15.08.2018. u 21:15 Broj citanja: 2624
FK Sloboda - FK Krupa 1:0
Vidović ponovo igrač odluke

U susretu 5. kola nogometne Premijer lige BiH na stadionu Tušanj u Tuzli pred oko 4.000 gledatelja, domaća Sloboda pobijedila je ekipu Krupe rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Antonio Vidović u 72. minuti.

Sloboda je bila bolji protivnik u veće dijelu susreta, ali nisu bili uspješni u realizaciji više izglednih prilika tokom susreta.

U 20. minuti prvu ozbiljniju šansu za gol imao je Vidović, ali je njegov šut uz dosta sreće odbranio golman Jovan Kutić.

Pet minuta kasnije priliku za „crveno-crne“ imao je Baraban, a odbrana Krupe uspjela je blokirati udarac.

Na početku drugog poluvremena debitovao je u dresu domaćih Seid Zukić, koji je zamijenio Adisa Smajića.

Tuzlaci su sve opasnije napadali, a vrataru gostiju najčešće je prijetio Vidović.

Nakon što je Kutić odbranio njegov opasni šut u 67. minuti, napadač Slobode je ipak uspio zatresti mrežu Krupe.

U 72. minuti na asistenciju Tonija Livančića Vidović je sjajno reagovao i poslao je loptu u mrežu – 1:0.

Mogao je Baraban desetak minuta kasnije povećati vodstvo Nalićeve ekipe, ali je lopta izbačena sa same gol-crte protivničkog gola.

Nakon pogotka Tuzla Cityju u prošlom kolu, Vidović je ponovo bio igrač odluke, donijevši Slobodi drugu uzastopnu pobjedu.

S druge strane Krupi je ovo prvi poraz u prvenstvu i, ujedno, prva utakmica na kojoj nisu postigli gol.

SLOBODA: Vukliš, Adžem, Pršeš, Baraban, Smajić, Beganović, Vidović, Čivić, Hadžanović, Alispahić, Ignjatović.

KRUPA: Kutić, Karišik, Makitan, Koljić, Dujaković, Marjanović, Marić, Milanović, Maksimović, Ilić, Nikolić

Rezultati susreta petog kola nogometne Premijer lige BiH:

Doboj Kakanj: Mladost - Široki Brijeg 0:1

Gabela: Gošk - Tuzla City 3:2

Tuzla: Sloboda - Krupa 1:0

Bijeljina: Radnik - Čelik 0:0

Sarajevo: Željezničar - Sarajevo (20.15)

Mostar: Zrinjski - Zvijezda 09 (odgođeno)

01.05.2024. Broj citanja: 140
VIDEO Ogromni neredi u Istanbulu. Prosvjednici mlate policiju, trgaju im štitove

01.05.2024. Broj citanja: 44
Deseci hiljada ljudi na prosvjedima po Francuskoj tražili veće plaće i mir

01.05.2024. Broj citanja: 726
Burna rasprava o BiH u UN-u. Rusi: Stanje bi moglo izmaknuti kontroli

30.04.2024. Broj citanja: 691
Ovo su detalji mirovnog sporazuma Rusa i Ukrajinaca. Gotovo sve je bilo dogovoreno

30.04.2024. Broj citanja: 200
Kina - zemlja gdje je pritisak zbog obrazovanja sulud, a u životu uživaju samo starci

Američki šef diplomacije s Netanyahuom u Izraelu. Traži više pomoći za Gazu
Učenik u Britaniji oštrim predmetom napao ljude u školi. Optužen za pokušaj ubojstva
VIDEO Stotine migranata podigle šatore u centru Dublina. Danas su rastjerani
Žestoki sukob propalestinskih prosvjednika i protuprosvjednika na kampusu u SAD-u
Ovaj grad je novi cilj Rusa. Ukrajinci očajni: "Sjetite se što se dogodilo lani"
Šojgu naručio još oružja za ratovanje u Ukrajini: "Isporuka mora biti brža"