TUZLARIJE - VIJESTI

01.11.2018. u 15:16 Broj citanja: 967
38.000KM za ideje mladih kroz kampanju ˝Budi junak/junakinja svoje zajednice˝

Sinoć je u Međunarodnoj galeriji portreta u Tuzli upriličena svečana dodjela finansijskih sredstava omladinskim organizacijama čije ideje su dobile podršku kroz kampanju ´´Budi junak/junakinja svoje zajednice 2018.´´

Tuzlarije


Ovaj događaj koji nosi specifičan naziv ´´Dodjela dukata´´ jedan je od događaja kampanje ´´Budi junak/junakinja svoje zajednice´´ a predstavlja krunu trodnevne ´´Potrage za blagom´´ u kojoj su učestvovali mladi junaci i junakinje. Tokom ´´Potrage za blagom´´ mladi su svoje ideje predstavljali društveno odgovornim kompanijama, a donatori su, ovisno o njihovim prezentacijama, podijelili novčana sredstva.

´´Potraga za blagom´´ i ´´Dodjela dukata´´ pokazali su da kampanja ´´Budi junak/junakinja svoje zajednice´´ nema za cilj samo dodijeliti novac za projektne prijedloge, nego želimo ojačati i ohrabriti naše mlade da u svakom trenutku mogu bilo kome pokazati da su upravo oni nosioci promjena u našim zajednicama. A oni su to u proteklim danima i pokazali.´´-kazala je Azra Delmanović, koordinatorica Odbora Omladinske banke Lukavac.

Od ukupno 16 pristiglih inicijativa mladih, Odbori Omladinske banke su zeleno svjetlo dali za 11 ideja. Fondacija tuzlanske zajednice je obezbijedila početna novčana sredstva u iznosu od 19 000KM koja su podijeljena na ovih 11 ideja, a preostalih 19 000KM podijeljena su od strane donatora te su u konačnici rezultati podrške izgledali ovako:

Tuzlarije


´Ono na šta smo posebno ponosni je to što iz godine u godinu na našu adresu stižu sve inovavnije ideje. Kultura, sport, umjetnost, edukacija, infrastruktura, sve su ovo oblasti koje pokrivaju ideje naših aplikanata te će zbog toga naše zajednice zaista biti bogatije za 11 raznovrsnih projekata, a koji su od velikog značaja za sve mlade sa područja Općina u kojima djeluje Fondacija tuzlanske zajednice´´.-kazala je Mirha Skakić, koordinatorica Programa za mlade Fondacije tuzlanske zajednice.

Ove godine, aplikanti odišu pozitivnim duhom, a njihov entuzijazam prepoznali su i donatori kampanje.

´´Zaista je bilo teško teško odlučiti kako podijeliti novčana sredstva jer je svaka ideja inovativna i zaslužuje podršku. O ovakvim mladim ljudima treba pričati i pisati jer su vrijedni pažnje i ono što smo mi naučili od njih jeste kako se boriti i kako stvarati pozitivne promjene.´´-samo su neki od komentara donatora koji su sinoć prisustvovali svečanoj dodjeli finansijskih sredstava.

Jedan od ciljeva kampanje ´´Budi junak/junakinja svoje zajednice´´ jeste i saradnja između omladinskih organizacija te međusobna podrška mladih.

´´Mi mladi moramo shvatiti da smo nosioci promjena u našim zajednicama. Naša zamisao je podržavati sve mlade koji nam se obrate, pomoći im da realizuju njihove ideje i u konačnici stvoriti ambijent gdje ćemo zajedno raditi na poboljšanju uslova u našim zajednicama bez razmišljanja o napuštanju Bosne i Hercegovine. ´´-kazao je Almedin Beganović, sedamnaestogodišnjak koji je nosioc projekta ´´Make it´´.

Podsjećamo, ovo je peta po redu kampanja ´´Budi junak/junakinja svoje zajednice´´ koju organizuje Fondacija tuzlanske zajednice, a cilj iste je pružiti podršku vrijednim i angažovanim mladim ljudima koji svojim radom i zalaganjem motivišu druge te pokazuju da su upravo oni uzori na koje se treba ugledati. Također, saradnjom sa vladinim i biznis sektorom želimo stvoriti bolji ambijent i afirmativno okruženje za sve mlade te pokazati da su oni naš najjači resurs.

