12.02.2018. u 10:38 Broj citanja: 2222
1. Međunarodni plivački miting ˝Velež Cup˝ Sarajevo:
Plivači PK Zmaj-Alpamm osvojili 23 medalje

U subotu 10.02.2018. godine u Sarajevu je održan 1. Međunarodni plivački miting „Velež Cup“. Plivalo se na velikom (50 metara) bazenu sa 10 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je učestvovao 461 takmičar iz 29 klubova i 3 zemlje: Srbija, Hrvatska i Bosna i Hercegovina.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 14 takmičara (6 djevojčica i 8 dječaka): Mila Hrustić, Amna Dračić, Asja Merdić, Lana Džinović, Una Husanović, Zerina Vrabac, Eman Jahić, Danis Karahodža, Kenan Dračić, Teo Pajić, Adnan Sarajlić, Benjamin Trivković, Ishak Šmigalović i Damir Džinović.

Naši zmajevi su osvojili ukupno 23 medalje i 2 pehara (11 zlatnih, 7 srebrnih i 5 bronzanih). U ukupnom plasmanu u konkurenciji 29 klubova, naš plivački klub zauzeo je fantastično 5. mjesto. Postignuti su sljedeći zapaženi rezultati:

Djevojčice:

Mila Hrustić (´04) je osvojila 6 medalja, 3 zlatne medalje u disciplinama 100 i 200 metara prsno, te 50 metara delfin, zatim 2 srebrne medalje na 50 prsno i 100 slobodno i 1 bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodno. Zbirom ostvarenih rezultata nagrađena je peharom za najuspješniju takmičarku mitinga u svojoj kategoriji.

Mila Hrustić

Amna Dračić

Amna Dračić (´03) je osvojila 2 medalje, 1 srebrnu u disciplini 200 metara leđno i 1 bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.

Amna i Kenan

Asja Merdić (´04) je osvojila 1 srebrnu medalju u disciplini 50 metara delfin.

Asja Merdić

Dječaci:

Kenan Dračić (´06) je osvojio 6 medalja, 5 zlatnih medalja u disciplinama 50, 100 i 200 metara delfin, te 50 i 200 slobodno, a 1 srebrnu medalju osvojio je u disciplini 50 metara leđno. Zbirom ostvarenih rezultata nagrađen je peharom za najuspješnijeg takmičara mitinga u svojoj kategoriji.

Kenan Dračić

Teo Pajić (´05) je osvojio 4 medalje, 1 zlatnu medalju osvojio je u disciplini 50 metara leđno, 1 srebrnu medalju u disciplini 100 metara prsno, te 2 bronzane medalje u disciplinama 50 prsno i 200 metara leđno.

Teo Pajić

Adnan Sarajlić

Adnan Sarajlić (´04) je osvojio 3 medalje, 1 zlatnu medalju u disciplini 200 metara prsno, 1 srebrnu medalju u disciplini 100 metara prsno i jednu bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsno.

Danis Karahodža (´07) je osvojio 1 zlatnu medalju u disciplini 100 metara delfin.

Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena. Posebno smo ponosni na naš podmladak djevojčice Unu Husanović i Zerinu Vrabac koje imaju 8 godina, te dječake Damira Džinovića koji ima 7 i Emana Jahića koji ima 8 godina i koji su pokazali veliki talenat. Obzirom da je ovo takmičenje u olimpijskom (50 metarskom) bazenu u kojem naši plivači nemaju priliku trenirati, zadovoljni smo postignutim rezultatima naših mladih plivača. Čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” tokom AKCIJSKE PONUDE ‘’ZMAJEVSKIH 2+1’’ koja traje do 15.03.2018. godine.

Škola svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.