TUZLARIJE - VIJESTI

04.02.2018. u 23:47 Broj citanja: 1603
8. Međunarodni plivački miting „Aquana Swim“
Plivački zmajevi osvojili ukupno 24 medalje

U subotu i nedjelju, 03.02.2018. godine, u Banja Luci je održan 8. Međunarodni plivački miting „Aquana Swim“. Plivalo se na velikom (50 metara) bazenu sa 10 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je učestvovalo 160 takmičara iz 11 klubova i 3 zemlje: Slovenija, Austrija i Bosna i Hercegovina.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 16 takmičara (6 djevojčica i 10 dječaka):
Mila Hrustić, Amna Dračić, Ela Bekić, Arijana Imamović, Iman Babović, Ema Jahić, Dani Pirić, Almir Ćosić, Arslan Pezić, Danis Karahodža, Kenan Dračić, Teo Pajić, Faris Škahić, Adnan Sarajlić, Azur Žabić i Emir Jusičić.

Naši plivački zmajevi su osvojili ukupno 24 medalje (11 zlatnih, 5 srebrnih i 8 bronzanih), od toga 23 u individualnim nastupima i 1 ekipno u štafeti. Postignuti su sljedeći zapaženi rezultati:
DJEVOJČICE:
Mila Hrustić (´04) je osvojila 3 zlatne medalje u disciplinama 100 i 200 metara prsno, te 200 metara mješovito i jednu bronzanu medalju u disciplini 100 metara delfin.
Ela Bekić (´07) je osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara prsno tedvije bronzane medalje u disciplinama 100 i 200 metara leđno.
Ema Jahić (´07) je osvojila srebrnu medalju u disciplini 100 metara delfin te bronzanu medalju u disciplini 200 metara delfin.
Arijana Imamović (´06) je osvojila jednu srebrnu medalju u disciplini 200 metara prsno.
DJEČACI:
Kenan Dračić (´06) je osvojio 5 zlatnih medalja u disciplinama 50 metara delfin i leđno stilom, 50 i 200 metara slobodno, te 200 metara mješovito. Srebrnu medalju je osvojio u disciplini 50 metara prsno. Takođe je nagrađen peharom za najuspješnijeg takmičara mitinga u svojoj kategoriji.
Teo Pajić (´05) je osvojio zlatnu medalju u disciplini 200 metara leđno.
Dani Pirić (´08) je osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsno, te bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodno.
Adnan Sarajlić (´04) je osvojio srebrnu medalju u disciplini 100 metara prsno, te dvije bronzane medalje u disciplinama 200 metara prsno i 200 metara mješovito.
Emir Jusičić (´03) je osvojio jednu bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsno.
Muška štafeta (2006.-2007.) 4x50 metara slobodno, u sastavu:
Dračić Kenan, Pezić Arslan, Karahodža Danis i Ćosić Almir je osvojila 2. mjesto.

Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, su popravili svoja najbolja vremena. Obzirom da je ovo prvo takmičenje u 2018. godini u olimpijskom (50 metarskom) bazenu u kojem naši plivači nemaju priliku trenirati, zadovoljni smo postignutim rezultatima naših mladih plivača. Ovom prilikom čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” tokom AKCIJSKE PONUDE ‘’ZMAJEVSKIH 2+1’’ koja traje do 15.03.2018. godine.

Škola svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.