|
TUZLARIJE - VIJESTI 25.10.2018. u 18:06 Broj citanja: 3196 Najava: U subotu promocija prve knjige o Tojšićima
U subotu, 27. oktobra 2018. godine, sa početkom u 19,00 sati, u velikoj sali kalesijskog BKC-a održaće se promocija knjige "Tojšići od srednjeg vijeka do 1958. godine".
Autor knjige je Damir Bošnjaković, a izdavači su JU BKC "Alija Izetbegović" Kalesija, Arhiv Tuzlanskog kantona i savremene historije Tuzla.
Sam naziv knjige kaže "Tojšići od srednjeg vijeka do 1958.g.", zašto bas do 1958.g. malo ljudi zna, ali te 1958. nizom nelogičnih političkih poteza Tojšići su izgubili status opštine iako su u to vrijeme imali ekonomski i privredni rast gdje je činjenica da je 52% budžeta općine išlo na obrazovanje.
(tuzlarije.net)

|
30.05.2023. u 20:16 Broj citanja: 1319 Nevrijeme u Tuzli, danas i sutra očekivana količina padavine 20 i 40 l/m2
Oko 17:15 minuta u Tuzli je počela padati kiša koja još nije prestala. U nekim dijelovima grada bilo je i leda te vjetra. Bujične vode slijevaju se sa visinskih tuzlanskig naselja do saobraćajnica. Kiša, koja svakodnevno pada i određen broj zapušenih šahtova, dovode do dodatnih problema koji uzrokuju plavljenje i velike bare.
|
OPŠIRNIJE |
|
30.05.2023. u 18:53 Vlada TK: Raspodjela sredstava i druge odluke
U cilju što hitnije sanacije krova u Područnoj školi Velino Selo, koja pripada Osnovnoj školi „Vražići“, Vlada TK je danas izmijenila i dopunila Program rasporeda sredstava sa potrošačke jedinice Kapitalni izdaci za korisnike budžetskih sredstava za 2023. godinu, te za rekonstrukciju krova u ovoj školi osigurala 83.700 KM.
|
OPŠIRNIJE |
|
30.05.2023. u 16:32 Broj citanja: 344 Servisne informacije .... i malo tuzlarija
Na Gradskom vijeću najviše je priče bilo vezano za poskupljenja usluga javnih vrtića/obdaništa i komunalnih usluga. Svima je jasno da je sve znatno skuplje, djeci se prave tri obroka dnevno ali isto tako, onima koji moraju još dodati mjesečno za čuvanje djece, nije lako. Ko ima dvoje djece to je dodatnih 80 KM. Bilo je 160 sad 200 KM.
|
OPŠIRNIJE |
|
30.05.2023. u 15:38 Broj citanja: 835 Gradsko vijeće Tuzle: Skuplje usluge JU ˝Naše dijete˝ i JKP ˝Komunalac˝
Na današnjoj sjednici Gradskog vijeća Tuzla, usvojene su dvije nepopularne odluke za građane Tuzle. Poskuplju usluge JU “Naše dijete” i cijena odvoza i deponovanja komunalnog otpada na području Tuzle. O svemu je detaljno napisano u obrazloženjima odluka, što je vijećnicima predstavio Alen Iveljić (SDP).
|
OPŠIRNIJE |
|
30.05.2023. u 15:33 Broj citanja: 452 Boračke organizacije i udruženja Armije RBiH i MUP-a RBiH Grada Tuzla: Demant na javno priopćenje Koordinacije braniteljskih udruga domovinskog rata HVO TK
U nastavku u cijelosti prenosimo Demant Boračke organizacije i udruženja Armije RBiH i MUP-a RBiH Grada Tuzla na javno priopćenje Koordinacije braniteljskih udruga domovinskog rata HVO Tuzlanskog kantona.
|
OPŠIRNIJE |
|
30.05.2023. u 14:56 OŠ ˝Pazar˝: Uspješan sportski dan na terenima Gradskog stadiona ˝Tušanj˝
Na terenima Gradskog stadiona "Tušanj" 30.05. sa početkom u 09:00 sati učenici VI, VII, VIII razreda u pratnji nastavnika i razrednih starješina Osnovne škole "Pazar" realizovali su uspješan sportski dan.
|
OPŠIRNIJE |
|
|
|
OSTALE VIJESTI
SVASTARIJE Rat je stigao u Moskvu. ˝Ako je Kijev izveo napad, igra se vatrom. Puno će izgubiti˝
Šef NATO-a poslao upozorenje: ˝Šaljemo dodatnih 700 vojnika na Kosovo˝
VIDEO Oglasio se Putin, prijeti odmazdom. Moskva najavljuje najoštrije mjere
Moskovljani sad neće mirno spavati. Ukrajinci imaju nove, malo poznate dronove
Rusija: Ukrajinci dronovima napali Moskvu. Pogođeno je nekoliko zgrada
Kina sutra u svemir šalje prvog civila
Spašena žena iz Zagreba koja je satima visjela na litici na Veležu, u bolnici je
Erdogan proglasio pobjedu. Njegovi pristaše slave u Istanbulu, viču ˝Allahu Akbar˝
Jači od Brene i Tine Turner: Ovaj bend prodao je najviše ploča u ex-Yu povijesti
Pijan jurio Mercedesom, naletio na pješakinje u Sarajevu. Poginula mlada doktorica
osmrtnicama ba
smrtovnice |