TUZLARIJE - VIJESTI

05.11.2016. u 20:39 Broj citanja: 1825
Željezničar i Sloboda podijelili bodove na Grbavici

Fudbaleri Željezničara i Slobode odigrali su neriješeno 1:1 na Grbavici u okviru 15. kola Premijer lige BiH. Željezničar je poveo u 65. minuti golom Lendrića, a konačnih 1:1 postavio je Krpić u 85. minuti.

Domaći nogometaši, uprkos boljoj igri većim dijelom utakmice nisu uspjeli osvojiti tri boda. Željezničar je napadao i stvarao prilike, dok se Sloboda uglavnom orijentisala na čvrstu igru u sredini i odbrani, pokušavajući iz kontranapada da ozbiljnije zaprijeti. Prvih pola sata proteklo je u poprilično nezanimljivoj igri na sredini terena bez konkretnih prilika s obje strane.

Prvi šut u okvir gola na utakmici uputio je nogometaš Željezničara Jovan Blagojević u 23. minuti ali je golman Tuzlaka Kenan Pirić lagano odbranio.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Željezničar je imao u 35. minuti kada je Sandi Križman šutirao sa sedam metara ali je defanzivac Slobode Ivan Kostić spasio svoj klub s gol linije.

Drugo poluvrijeme ekipa Slavka Petrovića pojačala je tempo i dominirala. Takva igra nagrađena je u 65. minuti kada su "plavi" preko Ivana Lendrića poveli nakon izvedenog kornera. Lendrić se sjajno snašao u šesnaestercu i poslao loptu iza leđa Pirića.

Međutim, tuzlanski tim iskoristio je jednu od malobrojnih prilika i izjednačio u 85. minuti. Strijelac je bio Sulejman Krpić koji je nakon ubacivanja Ivana Fatića glavom matirao golmana Vedrana Kjosevskog.

U 92. minuti Sloboda je mogla do sva tri boda kada se pred golmanom Kjosevskim sam našao Asim Zec ali je čuvar mreže Željezničara sjajno reagirao. Utakmicu je sudio Ognjen Valjić iz Banja Luke.

Obilježen Dan sjećanja na stradanje žena u ratu

Udruženje HO "Horizonti“ Tuzla sa aktivistkinjama, članicama neformalne Ženske lobi grupe u nedjelju 8. decembra u Tuzli sa početkom u 12:00 sati ispred starog kina "Centar“ je održalo uličnu akciju obilježavanja Dana sjećanja na stradanje žena u ratu u Bosni i Hercegovini u okviru Globalne kampanje 16 dana aktivizma protiv rodnozasnovanog nasilja.

OPŠIRNIJE

08.12.2019. u 23:18
Završeno Balkansko prvenstvo u Sloveniji
Reprezentacija Bosne i Hrecegovine poslije 20 godina na prvom mjestu

Četiri medalje za Karate klub ˝DO˝ Tuzla

U Brežicama (Slovenija) danas je završeno 20. Balkansko prvenstvo u karateu.
Reprezentacija Bosne i Hrecegovine poslije 20 godina je na prvom mjestu. Karatisti karate kluba „DO“ Tuzla više su nego zaslužni za ovakav plasman.

OPŠIRNIJE

08.12.2019. u 22:30
Tuzlanke: Fotogalerija sa 21. godišnjeg koncerta

TuzlarijeU petak je u Bosanskom kulturnom centru održan 21. godišnji koncert Gradskog vokalnog ansambla Tuzlanke, koji je nastao unutar Udruženja žena Tuzle. Za ugodnu i veselu atmosferu uz Tuzlanke pobrinuli su se i gosti mr. Jasmin Osmić, omladinski folklorni ansambl GDOFA, mješoviti hor Lege Artis i djeca vrtića Poletarac.

OPŠIRNIJE

08.12.2019. u 20:35 Broj citanja: 369
Bolest modernog doba:
Imam problem, ali ne mogu reći

U sklopu projekta "Ja, građanin" na temu Depresija kod mladih u TK učenici Srednje medicinske škole su napisali članak "BOLEST MODERNOG DOBA: Imam problem, ali ne mogu reći". Htjeli bi promovisati putem medija ovo temu, kako bi potakli građane na razmišljanje. Depresija predstavlja ozbiljan psihički poremećaj, bolest koja se mora liječiti. Često se u svakodnevnom razgovoru čuje termin da je netko u depresiji.

OPŠIRNIJE

08.12.2019. u 19:44
Univerzitet u Tuzli organizuje tradicionalni Univerzitetski plesni bal

Univerzitet u Tuzli 43 godine rada i postojanja obilježava mnoštvom različitih aktivnosti, a jedna od njih je Univerzitetski plesni bal koji će biti održan u utorak, 17.12.2019. godine u Restoranu "Breza" Hotela Tuzla, sa početkom u 19.30 sati.

OPŠIRNIJE

08.12.2019. u 18:00 Broj citanja: 1557
VIDEO - Sarajevo cijeli dan u magli, svi letovi otkazani:
Avion iz Budimpešte preusmjeren za Tuzlu

TuzlarijeSvi današnji letovi sa Aerodroma Sarajevo su otkazani zbog magle koja onemogućava slijetanje aviona. Neke kompanije su otkazale letove, a neke su putnike dovezle na domak Sarajeva i vratile ih na polazište. Na primjer, avion Austriana iz Beča doletio je do Zenice i vratio se u Beč.

OPŠIRNIJE

OSTALE VIJESTI

30 povrijeđenih: U požaru u školi u Ukrajini poginulo najmanje deset osoba

Nekadašnji šef Johnsonove stranke: Šteta što obje strane ne mogu izgubiti izbore
Cijene nafte prošlog tjedna porasle više od 3 posto
Prosvjedovalo više stotina ljudi u Hong Kongu, bilo je i nereda
Eruptirao vulkan na Novom Zelandu. Jedan mrtav, deseci ozlijeđenih i nestalih
Srpkinja švercala 400 kila crystal metha, drogu skrivala u bocama čilija
Ovo su najomraženije žene na svijetu. Napadaju ih i islamisti i zapadni liberali