25.12.2023. u 11:58 Broj citanja: 476
AK „Sloboda – Tehnograd“ Tuzla:
Dva državna rekorda Bakira Musića u Beogradu

Tokom proteklog vikenda u Atletskoj dvorani u Beograd održana su dva velika međunarodna atletska mitinga na kojima je učestvovalo preko 1.500 atletičara-ki.

U subotu je organizaciji AK „Top Jump“ održan memorijal "Mihajlo Mika Švraka". Na ovom mitingu medalju je osvojio Bakir Musić u trci na 400 m, istrčavši državni rekord za mlađe juniore i juniore.

Srebrne medalje su osvojili Nikola Pavljašević u trci na 3000 m za mlađe juniore i Alija Džinić na 200 m za juniore.

Drugog dana vikenda održan je tradicionalni "Miting budućih šampiona" u organizaciji AK „Partizan“.

Bakir Musić je trijumfovao u trci na 200 m istrčavši najbolji rezultat svih vremena u kategoriji mlađih juniora i juniora - 22,60 s, dok je u trci na 60 m osvojio srebrnu medalju.

Amer Bećirović istrčao je najbolji rezultat svih vremena u diciplini 300 m u dvorani za dječake - 39,48 s, osvojivši 4. mjesto, a osvojio je i srebrnu medalju u trci na 800 m za starije pionire.

Amar Grbić je u bacanju kugle u kategoriji mlađih juniori osvojio bronzanu medalju, Alija Džinić je osvojio srebrnu medalju u trci na 60m za juniore, a Enes Džinić je osvojio bronzane medalje na 60m i 200m u kategoriji juniora.

Bronzanu medalju osvojila je Ena Bećirović u trci na 300 m za djevojčice.

Četvrta mjesta osvojili su Ema Mešković u diciplini 800 m za djevojčice, te Nikola Pavljašević u trci 800 m za dječake, sa novim ličnim rekordima.

Odlične plasmane i nove lične rekorde ostvarili su i ostali takmičari AK Sloboda Tehnograd, Amna Musić, Ajna Nezirovac, Imad Isabegović, Rijad Muratović, Elma Hasanbašić, Rijad Hasanbašić i Nudžejma Vrabac.

Sportski direktor
Jasmin Gavranović

(tuzlarije.net)

10.05.2024. Broj citanja: 62
Zviždač: Bilo do 200 nedostataka na trupovima Boeinga 737, nekada su falili dijelovi

10.05.2024. Broj citanja: 54
Uvodi li Njemačka ponovo vojni rok?

09.05.2024. Broj citanja: 118
VIDEO Boeing sa 78 putnika izletio s piste u Senegalu

09.05.2024. Broj citanja: 142
VIDEO Konj snimljen na krovu potopljene kuće u Brazilu: ˝Pokušat ćemo ga spasiti˝

09.05.2024. Broj citanja: 125
VIDEO Putin: Zapad riskira globalni sukob

08.05.2024. Broj citanja: 453
Procurio novi plan NATO-a za Ukrajinu. ˝Bit će spremno 300 hiljada vojnika˝

08.05.2024. Broj citanja: 630
Ministar obrane BiH: Proizvodimo dronove kamikaze, pozivam Dodika da ih promoviramo