02.05.2024. u 09:43
Treći poraz crveno-crnih u ligi za prvaka:
Široki bolji od Slobode u duelu na Pecari

Košarkaši Slobode u okviru šestog kola lige za prvaka Prvenstva Bosne i Hercegovine gostovali su ekipi Širokog na Pecari. U prvom duelu ova dva rivala u Mejdanu uspješniji je bio crveno-crni tim, a košarkaši Širokog sinoć su se na domaćem terenu uspjeli revanširati za poraz pretrpljen u Tuzli. Nije ovo bila ubjedljiva pobjeda gostiju koji su se u više navrata nudili protivniku, ali gosti nisu iskoristili ukazane prilike da preokrenu rezultat i još jednom u ovoj sezoni odnesu bodove sa Pecare.

Utakmica u Širokom Brijegu bila je od velikog značaja za oba tima što se vidjelo već u prvoj dionici susreta koju su nešto bolje iskoristili gostujući košarkaši. Snage na parketu u prvoj četvrtini bile su prilično izjednačene, a tuzlanski tim je uspio ostvariti prednost od tri poena nakon prvih deset minuta igre. Široki je, poslije nešto opreznije igre u prvoj četvrtini, odlično odigrao drugi period susreta u kojem su postigli 27 poena i preokrenuli rezultat u svoju korist. Domaći košarkaši otišli su na poluvrijeme sa šest poena prednosti i rezultatom 44:38.

Ekipa Širokog i u trećoj dionici susreta ima kontrolu nad susretom, ali gostujući košarkaši i dalje imaju rezultatski priključak. Ipak, domaći su uspjeli dodatno povećati prednost pa su u posljednjih 10 minuta igre ušli sa dvocifrenom prednošću. Gosti se nisu predavali do samog kraja pa su u posljednjoj četvrtini domaće zaustavili na svega 14 poena, te su u jednom dijelu četvrtog perioda igre čak preuzeli vodstvo, ali do kraja susreta Široki uspijeva iskontrolisati meč i slaviti rezultatom 78:72 (17:20; 27:18; 20:16; 14:18) čime Slobodi nanosi treći poraz u ligi.

U redovima Slobode na Pecari najefikasniji su bili Andrija Bojić i Kareem Brewton sa po 16 postignutih poena, dok su dvocifreni bili Ismet Sejfić sa još jednim double-double učinkom od 14 poena i 16 skokova, te kapiten Đorđe Lelić sa 12 ubačenih poena. Ekipu Širokog je do nove pobjede vodio sjajni kapiten Mateo Čolak sa 29 postignutih poena u pobjedi svog tima.

Sloboda nakon šest odigranih kola bilježi izjednačen omjer od tri pobjede i tri poraza, identičan kao i ekipe Širokog i Bosne. Nakon dva odigrana susreta protiv ekipe Širokog, crveno-crni imaju bolji međusobni skor i trenutno se nalaze na petoj poziciji ligaške tabele. Košarkaše trenera Žunića već za vikend očekuje novi gostujući duel, ukupno treći vezani, gdje će ih u sarajevskoj Skenderiji ugostiti ekipa Bosne koju su igrači Slobode savladali u prvom susretu u Mejdanu.

(tuzlarije.net - OKK Sloboda)

19.05.2024. Broj citanja: 94
Iran službeno potvrdio: Helikopter s predsjednikom prisilno sletio, ne znamo ništa

19.05.2024. Broj citanja: 232
Ukrajinci zasuli Ruse moćnim američkim raketama i desecima dronova. Gori rafinerija

19.05.2024. Broj citanja: 106
Dvoje mrtvih u sudaru brodova na Dunavu u Mađarskoj. Traje potraga za nestalima

19.05.2024. Broj citanja: 90
Trumpov saveznik se rugao i skrivao od suda. Upali mu na rođendan i uručili poziv

19.05.2024. Broj citanja: 464
Muž joj je umro u teškoj nesreći. Godinama je sama istraživala i pobijedila Goodyear

18.05.2024. Broj citanja: 443
Treći svjetski rat značio bi kraj naše civilizacije

18.05.2024. Broj citanja: 340
VIDEO Poplave u Njemačkoj, Belgiji, Francuskoj... ˝Voda je do prsa, ovo ne pamtimo˝

18.05.2024. Broj citanja: 272
Borbe u Rafahu jačaju, žestoko i na sjeveru. ˝Možda i najjače borbe u 7 mjeseci˝

18.05.2024. Broj citanja: 509
Ovaj film zovu čudom. Snimao se 40 godina, a redatelj je potrošio 120 milijuna dolara

18.05.2024. Broj citanja: 172
Troje španjolskih turista ubijeno u Afganistanu

Helikopter s predsjednikom Irana se srušio. Traže ga, ne zna se kako je predsjednik
Iranski dužnosnik: Helikopter s iranskim predsjednikom srušio se u planinama
Hrvatski veterani pomažu u resocijalizaciji ukrajinskih branitelja
VIDEO Glavašević snimio cijene u trgovini Aldi u Belgiji
Pacifički otok pretvoren u pustoš. Što se događa i kakve veze s tim ima Azerbajdžan?
Srušio se mali avion u Austriji, poginuo pilot (56)
Priča o najvećem kulturocidu u povijesti. Kako je Kina pokušala izbrisati samu sebe
Tisuće Britanaca primile su krv zaraženu HIV-om i hepatitisom. Sad će dobiti odštetu
Vlasnica i zaposlenici vrtića u SAD-u djeci u hranu stavljali melatonin, uhićeni su
Iran diže zid na granici s Afganistanom
Jesu li Nijemci postali lijeni?
Što bi se dogodilo Njemačkoj kad bi izašla iz EU? Objavljena studija
Zamjenik slovačkog premijera: Fico je stabilno, prognoze su pozitivne
Izrael brutalno napada Gazu dok u regiji boravi savjetnik Bijele kuće
Dvojica dječaka nestala jučer u Engleskoj. Jedan se utopio u rijeci, drugi kritično
Rusi: Krim je napadnut moćnim američkim raketama. Ukrajinci: Uništili smo važan brod