11.03.2019. u 21:21 Broj citanja: 941
Zimsko državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju
Plivači ˝Zmaj-Alpamm˝ osvojili 17 medalja

U Banja Luci je proteklog vikenda, od 08.-10.03.2019. godine, održano Zimsko državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju. Nastupila su 22 plivačka kluba sa 304 plivačice i plivača iz cijele Bosne i Hercegovine. Plivalo se u velikom (50 metara) bazenu sa 8 staza i elektornskim (omega) mjerenjem vremena.

Tokom tri dana i tri dijela prvenstva, u jutarnjim dijelovima plivale su se kvalifikacije za večernja finala. Organizator prvenstva je Plivački savez Bosne i Hercegovine, a tehnički organizator Plivački savez RS.

Za plivački klub "Zmaj-Alpamm" na ovom prvenstvu je nastupilo 14 takmičara (3 djevojčice i 11 dječaka): Ema Jahić, Amna Dračić, Asja Zolotić, Dani Pirić, Emir Jusičić, Faris Škahić, Adnan Sarajlić, Teo Pajić, Kenan Dračić, Hamza Mehmedović, Danis Karahodža, Ensar Ahmetović, Nadir Hodžić i Salko Dropić.

Plivači našeg kluba su osvojili ukupno 17 medalja (2 zlatne, 5 srebrnih i 10 bronzanih), a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

Kenan Dračić (’06) – osvojio je 8 medalja (2 zlatne, 2 srebrne i 4 bronzane) i na ovom prvenstvu postao dvostruki prvak Bosne i Hercegovine u kategoriji kadeta, u disciplinama 400 i 1500 metara slobodno, te viceprvak BiH u disciplinama 400 metara mješovito i 200 metara slobodno, dok je 3. mjesta zauzeo u disciplinama 50 i 100 i 200 delfin i 200 mješovito.

Adnan Sarajlić (’04) – osvojio je 2 bronzane medalje u disciplinama 100 metara leđno i 400 metara mješovito u kategoriji mlađih juniora.

Teo Pajić (´05) – osvojio je 2 bronzane medalje u disciplinama 200 leđno i 800 slobodno u kategoriji mlađih juniora.

Dani Pirić (´08) – osvojio je 2 medalje (1 srebrna i 1 bronzana) u disciplinama 50 prsno za 2. mjesto i 100 prsno za 3. mjesto u kategoriji mlađih kadeta.

Emir Jusičić (´03) – zauzeo je 3. mjesto u disciplini 800 metara slobodno u kategoriji mlađih juniora.

Danis Karahodža (´07) – zauzeo je 3. mjesto u disciplini 200 metara delfin u kategoriji mlađih kadeta.

Plivačima Farisu Škahiću, Asji Zolotić, Amni Dračić i Emi Jahić, nedostajalo je malo sportske sreće da dođu do pobjedničkog postolja. Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena i ostvarili vidan rezultatski napredak sa čime smo izuzetno zadovoljni.

Posebno smo ponosni na nastupe naših mladih plivača Eme Jahić (´07), Ensara Ahmetovića (´09), Hamze Mehmedovića (´07), Nadira Hodžića (´05) i Salke Dropića (´07) koji su pokazali pravi sportski duh i talenat.

Obzirom da je ovo prvenstvo u olimpijskom (50 metarskom) bazenu u kojem naši plivači nemaju priliku trenirati, ponosni smo postignutim rezultatima naših plivača.

Čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu! Ovim prvenstvom je završena zimska sezona takmičenja, te slijede pripreme i takmičenja u ljetnoj sezoni.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati, a žele da ovo ljeto uživaju u čarima plivanja, pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti putem telefona 061/185-391 ili emaila: [email protected]. Sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.