TUZLARIJE - VIJESTI

02.03.2024. u 08:48 Broj citanja: 489
Sloboda u uzbudljivoj završnici savladala Spartak i potvrdila učešće u ligi za prvaka

Tuzlarije


Košarkaši Slobode i Spartaka odigrali su meč 19. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine sinoć u tuzlanskom Mejdanu. Dva rivala ponudila su nam još jedan uzbudljiv susret, napetu završnicu i produžetak kao što je to bio slučaj i u prvom ogledu ova dva tima kada je slavila ekipa Prijedora.

Tri sedmice van takmičarskog ritma učinile su svoje, tako da su crveno-crni u ovom susretu izgubili tri od četiri četvrtine, ali u posljednjoj dionici meča dolazi do potpunog preokreta i produžetka u kojem su domaći košarkaši trasirali put do lige za prvaka.

Gosti su odmah na startu utakmice trojkama Stankovića i Gutalja pokazali da u Tuzlu stižu u odličnom šuterskom raspoloženju. Spartak na krilima vanjskog šuta ostvaruje vodstvo i sjecka igru domaćih koji su konstantno pokušavali preuzeti terensku inicijativu. Drugi period igre završen je sa svega 26 postignutih poena na obje strane parketa, a u prilično napadački neefikasnoj četvrtini gosti su uspjeli povećati već postojeću prednost i na poluvrijeme otići sa pet poena plusa pri rezultatu 30:35 za Spartak.

U trećoj četvrtini gosti još jednom demonstriraju odlično podešene nišanske sposobnosti i zahvaljujući šutevima Lončara stižu na dvocifrenu prednost. Domaći su u posljednju dionicu susreta ušli sa osam poena minusa, a do kraja susreta agresivnom odbranom uspjeli su zaustaviti goste na svega 13 poena u ovoj četvrtini i brzim napadačkim rješenjima istopili su rezultatski zaostatak. Pri rezultatu 65:65 crveno-crni su imali posljednji napad u kojem je pogođeni šut Lelića poništen zbog isteka vremena. Uslijedio je produžetak i potpuna dominacija Slobode za 12. ligašku pobjedu rezultatom 80:71 (18:21; 12:14; 14:17; 21:13; 15:6).

Maestralnu partiju u redovima Slobode odigrao je Ismet Sejfić koji je postigao 21 poen i uhvatio 21 skok. Devine Eke je ubacio 18 poena, dok su dvocifreni bili još Asim Gutić sa 10 poena, te kapiten Đorđe Lelić sa 13 čiji su poeni u ključnim trenucima prelomili susret. Iako su postigli 11 trojki u ovom susretu, gosti nisu uspjeli napraviti senzaciju u Mejdanu, a najraspoloženiji u ekipi Spartaka bili su Nemanja Stanković i Srđan Lončar sa po 18 postignutih poena u porazu svog tima.

Sloboda je trijumfom nakon reprezentativne pauze nastavila takmičarsku sezonu i ostala na trećem mjestu sa omjerom od 12 pobjeda i sedam poraza nakon 19 odigranih susreta. Spartak je upisao svoj 15. poraz u ovoj sezoni, a sa četiri ostvarena trijumfa u dosadašnjem ligaškom toku zadržali su se na pretposljednjem mjestu tablice. Košarkaši tuzlanskog tima ovom pobjedom osigurali su učešće u ligi za prvaka. Ostala su još tri susreta do kraja regularnog dijela prvenstva, a u narednom kolu crveno-crni putuju u Banja Luku gdje ih dočekuje ekipa Borca.

(tuzlarije.net - OKK Sloboda)               





OSTALE VIJESTI


12.06.2026. Broj citanja: 79
Junak BiH odigrao utakmicu kakva na SP-u nije viđena od 1966.



12.06.2026. Broj citanja: 142
VIDEO Ibrahimović i Henry zajedno zapjevali hit Dubioze Kolektiv



12.06.2026. Broj citanja: 175
Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?



12.06.2026. Broj citanja: 516
VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada



12.06.2026. Broj citanja: 162
Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih



12.06.2026. Broj citanja: 139
Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat



12.06.2026. Broj citanja: 124
Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine



12.06.2026. Broj citanja: 139
Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca



11.06.2026. Broj citanja: 353
Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira



11.06.2026. Broj citanja: 143
Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih














OSTALE VIJESTI
Sutkinja blokirala Trumpov fond za "borbu protiv naoružavanja"
Katar je vodio tajne pregovore s Iranom tijekom rata
Iran: Sporazum o prekidu borbi vodio bi ponovnom otvaranju Hormuza
MMF i Ukrajina postigli dogovor o isplati 690 milijuna dolara pomoći
Europska komisija dala rok Bijenalu zbog sudjelovanja Rusije
Ministarstvo pravosuđa SAD-a odobrilo spajanje Paramounta i Warner Brosa
SAD odobrio Poljskoj dodatne 4 milijarde dolara vojne pomoći
Može li Trump postići dobar sporazum s Iranom? Nekoliko je velikih prepreka
Napadač u Teksasu nasumično pucao na ljude. Nakon višesatne opsade pronađen mrtav
U sefu bivšeg španjolskog premijera pronađen nakit vrijedan 1,2 milijuna eura
Ukrajina i Moldavija otvaraju pristupne pregovore s Europskom unijom
SAD razmatra plan za osiguranje iranskog nuklearnog materijala
FIFA je simbol korupcije. Zašto je i dalje tako moćna?
SAD: Iran se obvezuje trajno odreći nuklearnog oružja
Pakistanski premijer: SAD i Iran postigli mirovni sporazum
Reuters: UAE deblokira milijarde dolara za Iran
Rusija razvija satelitski sustav za dronove i povećava vojsku
Američka vojska pripremala misiju za zapljenu iranskog uranija. Trump ju je otkazao
Sudac odbio odgodu uklanjanja Trumpova imena s Kennedy Centra
Papin avion prizemljen zbog tehničkog problema




SVASTARIJE

Junak BiH odigrao utakmicu kakva na SP-u nije viđena od 1966.

VIDEO Ibrahimović i Henry zajedno zapjevali hit Dubioze Kolektiv

Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?

VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada

Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih

Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat

Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine

Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca

Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira

Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih