05.12.2022. u 13:48 Broj citanja: 321
Sloboda 2 savladana na gostovanju u Živinicama, obje ekipe brojale preko 100 poena

Razvojni tim Slobode je u okviru petog kola A1 lige sjever gostovao u Živinicama gdje su snage odmjerili sa domaćom ekipom KK Živinice.

Iako je utakmica cijelim svojim tokom išla u jednom smjeru, gledatelji na tribinama mogli su uživati u pravoj košarkaškoj rapsodiji u kojoj smo za 40 minuta igre vidjeli čak 212 postignutih poena. Odbrane u ovom meču nisu bile u prvom planu, a igrači obje ekipe bili su izuzetno napadački raspoloženi o čemu dovoljno govore visoki procenti šuta iz igre i jednih i drugih.

Domaći su već po samom ulasku u susret odlučili opravdati ulogu favorita te su odličnom energijom nakon prvih 10 minuta imali postignutih čak 36 poena. Gostujući tim nije puno kaskao kada je u pitanju poenterski učinak ekipe tako da smo na poluvremenu imali zbir od 103 poena uz dvocifreno vodstvo košarkaša iz Živinica. U istom ritmu ekipe su nastavile i u trećoj dionici u kojoj su timovi kombinovano zabili 61 poen čime je treći period bio ujedno i najefikasniji na utakmici. Konce igre igrači Živnica prepustili su gostima u posljednjoj četvrtini kada su crveno-crni smanjili rezultatski zaostatak zahvaljujući čemu su na kraju zabilježili poraz jednocifrenom razlikom od osam poena. Konačan rezultat glasio je nestvarnih 110:102.

Gosti su u ovom susretu kao najraspoloženijeg igrača imali Asima Gutića sa 29 postignutih poena, a statistički maestralno partiju zabilježio je Emir Krajinić sa double-double učinkom od 15 poena i 19 skokova. Vrijedi istaći još Haruna Čustovića koji je ubilježio 24 poena, Denisa Halilčevića sa 15 ubačenih poena, a juniori Eman Medunjanin i Ajdin Ćosić postigli su još 10, odnosno devet poena za ekipu Slobode 2. Prvo ime susreta je definitivno bio Mudžahid Smajlović iz redova gostiju sa 34 poena, a pratili su ga Haris Ganibegović sa 25 i Namik Čičkušić sa 22 poena. Navedena trojka je kombinovano ubilježila 12 pogođenih šuteva za tri poena na ovom susretu.

Sloboda 2 nakon pet odigranih kola ima omjer od jedne pobjede i četiri poraza, baš kao i ekipe Željo 1971 i Gradina Madi. Živnice su novim trijumfom ubilježile skor od četiri pobjede uz jedan poraz. U okviru šestog kola mladi košarkaši Slobode na parketu Mejdana dočekuju KK Orlovik Nansi, jedinu neporaženu ekipu u dosadašnjem ligaškom toku.

OKK Sloboda

(tuzlarije.net)

10.05.2024. Broj citanja: 51
Bus pun ljudi pao u rijeku u ruskom gradu, najmanje 7 mrtvih

10.05.2024. Broj citanja: 88
Baterije sve češće uzrokuju požar: ˝Takvi požari mogu biti eksplozivni, brzo se šire˝

10.05.2024. Broj citanja: 200
Zviždač: Bilo do 200 nedostataka na trupovima Boeinga 737, nekada su falili dijelovi

10.05.2024. Broj citanja: 112
Uvodi li Njemačka ponovo vojni rok?

09.05.2024. Broj citanja: 131
VIDEO Boeing sa 78 putnika izletio s piste u Senegalu

09.05.2024. Broj citanja: 165
VIDEO Konj snimljen na krovu potopljene kuće u Brazilu: ˝Pokušat ćemo ga spasiti˝

09.05.2024. Broj citanja: 140
VIDEO Putin: Zapad riskira globalni sukob

08.05.2024. Broj citanja: 503
Procurio novi plan NATO-a za Ukrajinu. ˝Bit će spremno 300 hiljada vojnika˝

08.05.2024. Broj citanja: 687
Ministar obrane BiH: Proizvodimo dronove kamikaze, pozivam Dodika da ih promoviramo

08.05.2024. Broj citanja: 153
Prekinut program Federalne TV u BiH. Državni emiter im uskratio usluge zbog duga

Rusi probili granicu, objavljeno što su osvojili. Ukrajinci: Znamo što žele postići