Kampanju ´´Budi junak/junakinja svoje zajednice´´ ove godine podržalo je ukupno 28 donatora:

DIJAMANTNI DONATOR: EKI mikrokreditna fondacija
ZLATNI DONATORI: Partner mikrokreditna fondacija, Sberbank BH, Big Ben Centar za strane jezike
SREBRNI DONATORI: Lukavac cement, Mi Bospo mikrokreditna fondacija, Senex doo
BRONZANI DONATORI:Mit Alex doo, Zavod za javno zdravstvo Tuzlanskog kantona, Menprom doo, Zeus agencija, Centar pošta Tuzla, DAF Centar za njemački jezik, Dorrah University Hotel, Hotel Miris dunja 88, Lović&Co doo, Cosmos Commerce doo, Platinium doo, ZH Zola doo
PRIJATELJI KAMPANJE: Junuzović kopex doo, Hadžiefendić Stomatološka ordinacija, AC Ganjgo Auto centar Ganjgo, Palačinkara Bagi, Beemed doo, Poliklinika Azabagić, Damfis Šped doo, Mama Mia Restoran, Off-set štamparija doo, Folk high schula, Amra Nadarević Vodenčarević, Amira Abdulahović, Nina Zupan.

Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije

(tuzlarije.net)               





OSTALE VIJESTI


12.06.2026. Broj citanja: 173
VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada



12.06.2026. Broj citanja: 73
Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih



12.06.2026. Broj citanja: 83
Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat



12.06.2026. Broj citanja: 53
Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine



12.06.2026. Broj citanja: 74
Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca



11.06.2026. Broj citanja: 276
Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira



11.06.2026. Broj citanja: 108
Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih



11.06.2026. Broj citanja: 200
FIFA ubija nogomet. Svjetsko prvenstvo u Americi je dokaz za to



11.06.2026. Broj citanja: 154
Trump najavio vojni udar i zauzimanje ključnog iranskog otoka



11.06.2026. Broj citanja: 144
Tri europska veleposlanika stigla u Moskvu. Lavrov: Saslušat ćemo ih














OSTALE VIJESTI
Podaci iz igrice PokĂŠmon Go koriste se za obuku vojnih dronova
Objavljeno kada i gdje bi moglo doći do potpisivanja sporazuma između Amerike i Irana
Čeka se odluka Teherana o Trumpovom prijedlogu za kraj rata. Eksplozije u Hormuzu
Njemački ministar: Stalno spominju obitelji s djecom. Imigranti su uglavnom muškarci
General: Za mir u Ukrajini potrebno je da Putin umre
Šef delegacije EU: Došlo je vrijeme da političari u BiH poslušaju svoje građane
Bio je američki heroj, a onda mu je žena brutalno ubijeno. Suđenje je promijenilo sve
Jača indijska proizvodnja tekile. "Teoretski bismo mogli konkurirati Meksiku"
Obveznica sa 7.5 % kamate: Koykan i Xela Investment grade 10 restorana u Bavarskoj
Elon Musk postao prvi bilijunaš u povijesti
Cijene nafte na najnižim razinama u dva mjeseca
Japan prvi put lansirao raketu H3 pogonjenu isključivo motorima na tekuće gorivo
Ukrajina "sankcionirala" važna postrojenja duboko u Rusiji
Djevojčica koja je za 13. rođendan dobila dnevnik umrla u koncentracijskom logoru
Novi EU pakt stupio na snagu. Hrvatska može tražiti izuzeće od primanja migranata
Trump otkazao napad na Iran samo tri sata prije početka udara
Švicarci izlaze na referendum o suzbijanju imigracije. "Ne zemlji s 10 milijuna"
VIDEO AfD-ovci se smijali Merzu zbog izjave o Ukrajini. On ih napao: "To je znak"
Alabama osuđenike na smrtnu kaznu želi pogubljivati dušikom




SVASTARIJE

VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada

Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih

Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat

Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine

Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca

Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira

Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih

FIFA ubija nogomet. Svjetsko prvenstvo u Americi je dokaz za to

Trump najavio vojni udar i zauzimanje ključnog iranskog otoka

Tri europska veleposlanika stigla u Moskvu. Lavrov: Saslušat ćemo ih