TUZLARIJE - VIJESTI

25.04.2017. u 16:24 Broj citanja: 2138
Ko ne dozvoljava licenciranje FK Sloboda Tuzla?
Proteklih godina protiv FK Sloboda Tuzla pokrenuto je nekoliko sudskih procesa, a zbog pojedinih sudskih sporova pokrenutih protiv FK Sloboda od strane bivših trenera, igrača, članova uprave i dobavljača, znatno je otežalo i usporilo proces licenciranje FK Sloboda Tuzla.

Tuzlarije


Revizija finansijskog izvještaja koji je FK Sloboda Tuzla završila 31.12.2016. godine prikazuje koji sudski procesi su zavšreni i koji su predati u Nogometnom savezu BiH na dalje postupanje.

Vlatko Glavaš, bivši trener kluba koji potražuje od Slobode 14.668,71 KM plus zakonske zatezne kamate, unatoč tvrdnjama bivše uprave FK Sloboda Tuzla da su kompletna potraživanja Glavašu isplaćena 2016. godine, zahtijevao je od NSBiH da se poduzmu odgovarajuće sankcije shodno važećim aktima NS BiH. Naime, 26.10.2012. godine Općinski sud u Tuzli donio je presudu o obavezi da Sloboda izmiri dug prema Glavašu, a obzirom da klub nije izmirio svoje obaveze, Glavaš je putem Općinskog suda podnio prijedlog za prinudnu naplatu koju je sud dozvolio 9. novembra 2015. godine. Klub nakon toga nije poduzeo nikakve korake za izmiravanje duga prema Glavašu što je rezultiralo da se cijeli slučaj prebaci na NS BiH kojem je zvaničan Zahtjev za postupanje upućen 22. marta 2016. godine.

Džafić Adin, bivši igrač FK Sloboda Tuzla potražuje od kluba 12.740,00 KM, a prema potpisanom međusobnom sporazumu iz 25. 07. 2014. godine Klub se obavezao da će ostatak duga u iznosu od 5.000,00 KM isplatiti do početka proljetnog dijela prvenstva 2014./2015. što nije napravljeno, a dug na ime putnih troškova u iznosu od 900,00 KM također nije izmiren kao ni razlika od 6.840,00 KM na ime plaća za period januar-juni 2015. godine. Prema napomeni suda, Klub nije uplatio ni obaveze uplate doprinosa za ZO i PIO kod nadležnih institucija što je rezultirao podnošenjem Zahtjeva za odbijanje izdavanja licence FK Sloboda Tuzla za takmičenje u Premijer ligi BiH, UEFA-inim Kup takmičenjima.

Šefik Sarajlić, bivši član uprave FK Sloboda Tuzla potražuje 84.000,00 KM, a zbog neizmirenih plata u periodu 27.04.2010. – 31.12.2015. Sarajlić je 7. marta 2017. godine uputio zahtjev za odbijanje izdavanja licence FK Sloboda Tuzla za takmičenje u Premijer ligi BiH i UEFA-inim Kup takmičenjima. Zanimljivo je da tokom revizije u klubu nije pronađen Ugovor o radu Sarajlića, niti je Šefik Sarajlić viđen u FK Sloboda Tuzla od ispadanja kluba iz Premijer lige u maju 2012. godine

Ivan Kostić, bivši igrač FK Sloboda Tuzla potražuje od kluba 60.000,00 KM plus kamate, a preko advokata Dražena Nikolića, 20. marta 2017. godine dostavio je zvanično Obavještenje od postojanju dugova na dan 31.12.2016. godine. Podsjećamo, Ivan Kostić koji je imao važeći ugovor sa Slobodom do ljeta 2017. godine pristao je na produžetak saradnje sa Slobodom do ljeta 2018. godine, ali se igrač iznenada predomislio i svojevoljno napustio FK Sloboda Tuzla.

Miljan Govedardica, bivši igrač FK Sloboda Tuzla koji je samovoljno napustio klub prije isteka ugovora potražuje od FK Sloboda Tuzla 12.400,00 KM plus neizmirene obaveze po osnovu poreza i doprinosa na platu. Bitno je napomenuti da se potraživanja odnose na ugovorne rate, a da je Miljan Govedarica samovoljno napustio klub prije isteka važećeg ugovora. Igrač je preko advokata uputio dopis Slobodi 6. januara 2017. godine čime potražuje isplatu neizmirenih obaveza i predlaže sporazumni raskid ugovora koji će definirati iznos i rokove plaćanja.

