17.12.2023. u 06:27 Broj citanja: 354
Razvojni tim Sloboda 2:
Poraz na gostovanju od ekipe Basket Živinice

Razvojni tim Sloboda 2 sinoć je odigrao svoju osmu utakmicu u okviru A1 lige regija sjever, ujedno i posljednju uoči polusezone i pauze od 40 dana do drugog dijela ligaškog takmičenja. Mladi igrači Slobode 2 u Živinicama su gostovali ekipi KK Basket Živinice koju su, u prvom duelu ova dva rivala, savladali rezultatom 63:61 nakon izuzetno neizvjesne završnice. Domaćin se uspio revanširati za poraz iz Mejdana ubjedljivom pobjedom na svom terenu.

Domaći tim je već na startu susreta dao do znanja da će ova utakmica ići u jednom pravcu, te su sa 30 poena u prvih 10 minuta ostvarili značajnu dvocifrenu prednost uoči nastavka. Gosti su odigrali nešto bolje u drugoj dionici susreta, ali domaći igrači nisu spuštali tempo igre pa su tako i nakon druge četvrtine povećali prednost za još šest poena razlike. Rezultat sa kojim se otišlo na poluvrijeme bio je 53:29 u korist ekipe iz Živinica.

Ništa se značajnije nije promijenilo u nastavku, gosti su uspjeli odgovoriti kvalitetnije u napadu, ali nisu imali rješenje za raspoložene igrače domaćeg tima koji su nastavili u istom ritmu iz prvog poluvremena. Izuzetno dobri procenti šuta iz igre domaći tim vodili su do čak 99 postignutih poena u ovom susretu. Gosti su bili efikasniji iz četvrtine u četvrtinu, ali isti slučaj bio je sa ekipom domaćina zbog čega mladi igrači Slobode 2 nisu uspjeli niti smanjiti rezultatski zaostatak do kraja susreta koji je završen rezultatom 99:70 (30:12; 23:17; 23:20; 23:21).

Najraspoloženiji u porazu svoje ekipe bio je Ajdin Kahrić sa 19 postignutih poena, a pratili su ga Ajdin Ćosić sa 15 i Eman Medunjanin sa 14 poena. Kapiten Emir Krajinić ubacio je 11 poena, četiri je imao Luka Mijačinović, tri poena zabio je pionir Mak Omerović, dok su Jasmin Agić i Nemanja Borojević dodali po dva poena. Prvo ime ekipe Basket Živinice u večerašnjem susretu bio je kapiten Ado Korkutović sa 22 postignuta poena.

Ekipa Sloboda nakon poraza u Živinicama prvi dio takmičarske sezone završava sa omjerom od tri pobjede i pet poraza u osam odigranih utakmica čime se nalazi u donjem dijelu ligaške tabele. Basket Živinice protiv razvojnog tima Sloboda 2 slavio je svoju treću vezanu pobjedu i trenutno se nalaze na diobi drugog mjesta. Timovi A1 lige sada idu na zasluženi odmor jer slijedi pauza nakon koje kreću pripreme za nastavak sezone.

(tuzlarije.net - OKK Sloboda)

12.05.2024. Broj citanja: 207
Rusi objavili snimku: ˝Ovo su posljedice ukrajinske osvete, najmanje sedam mrtvih˝

11.05.2024. Broj citanja: 139
VIDEO Velike poplave u Afganistanu, mnogo je mrtvih

11.05.2024. Broj citanja: 114
Goleme poplave u Brazilu, raste broj žrtava: ˝Ljudi su vikali upomoć. Bilo je užasno˝

11.05.2024. Broj citanja: 138
Ovako izgledaju Alpe kad ih obasja polarna svjetlost

10.05.2024. Broj citanja: 381
Rusi probili granicu, došli na par kilometara od ključnog grada. Ovo je pozadina

10.05.2024. Broj citanja: 146
Bus pun ljudi pao u rijeku u ruskom gradu, najmanje 7 mrtvih

10.05.2024. Broj citanja: 168
Baterije sve češće uzrokuju požar: ˝Takvi požari mogu biti eksplozivni, brzo se šire˝

10.05.2024. Broj citanja: 314
Zviždač: Bilo do 200 nedostataka na trupovima Boeinga 737, nekada su falili dijelovi

10.05.2024. Broj citanja: 185
Uvodi li Njemačka ponovo vojni rok?

09.05.2024. Broj citanja: 158
VIDEO Boeing sa 78 putnika izletio s piste u Senegalu

Ekonomist s malo vojnog iskustva pod sankcijama. Ovo je Putinov novi ministar obrane
Zelenski: Vode se teške borbe. Šef specijalaca: Rusi samo ušetali u Harkiv
Zelenski: U Harkivu i Donbasu se vode obrambene bitke
Putin smijenio ministra obrane i postavio ga na novu funkciju
Širi se ogromni šumski požar u Kanadi, stanovnici Alberte se pripremaju za bijeg
Europol kaže da je hakiran. Napadač objavio da prodaje povjerljive podatke
Ljudi bježe iz važnog ukrajinskog grada: "Želim u Njemačku, ali ne znam kako ću tamo"
SAD: Izrael nema uvjerljiv plan zaštite civila u Rafahu
Zapovjednik specijalaca iz Harkiva: Rusi su samo ušetali, nije bilo obrane ni otpora