može riješiti krizu u Gazi