TUZLARIJE - VIJESTI

26.11.2017. u 00:51 Broj citanja: 1452
Zrinjski savladao Slobodu

Fudbaleri Slobode poraženi su jučer u Mostaru od akutelnog prvaka BiH, HŠK Zrinjski Mostar rezultatom 2:0 u okviru utakmice 16. kola BHT Premijer lige BiH. Domaći su poveli u 16. minuti preko Barišića, a drugi gol pao je u 64. minuti kada mrežu Muminovića pogađa Katanec.

Sloboda je utakmicu u Mostaru započela u dosta izmijenjenom sastavu u odnosu na proteklu utakmicu u Kupu BiH protiv FK Sloga, a u početnih 11 FK Sloboda bilo je pet fubalera čija dob ne prelazi 21 godinu.

Domaći fudbaleri su od prve minute krenuli prema golu Slobode,a već u 2. minuti Todorović trese mrežu Muminovića, međutim glavni sudac utakmice, Vladimir Bjelica poništio je gol zbog nedozvoljene pozicije Todorovića.

Isti igrač zaprijetio je golu Slobode u 7. minuti kada kada sa 20 metara nesmetano šutira prema golu Muminovića, ali lopta odlazi pored lijeve stative. Sloboda je prvu priliku imala u 13. minuti kada Hairlahović na dodavanje mladog Omerovića šutira direktno u dobro postavljenog Pirića.

Igrala se 16. minuta utakmica kada domaći dolaze do vodstva od 1:0, a strijelac je Hrvoje Barišić. Filipović je izveo korner, odbrana Slobode nije reagovala te lopta dolazi do Barišića koji pogađa mrežu Muminovića za vodstvo Zrinjskog. Veliku priliku za gol Zrinjski je imao u 20. minuti kada Filipović pogađa okvir gola. Stojkić je odlično prebacio loptu sa lijeve strane do Filipovića koji snažnim udarcem pogađa prečku Slobode.

Polovinom prvog dijela utakmice, gostujući fudbaleri su uspjeli prebaciti igru na sredinu terena, ali izabranici Slavka Petrovića nisu stvorili ozbiljniju opasnost po gol Zrinjskog. Krajem prvog poluvremena, tačnije u 45. minuti Zrinjski je mogao povisiti prednost iz kontranapada, ali pokušaj Bilbije odlično brani mladi Muminović tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0.

Drugo poluvrijeme domaći fudbaleri ponovo otvaraju u visokom ritmu, a prvu priliku stvaraju u 51. minuti, međutim Muminović bilježi još jednu sjajnu odbranu. U nastavku drugog poluvremena, Zrinjski je stvorio nekoliko izglednih prilika za gol, ali zahvaljujući odličnim intervencijama Muminovića rezultat se nije mijenjao. Ipak, u 64. minuti utakmice, prekid se ponovo pokazao kao veliki problem po odbranu Slobode te Zrinjski postiže drugi gol, a strijelac je Katanec. Filipović je iz kornera poslao loptu na prvu stativu, koja slabom intervencijom Muminovića dolazi do Kataneca kojem nije bilo teško da pogodi mrežu gostujuće ekipe.

Sloboda je imala priliku četiri minute kasnije preko Hairlahovića, ali udarac mladog fudbalera Slobode nije predstavljao opasnot po golmana Pirića. Do kraja utakmice, Zrinjski je prijetio preko Bilbije koji nije mogao savladati Muminovića iz nekoliko pokušaja te je Zrinjski u konačnici upisao pobjedu rezultatom 2:0.

Bio je ovo ukupno deveti poraz Slobode u sezoni 2017./2018. BHT Premijer lige BiH, a narednu utakmicu crveno-crni igraju u srijedu kada će u okviru uzvratne utakmice četvrfinala Kupa BiH na Tušnju dokčekati FK Sloga Smin Han. Podsjećamo, u prvoj utakmici na stadionu Bare u Simin Hanu Sloboda i Sloga su odigrali bez golova.

HŠK Zrinjski Mostar: Pirić, Galić, Barišić, Handžić, Stojkić, Todorović, Perišić, Jamak, Katanec, Filipović, Bilbija

FK Sloboda Tuzla: Muminović, Đorđilović, Salihović, Omerović, Ziljkić, Beganović, Jahić, Husić, Hairilahović/Grahovac, Kalezić/Ćulum, Ignjatović.