14.04.2018. u 18:35 Broj citanja: 2611
Sloboda pobijedila FK Borac

Fudbaleri Slobode pobijedili su FK Borac iz Banja Luke rezultatom 1:0 u okviru utakmice 5. kola BHT Premijer lige BiH – za opstanak, a jedini gol na utakmici postigao je mladi Edis Smajić u samom finišu prvog poluvremena.

Početak utakmice u Tuzli nije ponudio mnogo prilika, a gosti iz Banja Luke bili su za nijansu aktivnija ekipa, a prvu ozbiljniju priliku imali su u 7. minuti. Pokušao je Danilović sa vrha kaznenog prostora, ali Muminović intervencijom izbija u korner. Sloboda je uzvratila dvije minute kasnije preko Ignjatovića koji nakon izvedenog korenra loptu glavom šalje preko gola.

Kako je vrijeme odmicalo fudbaleri Slobode postepeno su preuzeli kontrolu nad loptom i počeli konkretnije prijetiti golu Vukliša. U nastavku utakmice, Sloboda je prijetila preko Todorovića u 15. minuti, ali snažan udarac mladog bh. reprezentativca završio je pored gola. Dobre prilike imali su Smajić i Musić u 18. minuti, ali njihov pokušaj na vrijeme su blokirali gostujući fudbaleri. U drugoj polovini prvog poluvremena Sloboda je propustila nekoliko dobrih prilika, a vrijedi istaći pokušaje Todorovića iz 38. minute, no lopta ide pored gola.

U finišu prvog dijela utakmice Sloboda je pritisla zadnju liniju Borca, a dobru priliku za gol imao je Smajić čiji pokušaj iz 42. minute zaustavlja golman Borca. Ipak, Sloboda prije kraja prvog poluvremena dolazi do vodstva, a strijelac je Edis Smajić koji trese mrežu FK Borac u 45. minuti. Musić Semir je odlično izveo korner, a u kaznenom prostoru Borca najbolje se snašao Edis Smajić koji pogađa mrežu Vukliša za vodstvo Slobode rezultatom 1:0.

Početak drugog poluvremena utakmice na Tušnju nije ponudio atraktivnu igru. Prvu ozbiljniju priliku stvorio je Borac u 66. minuti preko Danilovića, ali lopta je otišla preko gola. Sloboda je uzvratila preko Mijića koji loptu šalje pored gola. U nastavku utakmice, igralo se na sredini terena, bez velikih prilika za gol. Igrao se 81. minut, kada je Sloboda mogla udvostručiti prednost, ali Vladimir Grahovac propušta veliku priliku.

Pet minuta prije isteka regularnih devedeset minuta, gosti iz Banja Luke ostali su s desetoricom igrača u terenu, jer je zbog neopreznog strata nad Grahovcem isključen Janičić Nemanja. Izabranici Slavka Petrovića, uspjeli su do kraja utakmice sačuvati prednost od jednog gola i upisati novu pobjedu koja je donijela tri velika boda.

Sloboda narednu utakmicu igra već u srijedu, 18. aprila sa početkom u 18 sati kada će na stadionu Tušanj dočekati FK Željezničar u okviru uzvratne utakmice polufinala Kupa BiH.

FK “Sloboda” Tuzla: Muminović, Škahić, Salihović, Todorović, Smajić, Grahovac, Lazevski, Husić, Ivetić, Ignjatović, Musić

FK “Borac” Banja Luka Vukliš, Ojdanić, Puzigaća, Kunić, Radulović, Mahović, Žeravica, Majkić, Danilović, Janičić, Veselinović.