TUZLARIJE - VIJESTI

30.01.2023. u 11:39 Broj citanja: 439
Nakon uvjerljive pobjede Tuzla Cityja nad kazahstanskim Ordabasyem:
Bošnjaković - ”Bilo je i više nego dobro”

Trener Milenko Bošnjaković bio je izuzetno zadovoljan nakon visoke i uvjerljive pobjede nad kazahstanskim Ordabasyem od 4:1.

– Retultatatski je to moglo biti i uvjerljivije ali ono što smo prikazali u subotu, bilo je i više nego dobro. Izgledali smo od prve do zadnje minute onako kako to želim. Ozbiljni, agresivni, rastrčani, odgovorni…sve ono kako treba da izgleda jedna ekipa, kazao je Bošnjaković.

Novo ime u zadnjoj liniji je Ćorić, a u napadu Hadžić, dok je Nukić ponovo pomjeren u vezni red i bliže golu.

– Ćorić i Hadžić se sve više uklapaju u ekipu a Nukić je ponovo na svojoj prirodnijoj poziciji gdje je bio nezaustavljiv i mislim da ga više nećemo vraćati u zadnju liniju, kazao je Bošnjaković te dodao:

– Treba nam još dva-tri igrača. Da bi imali kvalitetnu širinu. Dobro bi nam došao lijevi bek, stoper i još jedan napadač ili “desetka” pošto nije još sigurno hoće li Mehanović imati pravo nastupa.

Tuzla City - Ordabasy 4:1

Prvi pripremni meč Tuzla City je uspješno odradio protiv kazahstanskog superligaša Ordabasya kojeg su Plavi savladali sa 4:1.

Trener Milenko Bošnjaković startao je sa ovom postavom: Fejzić – Ćorić, Šukilović, Čeliković, Mehidić – Karić, Diaby – Nukić, Pantelić, Kuzmanović – Hadžić.

Nakon sjajnih prilika Hadžića u 3.minuti čiji udarac odlazi preko gola, kao i Pantelićev osam minuta kasnije, u 14.minuti Nukić je izašao “jedan na jedan” sa golmanom protivničkog tima ali gola nije bilo. Ipak, dva minuta kasnije nakon Pantelićevog kornera, Šukilović pogađa za vodstvo Plavih.

U 20.minuti igrači Ordabasayja su izigrali našu odbranu ali Fejzić sjajno brani situaciju “oči u oči”. Dva minuta kasnije Karić dobro šutira ali stativa spašava Kazahstance.
U 24.minuti nakon prekida prijeti i Čeliković ali ostaje samo 0:1.
I nakon brojnih neiskorištenih prilika slijedi kazna, kada Maxim Fedin pogađa za 1:1, što je bio konačan rezultat prvih 45 minuta.

Na poluvremenu treneri prave dvostruku zamjenu. Umjesto Ćorića na desni bol ulazi Radić a Karića mijenja Karjašević.

U 53.minuti 1:2. Nukić sa Hadžićem duplim pasom izbacuje odbranu protivnika i sjajno pogađa suprotni ugao.

U 60.minuti penal za naš tim a odgovornost je preuzeo Pantelić za 1:3.

U 65.minuti iz igre izlaze Nukić i Diaby a priliku dobivaju Mujarić i Gavrić, a ubrzo Barcola mijenja Fejzića.

Zadnjih 15 minuta Hasanbegović ulazi umjesto Šukilovića, Mešinović umjesto Kuzmanovića, Rekić umjesto Pantelića a Nargalić mijenja Hadžića.

Pet minuta kasnije Nargalić zabija za konačnih 1:4 na asistenciju Mešinovića.

Tako su Plavi pružili jako dobru partiju sa dosta dobrih elemenata što je svakako dobar znak za ono što ih čeka u narednom periodu.

Naredna provjera je u utorak protiv ukrajinskog Metalista iz Harkiva.

19.04.2024. Broj citanja: 151
Iranski mediji umanjuju značenje izraelskog napada. ˝Eksplozije su bile kao petarde˝

19.04.2024. Broj citanja: 537
Netanyahu njemačkoj ministrici pokazao fotografije punih tržnica u Gazi, naljutila se

19.04.2024. Broj citanja: 134
Tri Rusa padobranima skočila iz stratosfere na Sjeverni pol, pogledajte snimku

19.04.2024. Broj citanja: 221
Što se stvarno događa u sukobu Izraela i Irana? Predstava kojom se skriva ono važno

19.04.2024. Broj citanja: 65
Počeli izbori u Indiji. Trajat će više od mjesec dana

19.04.2024. Broj citanja: 344
Izrael napao Iran. Sastaju se čelnici G7, stižu reakcije Irana

18.04.2024. Broj citanja: 1837
Putnik (33) preminuo na letu Ryanaira iznad Italije, s njim bila i trudna supruga

OSTALE VIJESTI
Ovo je Indijac koji je poginuo u Ukrajini boreći se za Putina. Priča je jeziva
Vođa Hamasa stigao u Istanbul, sastat će se s Erdoganom
Rusija će otvoriti centar za proizvodnju dronova
Bivša manekenka pokušala izliječiti rak sokovima. Umalo je umrla
Šire se snimke: "Ukrajinci sinoć napali Rusiju s 50 dronova"
Amerika blizu povijesne odluke o Ukrajini. Ovo bi moglo promijeniti tijek rata
Ukrajinci dronom napali Ruse, ubijen ruski ratni reporter
Sjeverna Koreja testirala "superveliku" bojevu glavu krstareće rakete
Njemački ratni brod štitio trgovačke brodove od napada Huta u Crvenom moru
Otkrivena golema crna rupa u našoj galaksiji, neočekivano je blizu Zemlje
Eksplozija u bazi proiranske milicije u Iraku, spominje se zračni napad. Jedan mrtav