TUZLARIJE - VIJESTI

18.09.2017. u 08:30 Broj citanja: 1612
AK ˝Sloboda-Tehnograd˝ – Juniorski viceprvak BiH za 2017.

U subotu je na atletskom poligonu "Koševo" u Sarajevu, prema Kalendaru takmičenja ASBiH za 2017. godinu, održano "Ekipno prvenstvo BiH za juniore-ke" na kome je muška ekipa AK "Sloboda-Tehnograd" osvojila titulu viceprvaka BiH za 2017. godinu.

Na takmičenju je nastupilo 7 ekipa, a titulu ekipnih prvaka BiH osvojili su juniori AK "Banja Luka" sa osvojenih 63 boda, ispred AK "Sloboda-Tehnograd" čiji su takmičari osvojili 59 bodova i AK "Novi grad" koji su osvojili 58 bodova.

Titulu ekipnih viceprvaka BIH za 2017. godinu, osvojili su: ERVIN RAHMANOVIĆ (110 M – 1, 100 M – 2), MIRZA KASUMOVIĆ (troskok -1), KENAN FAZLIĆ (400 M – 5), SALKAN HALILOVIĆ ( 800 M – 3), MUAMER ARNAUTOVIĆ ( 3000 M – 2), MAID KOVAČEVIĆ ( 3000 M stipl – 3), TARIK MUSIĆ (koplje -6, klacivo – 7), ABDULAH ŠILJIĆ (KUGLA – 4), HAJRUDIN VEJZOVIĆ (dalj – 5), SMAJO IBHRAHIMOVIĆ ( vis – 5), 4x100 – 2 /Rahmanović, Fazlić, Vejzović, Ibrahimović).

Ženska ekipa AK "Sloboda-Tehnograd" osvojila je ekipno 4. mjesto. U pojedinačnim disciplinama pobijedile su Edina Bajrić u trci na 800 m, Monika Tončević u trci na 3000 m i Mubina Hasanbašić u trci na 3000 m stipl. Prema riječima šefa Stručnog štaba Vinka Galušića, ekipa je ostvarila izvanredna rezultat ali se nažalost i dalje titule gube zbog bacačkih disciplina jer naši takmičari nemaju mogućnost treninga na stadionu "Tušanj".

U nedjelju, (17. septembra) u Čitluku je odžan Međunarodni atletski miting "Bože Gagro" na kome su nastupili i naši najmlađi atletičari: BAKIR MUSIĆ, IMRAN BABAJIĆ I EMA MEŠKOVIĆ, koji su ostvarili izvanredne rezultate.

EMA MEŠKOVIĆ je pobijedila u trkama na 60 m i 200 m u kategoriji 2008-2009 godište, dok je BAKIR MUSIĆ u kategoriji 2006-2007 pobijedio u skoku u dalj i u trci na 60 m.
IMRAN BABAJIĆ je osvojio IV mjesto, dok je KENAN FAZLIĆ osvojio II mjesto u trci na 100 m u kategoriji mlađih juniora, a ERVIN RAHMANOVIĆ - IV mjesto za seniore u trci na 100 m.

Direktorica:
Kada Delić-Selimović

(tuzlarije.net)

11.05.2024. Broj citanja: 108
VIDEO Velike poplave u Afganistanu, mnogo je mrtvih

11.05.2024. Broj citanja: 87
Goleme poplave u Brazilu, raste broj žrtava: ˝Ljudi su vikali upomoć. Bilo je užasno˝

11.05.2024. Broj citanja: 88
Ovako izgledaju Alpe kad ih obasja polarna svjetlost

10.05.2024. Broj citanja: 305
Rusi probili granicu, došli na par kilometara od ključnog grada. Ovo je pozadina

10.05.2024. Broj citanja: 126
Bus pun ljudi pao u rijeku u ruskom gradu, najmanje 7 mrtvih

10.05.2024. Broj citanja: 135
Baterije sve češće uzrokuju požar: ˝Takvi požari mogu biti eksplozivni, brzo se šire˝

10.05.2024. Broj citanja: 280
Zviždač: Bilo do 200 nedostataka na trupovima Boeinga 737, nekada su falili dijelovi

10.05.2024. Broj citanja: 153
Uvodi li Njemačka ponovo vojni rok?

09.05.2024. Broj citanja: 139
VIDEO Boeing sa 78 putnika izletio s piste u Senegalu

09.05.2024. Broj citanja: 194
VIDEO Konj snimljen na krovu potopljene kuće u Brazilu: ˝Pokušat ćemo ga spasiti˝

OSTALE VIJESTI
Rusija je nemilosrdno razotkrila ukrajinsku slabost
Novi brutalan napad Rusa na važan grad na sjeveru. Amerika objavila crnu prognozu
Zelenski se obratio naciji: Branimo se kod Harkiva, u Donjecku je ekstremno teško
Macron: Nadam se da se Francuzi neće morati boriti u Ukrajini
Trump: Neću izabrati Nikki Haley za potpredsjedničku kandidatkinju
Sigurno ste osjetili centrifugalnu silu. Zašto je fizika ne priznaje?
Analitičar: Iznenađuje snaga ruskog napada preko granice. Dva su razloga za to
UN: Iz Rafaha od ponedjeljka pobjeglo 150.000 ljudi. Izrael: Otišlo ih je duplo više
VIDEO Čovjeka u JAR-u spasili iz ruševina zgrade nakon pet dana. "Ovo je čudo"
Trump bi za potpredsjednicu mogao izabrati Nikki Haley?
Snažna sunčeva oluja pogodila je Zemlju. Ovako jaka nije bila od 2003. godine
Izraelski zviždači opisali zlostavljanje Palestinaca u pritvorskom centru
Ukrajinski general: Ključna faza rata su iduća dva mjeseca
Izrael pozvao ljude da napuste Rafah, ne odustaje od novih napada
Povijesne poplave u Brazilu, raste broj žrtava
Počela dugo očekivana ruska ofenziva na Harkiv. Ovo su scenariji
UN upozorava Izrael da ne napada Rafah: "To bi izazvalo epsku humanitarnu katastrofu"