TUZLARIJE - VIJESTI

28.06.2017. u 10:20 Broj citanja: 1978
Susret gradonačelnika Tuzle i ambasadora Kraljevine Holandije u BiH

Gradonačelnik Tuzle, Jasmin Imamović i ambasador Kraljevine Holandije u BiH, Jurriaan Kraak, sa saradnicima, sastali su se danas u Gradskoj upravi. Tokom sastanka razgovaralo se o situaciji u Tuzli, te o pravcima razvoja Tuzle.

Tuzlarije


Gradonačelnik Imamović upoznao je ambasadora Kraljevine Holandije sa projektima koje Grad Tuzla realizuje i onima koje u budućnosti namjerava realizirati, o uslovima za investiranje u Tuzli, kao i o kulturnoj tradiciji i razvoju turizma. Na upit ambasadora Kraaka o tome koji sektori imaju posebne potencijale za razvoj, gradonačelnik je istakao brzi razvoj IT sektora, kojem svjedočimo posljednjih godina, zatim metaloprerađivačku i drvnu industriju, prozvodnju soli, trgovinu, turizam i druge proizvodne i uslužne djelatnosti.

U nastavku razgovora, ambasador Kraljevine Holandije, Juriaan Kraak, govorio je o predstojećem samitu o zapadnom Balkanu, koji će se narednog mjeseca održati u Trstu. Imajući u vidu da će se na samitu, između ostalog, razgovarati i o projektima koji su pokrenuti u okviru Agende za povezivanje, gradonačelnik Imamović je upoznao ambasadora Kraaka sa nekim od infrastrukturnih projekata koji bi bili korisni za građane Tuzle, ali i cijele regije.

“S obzirom da je cilj konferencije u Trstu i Berlinskog procesa uopšte, deblokirati važne infrastrukturalne projekte, koji omogućuju zemljama ovog dijela Evrope da stvore mrežu komunikacija i veza u cilju razvoja globalne ekonomije regiona, za Tuzlu, pa i cijelu sjeveroistočnu Bosnu i Hercegovinu bi bilo od izuzetne važnosti da se realizuje nekoliko infrastrukturnih projekata, poput izgradnje tzv. Y kraka, koji bi povezao ovaj dio države sa koridorom Vc, zatim da trasa autoputa Sarajevo-Beograd ide preko Tuzle, Brčkog i Bijeljine, a od velikog značaja za razvoj ovog regiona je i jačanje Tuzlanskog aerodroma, kao i luke Brčko“, istakao je gradonačelnik Imamović, te iznio niz argumenata koji govore u prilog ovim prijedlozima, od toga da se radi o najmnogoljudnijoj i regiji sa značajnim privrednim potencijalima, do činjenice da je Tuzla najmultikulturalniji grad u Bosni i Hercegovini i da je važno da bude što bolje povezan sa ostalim dijelovima naše i susjednih država.

Ambasador Kraljevine Holandije u BiH Jurriaan Kraak, tokom sastanka, izrazio je zahvalnost gradonačelniku Imamoviću na gostoprimstvu, te konstatovao da Tuzla ima reputaciju industrijskog grada, ali da je imao priliku vidjeti da se radi i o gradu umjetnosti i kulture. Gradonačelnik Imamović i ambasador Kraak, nakon sastanka u Gradskoj upravi, prisustvovali su otvaranju izložbe reprodukcija Vincenta Van Gogha, u Međunarodnoj galeriji portreta, koja je organizovana u okviru 4. Festivala savremene umjetnosti arTz, uz podršku Ambasade Kraljevine Holandije.

(tuzlarije.net - Grad Tuzla)               





OSTALE VIJESTI


12.06.2026. Broj citanja: 158
Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?



12.06.2026. Broj citanja: 486
VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada



12.06.2026. Broj citanja: 147
Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih



12.06.2026. Broj citanja: 128
Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat



12.06.2026. Broj citanja: 112
Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine



12.06.2026. Broj citanja: 127
Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca



11.06.2026. Broj citanja: 345
Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira



11.06.2026. Broj citanja: 139
Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih



11.06.2026. Broj citanja: 253
FIFA ubija nogomet. Svjetsko prvenstvo u Americi je dokaz za to



11.06.2026. Broj citanja: 194
Trump najavio vojni udar i zauzimanje ključnog iranskog otoka














OSTALE VIJESTI
Može li Trump postići dobar sporazum s Iranom? Nekoliko je velikih prepreka
Napadač u Teksasu nasumično pucao na ljude. Nakon višesatne opsade pronađen mrtav
U sefu bivšeg španjolskog premijera pronađen nakit vrijedan 1,2 milijuna eura
Ukrajina i Moldavija otvaraju pristupne pregovore s Europskom unijom
SAD razmatra plan za osiguranje iranskog nuklearnog materijala
FIFA je simbol korupcije. Zašto je i dalje tako moćna?
SAD: Iran se obvezuje trajno odreći nuklearnog oružja
Pakistanski premijer: SAD i Iran postigli mirovni sporazum
Reuters: UAE deblokira milijarde dolara za Iran
Rusija razvija satelitski sustav za dronove i povećava vojsku
Američka vojska pripremala misiju za zapljenu iranskog uranija. Trump ju je otkazao
Sudac odbio odgodu uklanjanja Trumpova imena s Kennedy Centra
Papin avion prizemljen zbog tehničkog problema
Sam Bankman-Fried izgubio žalbu, potvrđena 25-godišnja zatvorska kazna
VIDEO Poljska predstavila prve borbene avione F-35 Husarz
Trumpova administracija uvjerena da će Izrael pristati na sporazum
Rubio Rusima čestitao Dan Rusije: Nadamo se miru i boljim odnosima s Moskvom
Muskov SpaceX izveo jedan od najvećih izlazaka na burzu u povijesti
Pentagon objavio nove snimke NLO-a. Svjedoci opisali crvene kugle i neobična svjetla
Umirovljeni brigadir HV-a: Knjige o vojnom obrazovanju morat će se iznova pisati




SVASTARIJE

Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?

VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada

Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih

Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat

Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine

Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca

Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira

Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih

FIFA ubija nogomet. Svjetsko prvenstvo u Americi je dokaz za to

Trump najavio vojni udar i zauzimanje ključnog iranskog otoka