21.10.2017. u 19:34 Broj citanja: 1422
U okviru XII kola BHT Premijer lige
Golovima Menala, Čabraje i Barabana NK Široki Brijeg pobijedio fudbalere Slobode
Golovima Menala, Čabraje i Barabana NK Široki Brijeg pobijedio je fudbalere Slobode na Stadionu Tušanj u okviru XII kola BHT Premijer lige, rezultatom 0:3.

Sloboda je napadački otvorila susret i stvorila prvu priliku već u 2. minuti utakmice, a zaprijetio je Vladimir Grahovac ubacivanjem lopte u kazneni prostor gostiju, ali Bilobrk je sa lakoćom uhvatio loptu. Gostujućim fudbalerima nije trebalo mnogo da se oslobode početnog pristika Slobode i već su u 6. minuti zaprijetili golu Muminovića, a pokušao je Menalo, koji je savladao golmana Slobode, ali Ignjatović je otklonio opasnost.

Dvije minute kasnije, Široko Brijeg dolazi u vodstvo, a strijelac je Luka Menalo koji je iskoristo sjajno dodavanje Ćorluke i pogodio mrežu Muminovića za vodstvo gostujuće ekipe. Nakon uvodnih napada Slobode, gostujući fudbaleri su se u potpunosti oslobodili pritiska. Široki Brijeg je imao veliku priliku da udvostruči prednost u 16. minuti, kada je Ignjatović oborio Menela, a glavni sudija utakmice, Irfan Peljto dostudio je penal za gostujuću ekipu. Odgovornost je preuzeo Menalo, čiji udarac sa 11 metara brani Muminović.

U nastavku utakmice, gostujuća ekipa u potpunosti je kontrolisala igru u sredini terena, a krajem prvog dijela utakmice, tačnije u 42. minuti, Široki Brijeg je udvostručio prednost golom Čabraje, koji se oslobodio domaće odbrane i pogodio mrežu Muminovića za 0:2. Nakon drugog gola gostiju, uslijedila je potpuna kontrola igre gostujuće ekipe te se na pauzu otišlo sa rezultatom FK Sloboda 0 NK Široki Brijeg 2.

Šef stručnog štaba Slobode, Slavko Petrović pokušao je izmjenama u drugom dijelu poboljšati igru Slobode, te je u igru ubacio Salihovića, koji je zamijenio Ćuluma, a kasnije je priliku dobio mladi Edis Smajić koji je zamijenio Ziljkića.

Ipak, početak drugog dijela pripao je gostima koji su imali inicijativu, ali nije bilo opastnosti po gol Muminovića. Kako je vrijeme odmicalo, Slobode je uspijela uskladiti svoje redove i uspostaviti kontrolu na sredini terena. U 76. minuti, prva ozbiljnija prilika za Slobodu u drugom dijelu utakmice, ali neprecizan je bio kapiten, Amer Ordagić. Sloboda je pokušavala pronaći način da savlada Bilborka, ali je odbrana gostujuće ekipa je djelovala odlično.

Krajem utakmice, NK Široki Brijeg je ponovo vratio kontrolu u sredini terena, a odlična igra u Tuzli rezultirala je trećim golom, kojeg je postigao Baraban u 86. minuti za konačnih FK Sloboda 0 NK Široki Brijeg 3.

Sloboda već u srijedu (25. oktobra) igra novu utakmicu, kada će u okviru osmine finala Kupa BiH igrati u Gračanici protiv NK Bratstvo koji se takmiči u 1. ligi FBiH.

FK Sloboda Tuzla: Muminović, Todorović, Krpić, Ordagić, Ziljkić, Grahovac, Lazevski, Jahić, Ćulum, Hairilahović, Ignjatović

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Kožul, Matić, Barišić, D.Ćorić, Čabraja, Ćorluka, Menalo, Lončar, Bralić, Marković.