18.01.2024. u 08:54 Broj citanja: 597
Sloboda ubjedljivim porazom od Bosne u Mejdanu eliminisana iz kup takmičenja

Košarkaši Slobode i Bosne sinoć su u Mejdanu odmjerili snage u polufinalnom susretu Kupa “Mirza Delibašić” – sistem “A”, dok je u prvom polufinalnom susretu u Bihaću borba za finale pripala ekipi Orlovika iz Žepča koji je savladao domaćina Željo 1971.

Derbi bh. košarke u Tuzli nije ponudio velika uzbuđenja budući da su košarkaši sarajevske Bosne u posljednjim minutama druge četvrtine preuzeli terensku inicijativu, a u drugom poluvremenu su polufinalni susret potpuno stavili pod svoju kontrolu čime su na kraju stigli do zasluženog slavlja i plasmana u finale.

Obje ekipe otvorile su utakmicu u dobrom raspoloženju što je za rezultat donijelo izuzetno efikasnu prvu četvrtinu u kojoj smo vidjeli čak 47 poena. Gosti su već nakon prvih 10 minuta igre imali prednost od tri poena, a istu su uspjeli povećati u drugoj dionici utakmice tokom koje su nametnuli željenu igru i domaćina uveli u svoj ritam. Domaći su i dalje držali rezultatski priključak, ali su gostujući igrači na poluvrijeme otišli sa osam poena prednosti i rezultatom 39:47.

U trećem periodu igre ekipa Bosne dodatno pojačava agresivnost u odbrani što je crveno-crni tim ostavilo na svega 12 postignutih poena u ovoj četvrtini. Gosti su nastavili sa efikasnom realizacijom u napadu pa su uoči posljednjih 10 minuta igre imali dvocifreni plus od 17 poena. Istu sliku vidjeli smo i u posljednjoj dionici igre tokom koje se rezultatski zaostatak domaćih i dalje uvećavao, a domaći košarkaši nisu imali rješenja za izuzetno raspoložene goste. Susret je završen rezultatom 69:92 (22:25; 17:22; 12:21; 18:24) za sarajevski tim.

Najefikasniji igrač u ekipi Slobode bio je Devine Eke sa 22 postignuta poena, dok su dvocifreni u crveno-crnom timu bili još kapiten Đorđe Lelić sa 15 ubačenih poena, te bek Asim Gutić koji je dodao 10 poena. Goste je do pobjede vrijedne finala vodio Vojin Ilić koji je ubilježio 21 poen, a po 20 su imali Sead Hadžifejzović i Jure Zubac koji je upisao double-double učinak sa uhvaćenih 10 skokova.

Ekipa Slobode ovim porazom eliminisana je iz kup takmičenja i neće imati priliku boriti se za završni turnir “Mirza Delibašić”. Košarkaši Orlovika i Bosne ubjedljivim pobjedama zakazali su finale sistema “A” koje je na rasporedu sljedeće sedmice u Žepču. Upravo tamo, u okviru 15. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine, putuju crveno-crni već za vikend kada ih u ligaškom duelu dočekuje ekipa Orlovika.

(tuzlarije.net - OKK Sloboda)

08.05.2024. Broj citanja: 281
Procurio novi plan NATO-a za Ukrajinu. ˝Bit će spremno 300 hiljada vojnika˝

08.05.2024. Broj citanja: 369
Ministar obrane BiH: Proizvodimo dronove kamikaze, pozivam Dodika da ih promoviramo