06.08.2017. u 20:57 Broj citanja: 2001
3. Kolo BHT Premijer lige BiH:
Krupa i Sloboda odigrali bez golova

Fudbaleri Slobode danas su gostovali u Krupi na Vrbasu gdje su na gradskom stadionu odigrali utakmicu 3. kola BHT Premijer lige BiH prilikom čega su crveno-crni upisali prvi bod u sezoni 2017./2018. odigravši 0:0 protiv FK Krupa.

Početak utakmice pripao je domaćoj ekipi koja je u periodu igre od 8. do 10. minute tri puta prijetila golu Slobode, a najopasniji je bio pokušaj iz 8. minute kada Barića nakon dodavanja Koljića gađa gol Slobode, ali Muminović brani i šalje loptu u korner.

U nastavku utakmice, Sloboda je pokušala preko Hairlahovića koji šutira u 16. minuti, ali nije bilo opasnosti po gol Krupe koja uzvraća samo tri minute kasnije kada Barić sam izlazi ispred Muminovića koji brani svoj gol.

Sloboda je prvu ozbiljniju priliku za gol imala u 22. minuti kada nakon dosuđenog prekida, Mehmedgić šutira prema golu Krupe, ali lopta ide iznad gola. U nastavku prvog poluvremena mirna igra na obje strane, praćena sitnim prekidima na sredini terena, a u 34. minuti nakon greške u zadnjoj liniji Slobode, fudbaleri domaće ekipe dolaze do velike prilike za vodstvo, ali mreža Muminovića ostaje netaknuta te se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Početak drugog dijela utakmice, pripao je fudbalerima Slobode koji su krenuli prema golu Kutića, a prvi u prilici je bio Zilkić koji šutira ravno u golmana Krupe u 48. minuti. Dvije minute kasnije, Sloboda se ponovo našla u prilici za gol, a nakon odličnog prodora Todorovića koji šalje loptu Hairlahoviću koji se ne snalazi najbolje u kaznenom prostoru Krupe.

Sloboda je nastavila tražiti priliku za gol, a u 51. minuti, Đorđilović odličnim ubacivanjem pronalazi Smajića koji odlično gađa glavom, ali Kutić brani i šalje loptu u korner.

Imala je i Krupa svoje prilike u drugom poluvremenu, a najbolji pokušaj je imao Milutinović koji u 77. minuti iz slobodnog udarca odlično šutira prema golu Slobode, ali Muminvoć sjajnom paradom brani i odbija loptu u korner. Krupa je je nakon izvedenog udarca iz ugla ponovo imala priliku za gol, ali udarac Fajića iz peterca brani odlični Muminović koji je nekoliko puta spašavao Slobodu.

Do kraja utakmice nije bilo zanačajnijih prilika te je utakmica završena nepopularnim rezultatom 0:0, ali rezultatom koji je crveno-crnim donio prvi bod u sezoni 2017./2018. BHT Premijer lige BiH i to na izuzetno teškom gostovanju u Krupi na Vrbasu protiv FK Krupa koja je danas upisala treći remi u sezoni 2017./2018.

Sloboda naredno, 4. kolo BHT Premijer lige BiH igra u Vitezu protiv NK Vitez.

FK Krupa: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Palić, Vukotić, Aleksić, Barić
FK Sloboda: Muminović, Đorđilović, Todorović, Ordagić, Ziljkić, Mehmedagić, Ćulum, Smajić, Hairilahović, Zukić, Ignjatović

(tuzlarije.net - fksloboda.ba)

26.04.2024. Broj citanja: 117
Moćni tenkovi trebali donijeti prevagu Ukrajincima. Sad su povučeni s bojišta

26.04.2024. Broj citanja: 77
VIDEO Kamera snimila krađu koju su izveli srpski Pink Pantheri. Lopov puže po podu

26.04.2024. Broj citanja: 101
SAD u blizini Gaze gradi privremenu luku za slanje humanitarne pomoći

26.04.2024. Broj citanja: 418
Masovni proboj Rusa, ukrajinska brigada se raspala. Prijeti kolaps cijele linije

25.04.2024. Broj citanja: 347
Sud BiH odredio pritvor za samo tri od 23 uhapšene osobe. Policijski šefovi na slobodi

25.04.2024. Broj citanja: 475
Hamas objavio snimku taoca otetog prije više od 200 dana. Nedostaje mu dio ruke

25.04.2024. Broj citanja: 260
VIDEO Više od 100 kitova nasukalo se na australskoj obali, neki su već uginuli

Bebu u Gazi spasili iz utrobe mrtve majke. Sada je umrla
U Engleskoj vikao "Allahu Akbar" pa ubio prolaznika. "Učinio sam to za narod Gaze"
Britanski obavještajci: Rusi sve brže napreduju
Trump obožava Orbana, ima plan s njim
Šef golemog norveškog fonda: Europljani su lijeni u usporedbi s Amerikancima
Orban u panici zbog mladog oporbenog vođe. "U kriznom je stanju, napada svim silama"