24.09.2019. u 18:02 Broj citanja: 1272
Održano plivačko takmičenje ˝2. Oktobar - Tuzla open˝
Plivači ”Zmaj-Alpamm”-Tuzla osvojili 45 medalja

Povodom obilježavanja 100 godina postojanja Radničkog sportskog društva Sloboda Tuzla u subotu 21.09.2019. godine, za plivačke klubove iz tuzlanske regije održano je plivačko takmičenje "2. Oktobar - Tuzla open" u organizaciji P.K.”Sloboda”-Tuzla.

Takmičenje je održano na bazenu Hotela Tuzla u malom (25 metarskom) bazenu sa 6 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na takmičenju su nastupila 164 plivača iz 4 kluba: ‘’Galeb-Gikil’’ iz Lukavca, te ‘’Zmaj-Alpamm’’, ‘’Sloboda’’ i KVS ‘’Sprint’’ iz Tuzle.

Program takmičenja se sastojao od 25, 50 i 100 metarskih utrka u sve 4 plivačke discipline (delfin, leđno, prsno i slobodno). Uz navedene individualne discipline, klubovi su imali priliku plivati i štafetu 8x50 slobodno (mješovitog sastava: 4 djevojčice i 4 dječaka).

Ovakav raznovorsni program i domaći teren omogućio je mnogim plivačima da poprave svoja vremena u nekoliko plivačkih disciplina, dok su neki plivači po prvi put plivali nešto zahtjevnije utrke.

P.K.”Zmaj-Alpamm”-Tuzla je nastupio sa svojih 47 najboljih takmičara (15 djevojčica i 32 dječaka) koji su osvojili ukupno 45 medalja (22 zlatnih, 13 srebrnih i 10 bronzanih medalja) zauzevši 1. mjesto u ukupnom plasmanu.

Za P.K.”Zmaj-Alpamm” su nastupili: Lejla Bjelić ´09, Dženan Bjelić ´09, Elena Petrović ´10, Omer Pezić ´10, Ali Behrem ´10, Adi Dedić ´10, Vedad Padžić ´11, Lamija Mujkanović ´09, Ajdin Jahić ´09, Majra Suljendić ´09, Malik Halilović ´09, Salko Dropić ´07, Ema Dizdarević ´08, Tarik Rizvić ´08, Zerina Vrabac ´10, Naida Prcić ´11, Nadina Sinanović ´11, Arijana Imamović ´06, Una Husanović ´10, Belma Ibrišimović ´11, Dalija Kapidžić ´10, Hadi Ćurtović ´09, Ema Jahić ´07, Eman Jahić ´10, Aldin Numanović ´06, Ensar Ahmetović ´09, Dani Pirić ´08, Damir Džinović ´10, Dani Trutović ´08, Danis Karahodža ´07, Ahmed Smajlović ´13, David Marinčić ´11, Tupković Benjamin ´07, Tupković Fadil ´09, Jahić Imran ´10, Jahić Tarik ´11, Ahmed Sarajlić ´06, Haris Konjić ´06, Nadir Hodžić ´05, Emir Jusičić ´03, Adnan Sarajlić ´04, Iličković Danijel ´04, Kenan Dračić ´06, Asja Zolotić ´05, Faris Škahić ´04, Teo Pajić ´05 i Amna Dračić ´03.

Medalje su osvojili sljedeći zmajevci:

Kenan Dračić (´06) osvojio je 4 zlatne medalja u disciplinama 50 delfin, 50 leđno, 50 prsno i 50 metara slobodno.
Eman Jahić (´10) osvojio je 4 zlatne medalja u disciplinama 50 delfin, 50 leđno, 50 prsno i 50 metara slobodno.
Zerina Vrabac (´10) osvojila je 4 zlatne medalja u disciplinama 50 delfin, 50 leđno, 50 prsno i 50 metara slobodno.
Danijel Iličković (´04) osvojio je 3 zlatne medalje u disciplinama 100 slobodno, 100 prsno i 100 metara delfin.
Dani Pirić (´08) osvojio je 3 medalje, dvije zlatne u disciplinama 50 slobodno i 50 prsno, te jednu srebrnu medalju u disciplini 50 metara leđno.
Adnan Sarajlić (´04) osvojio je 3 medalje, jednu zlatnu na 100 metara leđno i dvije srebrne na 100 slobodno i 100 metara delfin.
Emir Jusičić (´03) osvojio je 3 medalje, jednu zlatnu medalju u disciplini 100 prsno, te dvije srebrne medalje u disciplinama 100 slobodno i 100 metara delfin.
Amna Dračić (´03) osvojila je 3 medalje, jednu zlatnu medalju u disciplini 100 metara prsno, te dvije srebrne u disciplinama 100 metara slobodno i 100 metara leđno.
Ema Jahić (´07) osvojila je 3 medalje, 2 srebrne u disciplinama 50 leđno i 50 delfin, te jednu bronzanu u disciplini 50 metara slobodno.
Faris Škahić (´04) osvojio je 3 medalje, jednu srebrnu u disciplini 100 prsno, te dvije bronzane u disciplinama 100 slobodno i 100 metara delfin.
Asja Zolotić (´05) osvojila je 3 bronzane medalje u disciplinama 100 prsno, 100 delfin i 100 metara slobodno.
Ensar Ahmetović (´09) osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno.
Ajdin Jahić (´09) osvojio je srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno.
Arijana Imamović (´06) osvojila je srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno.
Naida Prcić (´11) osvojila je srebrnu medalju u disciplini 50 metara slobodno.
Teo Pajić (´05) osvojio je bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsno.
Dani Trutović (´08) osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.
Damir Džinović (´11) osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.
Una Husanović (´10) osvojila je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.

ŠTAFETA 8×50 delfin u sastavu: Kenan Dračić, Ema Jahić, Adnan Sarajlić, Zerina Vrabac, Emir Jusičić, Amna Dračić, Danijel Iličković i Asja Zolotić osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju.

Svi plivači i plivačice su popravili svoja najbolja vremena, te su se u najboljem svjetlu pokazali pred domaćom publikom. Za takmičarski podmladak iz naše škole plivanja ovo je bilo prvo takmičenje gdje su pokazali da su veliki talenti. Ovo je i veliko priznanje našoj školi plivanja koja nastavlja sa produkcijom plivačica i plivača, koji poslije u takmičarskom pogonu kluba nastavljaju vrijedno sa treninzima i postižu zavidne uspjehe.

Svim plivačima čestitamo na izvanrednim rezultatima i želimo im puno sreće i uspjeha u daljem radu!

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391 i putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici http://www.pkzmaj.com ili naš pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj-Alpamm.