U okviru obilježavanja Dana JU MS Građevinsko- geodetske škole Tuzla, u Ateljeu Ismet Mujezinović upriličena je Završna manifestacija projekta „ Samo jedno mjesto na svijetu se zove dom“. U okviru projekta raspisan je konkurs za učenike od 6. do 9. razreda osnovnih škola sa područja TK i to u četiri tematske oblasti: informatika, tehnički odgoj te likovni i literarni radovi. Posebno zadovoljstvo izazvala je činjenica da je na adresu škole pristigao veliki broj kvalitetnih radova osnovaca iz svih krajeva TK i za sve četiri naznačene oblasti.
Vrijedne, novčane nagrade za najbolje radove obezbijedili su učenici IV AT odjeljenja JU MS Građevinsko- geodetske škole Tuzla u saradnji sa čelnim ljudima preduzeća sa područja Grada Tuzla i TK koji su, oduševljeni trudom i angažmanom učenika, novčano podržali naš projekat.
Za najbolje, proglašeni su radovi slijedećih učenika:
PRVA NAGRADA IZ OBLASTI INFORMATIKA
Učenica: ANESA HADŽIĆ
Mentor: MEVLIJA KOVAČEVIĆ
Škola: OŠ “LUKAVAC MJESTO“ LUKAVAC
PRVA NAGRADA IZ OBLASTI TEHNIČKI ODGOJ
KMT “OMEGA“
Škola: JUOŠ „Dr.Safvet-beg Bašagić“ GRADAČAC
PRVA NAGRADA IZ OBLASTI LITERARNI RAD
Učenica: DŽENITA DŽAFIĆ
Mentor: AMRA SKOLJAK
Škola: OŠ “DOBOROVCI“ DOBOROVCI
PRVA NAGRADA IZ OBLASTI LIKOVNA KULTURA
Učenica: ALMEDINA MAHOVKIĆ
Mentor: BORKA JOKIĆ
Škola: JUOŠ “NOVI GRAD“ TUZLA
Pored oblasti informatike, tehničkog odgoja, likovne umjetonisti i literarnih radova, osnovci su svoje sklonosti i umijeće imali priliku iskazati i u oblasti matematike, engleskog jezika, građevinarstva, arhitekture i geodezije. Najbolji radovi dobili su specijalne nagrade i to:
SPECIJALNE NAGRADE IZ OBLASTI INFORMATIKA
1. AMILA HUSELJAKOVIĆ, JUOŠ „LUKAVAC MJESTO“ LUKAVAC
2. ENA MEŠIĆ, JUOŠ „LUKAVAC MJESTO“ LUKAVAC
3. MAIDA HATIĆ, JUOŠ „LUKAVAC MJESTO“ LUKAVAC
4. ESMA HASANOVIĆ, JUOŠ „GORNJA ORAHOVICA“ G. ORAHOVICA
5. AJLA ADEMOVIĆ, JUOŠ „Dr.Safvet-beg Bašagić“ GRADAČAC
SPECIJALNE NAGRADE IZ OBLASTI ARHITEKTURE
1. MAIDA HALILOVIĆ, JUOŠ“SJENJAK“ TUZLA
2. HANIFA IMŠIROVIĆ, JUOŠ „MEĐEĐA DONJA“
3. AMIR IMAMOVIĆ, JUOŠ „SJENJAK“ TUZLA
4. ELDAR IMŠIROVIĆ, JU PRVA OSNOVNA ŠKOLA SREBRENIK
5. ALMA ČITAKOVIĆ, JUOŠ „ČELIĆ“ ČELIĆ
SPECIJALNE NAGRADE IZ OBLASTI LITERARNI RAD
1. LEJLA SUKANOVIĆ, JUOŠ „HUMCI“ HUMCI
2. ENA ŠIMIĆ, JUOŠ „LIPNICA“ TUZLA
3. NAIDA SOFTIĆ, JUOŠ „BREŠKE“ TUZLA
4. AJLA ISLAMOVIĆ, JUOŠ „TEOČAK“ TEOČAK
5. MIA JURIŠIĆ, JUOŠ „SOLINA“ TUZLA
SPECIJALNE NAGRADE IZ OBLASTI LIKOVNA KULTURA
1.SANELA MUSTAFIĆ, JUOŠ „TEOČAK“ TEOČAK
2.ARSLAN GRBIĆ, JUOŠ „SJENJAK“ TUZLA
3.ADEMIN HRUSTIĆ, JUOŠ „BREŠKE“ TUZLA
4.ESMA ISLAMOVIĆ, JUOŠ „SJENJAK“ TUZLA
5. AMRA FORIĆ, JUOŠ „ČELIĆ“ ČELIĆ
SPECIJALNA NAGRADA OBLAST MATEMATIKA
1. EDIN HUSEINOVIĆ, JUOŠ „LUKAVAC MJESTO“ LUKAVAC
2.REBEKA MATIČEVIĆ, JUOŠ „SOLINA“ TUZLA
3.IVANA POROBIĆ, JUOŠ „SV.FRANJO“ TUZLA
4. EMINA MURIĆ, JUOŠ „LIPNICA“ TUZLA
5. AMER.JAHIĆ, JUOŠ „SJENJAK“ TUZLA