TUZLARIJE - VIJESTI

08.10.2017. u 15:01 Broj citanja: 1678
8. Međunarodni plivački miting ˝Plivaj srcem˝, Banja Luka
Zmajevi osvojili 9 medalja i pehar

U subotu 07.10.2017. godine, u Banja Luci je održan 8. Međunarodni plivački miting "PLIVAJ SRCEM" u organizaciji APK "22 April" iz Banja Luke. Plivalo se na malom (25m) bazenu, sa 8 staza i elektronskim mjerenjem. Na mitingu je nastupilo 280 takmičara i 14 klubova iz Srbije i Bosne i Hercegovine.

Za naš klub je nastupilo 7 takmičara (2 djevojčice i 5 dječaka): Mila Hrustić, Amna Dračić, Kenan Dračić, Adnan Sarajlić, Arslan Pezić, Dani Trutović i Benjamin Ibrahimagić.

Zmajevi su se iz Banja Luke vratili sa 9 osvojenih medalja i jednim peharom (5 zlatnih, 2 srebrne i 2 bronzane):
• Mila Hrustić (´04) je osvojila jednu zlatnu, 2 srebrne i jednu bronzanu medalju. Zlatnu medalju je osvojila u disciplini 100 metara prsno u svojoj kategoriji (2004.-2005.), te bronzanu medalju u istoj disciplini ali u apsolutnoj/seniorskoj kategoriji. Srebrne medalje je osvojila u disciplinama 100 metara leđno i 200 metara mješovito. Zauzela je drugo mjesto u ukupnom plasmanu najboljih plivačica u svojoj kategoriji.
• Kenan Dračić (´06) je osvojio 4 zlatne medalje u disciplinama 50 metara delfin, 50 metara leđno, 50 metara slobodno i 200 metara slobodno. Zbirom 4 discipline, nagrađen je peharom za najuspješnjeg takmičara u svojoj kategoriji (2006.-2007.)
• Adnan Sarajlić (´04) je osvojio jednu bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsno, u ostalim disciplinama je takođe imao uspješne nastupe, te je zauzeo 2. mjesto u ukupnom plasmanu svoje kategorije (2004.-2005.)

Naši ostali takmičari, Amna Dračić, Arslan Pezić, Benjamin Ibrahimagić i naš najmlađi takmičar Dani Trutović nisu došli do medalja ali su svakako imali zapažene nastupe i popravili su svoja najbolja isplivana vremena te im ovom prilikom čestitamo. Ovo je bilo prvo takmičenje u ovoj (zimskoj) polusezoni, a naši takmičari i treneri su zadovoljni isplivanim rezultatima, kao i osvojenim medaljama na ovom jakom takmičenju na državnom nivou. Već idući vikend naši takmičari putuju u Mađarsku (Pečuh) na još jedan jak, međunarodni plivački miting, ovim putem im želimo puno sreće!

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja "Zmajček" koja svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.