TUZLARIJE - VIJESTI

05.11.2022. u 15:17 Broj citanja: 421
U 17. kolu Premijer lige BiH:
Sloboda pobijedila Sarajevo u Banovićima

Fudbaleri tuzlanske Slobode u 17. kolu Premijer lige BiH savladali su Sarajevo na Gradskom stadionu u Banovićima rezultatom 2:0 (1:0).

Za Slobodu je ova utakmica bila od velike važnosti dok je Sarajevo nastojalo da produži pozitivan niz rezultata.

U početnom odmjeravanju snaga Sloboda je imala blažu terensku inicijativu, a gol za vodstvo u 11. minuti postigao je Eldar Mehmedović. Odbrana Sarajeva bila je poprilično konfuzna, Mehmedović je nakon odbijene lopte zatresao mrežu. Gosti su signalizirali ofsajd, ali je glavni sudac pokazao na centar.

Stojan Vranješ je zaprijetio u 16. minuti, a gosti su tek u 38. minuti utakmice preko Muse pokušalo ozbiljnije ugroziti gol Slobode.

Najbolja prilika za goste u prvom dijelu dogodila se u 41. minuti kada je Đokanović pogodio lijevu stativu Bukvićevog gola. Imao je u 45. minuti priliku i Čataković, ali je Bukvić zaustavio njegov šut.

U nastavku je Sloboda u 49. minuti zaprijetila preko Vranješa.

Sve do finiša Sarajevo je imalo blagu terensku inicijativu, ali bez konkretnijih prilika. Pobjedu za Slobodu u 88. minutu ovjerio je Tarik Kapetanović.

Sarajevo je do kraja pokušalo doći do gola, imalo nekoliko ubačaja iz kornera, ali se mreža Bukvića nije zatresla.

Sloboda sada ima 16 bodova i ostaje u utrci za opstanak u Premijer ligi BiH. Sarajevo je ostalo na 25 osvojenih bodova.

(tuzlarije.net - FTV/FENA)

13.05.2024. Broj citanja: 168
Kod Sheinovih dobavljača u Kini i dalje se radi 75 sati tjedno

13.05.2024. Broj citanja: 292
Ministar obrane BiH odao počast za 33 hrvatska civila. Ubili su ih članovi Armije BiH

13.05.2024. Broj citanja: 138
Izrael pojačao zračne napade na Rafah, tenkovima se probijaju na sjeveru Gaze

13.05.2024. Broj citanja: 126
Grčka i Turska se godinama svađaju, danas sastanak. ˝Susjedi smo, a ne neprijatelji˝

13.05.2024. Broj citanja: 273
Prva dama Ukrajine u Beogradu, Rusi su ogorčeni: Boji li nas se itko osim Lukašenka?

13.05.2024. Broj citanja: 321
Guverner Harkiva prozvao Zapad. Vojnici: Umrijet ćemo i nitko neće čuti istinu

12.05.2024. Broj citanja: 248
Rusi objavili snimku: ˝Ovo su posljedice ukrajinske osvete, najmanje sedam mrtvih˝

11.05.2024. Broj citanja: 153
VIDEO Velike poplave u Afganistanu, mnogo je mrtvih

11.05.2024. Broj citanja: 131
Goleme poplave u Brazilu, raste broj žrtava: ˝Ljudi su vikali upomoć. Bilo je užasno˝

11.05.2024. Broj citanja: 156
Ovako izgledaju Alpe kad ih obasja polarna svjetlost

OSTALE VIJESTI
Važna smjena u ukrajinskoj vojsci, Rusi osvajaju selo za selom. Evo novosti s bojišta
Scholz s kolegama iz nordijskih zemalja: "Podupirat ćemo Ukrajinu koliko god treba"
Amerikanci će raznijeti most u koji se zabio ogromni brod
Izraelski prosvjednici blokirali pomoć za Gazu, razbacali pakete s hranom
Erdogan: Više od 1000 hamasovaca je na liječenju u Turskoj
Analitičar: Šojgu ide na još veći položaj. Treba vidjeti gdje će sad Petrušev
Melinda Gates napušta zakladu koju je vodila zajedno s Billom
Britanski kralj Charles predao visoku vojnu titulu sinu Williamu
VIDEO Rusi krenuli u napad tenkovima i oklopnjacima, dočekalo ih topništvo i dronovi
VIDEO Policija prekinula propalestinski prosvjed na sveučilištu u Amsterdamu
Srpski premijer: Otvoreni smo za prijateljske razgovore s Ukrajinom na svim razinama
Supruga Zelenskog i ukrajinski šef diplomacije u iznenadnom posjetu Srbiji
Netanyahu: Ili sloboda i blagostanje, ili izumiranje, masakr i silovanje
Ukrajinci objavili snimke: Rusi planirali teroristički napad u Kijevu, ovo su bombe
Vojni analitičar nabrojao moguće razloge za rusku ofenzivu, prozvao i Zapad
Oglasio se novi Putinov ministar obrane. "Imamo kaos, ovo hitno treba riješiti"
Zadnja zemlja koja je ukinula ropstvo učinila je to tek 1888. godine
Amazon će u Francuskoj uložiti više od milijardu eura i otvoriti 3000 radnih mjesta