Osim bivših igrača, trenera i članova uprave proces licenciranja usporavaju sudski procesi sa pojedinim dobavljačima:

Grand MS d.o.o. Vitez, potražuje 3.108,69 plus zakonsku zateznu kamatu i troškove parničkog postukpa u iznosu od 1.720,25 KM. Zbog neizmiravanja potraživanja, 3. novembra 2016. godine upućen je zahtjev NS BiH da poduzme mjere i nalože FK Sloboda Tuzla da izmiri dug te da se klubu ne izdaje licenca za takmičenje u narednom periodu.

A – Hoteli d.o.o Tuzla (Hotel Tuzla), potražuje od FK Sloboda Tuzla 67.975,00, a prema Protokolu od 29.08.2016. godine JP Centralno grijanje dalo je uvjerenje FK Sloboda Tuzla da će pokriti troškove prema Hotelu, odnosno A-Hotelima, a u slučaju da se dug ne izmiri do 10.10.2016. godine FK Sloboda Tuzla će prihvatit solidarnu odgovornost i izmriti dug u cjelosti do 15.12.2016. godine. Prema informacijama kojima raspolaže klub JP Centralno grijanje otvorilo je nalog, a kada je sravnjen račun JP Centralno grijanje odustalo je od cesije. A-Hoteli su 9. decembra 2016. godine uputili Molbu NS BiH da dio sredstava od UEFA-e u iznosu od 67.975,00 KM preusmijeri za plaćanje duga prema A-Hoteli d.o.o Tuzla.

Iako većina presuđenih tužbi i sudskih procesa nisu rezultat djelovanja Uprave kluba koja djeluje od decembra 2016. godine, uveliko usporavaju napore Upravnog odbora u procesu licenciranja FK Sloboda Tuzla za takmičenje u BH Telecom Premijer ligi i UEFA-inim Kup takmičenja u narednom periodu.

Tuzlarije


Tuzlarije


(FK Sloboda Tuzla)

(tuzlarije.net)               





OSTALE VIJESTI


12.06.2026. Broj citanja: 139
Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?



12.06.2026. Broj citanja: 450
VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada



12.06.2026. Broj citanja: 140
Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih



12.06.2026. Broj citanja: 117
Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat



12.06.2026. Broj citanja: 100
Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine



12.06.2026. Broj citanja: 120
Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca



11.06.2026. Broj citanja: 334
Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira



11.06.2026. Broj citanja: 133
Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih



11.06.2026. Broj citanja: 244
FIFA ubija nogomet. Svjetsko prvenstvo u Americi je dokaz za to



11.06.2026. Broj citanja: 186
Trump najavio vojni udar i zauzimanje ključnog iranskog otoka














OSTALE VIJESTI
Sudac odbio odgodu uklanjanja Trumpova imena s Kennedy Centra
Papinski avion prizemljen zbog tehničkog problema
Sam Bankman-Fried izgubio žalbu, potvrđena 25-godišnja zatvorska kazna
Pakistanski premijer: SAD i Iran postigli mirovni sporazum
VIDEO Poljska predstavila prve borbene avione F-35 Husarz
Trumpova administracija uvjerena da će Izrael pristati na sporazum
Rubio Rusima čestitao Dan Rusije: Nadamo se miru i boljim odnosima s Moskvom
Muskov SpaceX izveo jedan od najvećih izlazaka na burzu u povijesti
Pentagon objavio nove snimke NLO-a. Svjedoci opisali crvene kugle i neobična svjetla
Umirovljeni brigadir HV-a: Knjige o vojnom obrazovanju morat će se iznova pisati
Sud u MĂĽnchenu: Google je odgovoran za netočne AI odgovore
Šefica američkih špijuna: Financirali smo biolaboratorije u Ukrajini
Britanac nagovorio Amerikanca na samoubojstvo preko videopoziva. Osuđen je
Belgijac snimao video pa se autom zabio u povorku i ubio sedmero. Osuđen je
Antarktici nedostaje leda veličine Francuske
Putin pred vojnicima: Ne napredujemo onoliko brzo koliko bismo željeli
Švedska: Rusija bi uskoro mogla testirati NATO
Detalji: Auto pun migranata odvezao u provaliju, pobjegao i ostavio ih. Jedan mrtav
Nezavisni birači sve nezadovoljniji Trumpom
Starmer nakon ministrove ostavke: I dalje ću se boriti za svoju poziciju




SVASTARIJE

Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?

VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada

Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih

Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat

Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine

Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca

Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira

Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih

FIFA ubija nogomet. Svjetsko prvenstvo u Americi je dokaz za to

Trump najavio vojni udar i zauzimanje ključnog iranskog otoka