TUZLARIJE - VIJESTI

13.12.2020. u 12:31 Broj citanja: 878
Sarajevo - Sloboda 2:1
Sloboda na pauzu odlazi kao osma na tabeli sa 22 osvojena boda

Kraj jesenje polusezone m:tel Premijer lige BiH, naši prvotimci okončali su derbijem na Koševu protiv Sarajeva. Ovaj susret 19. kola dobili su domaćini rezultatom 2:1 (2:0). Sloboda na pauzu odlazi kao osma na tabeli sa 22 osvojena boda.

Samo otvaranje utakmice na stadionu "Asim Ferhatović Hase" donijelo nam je dobru i sigurnu igru Crveno – crnih. Sarajevo je igralo ofanzivno, no bez ozbiljnijih prilika, a naši prvotimci su u nekoliko slučajeva započinjali ozbiljnije tranzicije.

Igrala se 22. minuta kada naša zadnja linija griješi, a tu situaciju koristi Benjamin Tatar da savlada Luku Kukića za 1:0.

Nakon ovog kiksa domaćini su krenuli ofanzivnije i pet minuta kasnije vodili 2:0. Ponovo je strijelac Benjamin Tatar čiji udarac nije mogla izblokirati naša odbrana. Igrala se 27. minuta.

Dva gola zaostatka ispratila su nas na odmor, a u drugom dijelu vidjeli smo još uzbuđenja na stadionu Koševo.

Tek što smo ušli u drugo poluvrijeme ostali smo sa igračem manje. Kenin Devedžić u 48. minuti oštro startuje nad Hrvojem Miličevićem, a sudija Zoran Grbić mu pokazuje direktan crveni karton.

Sa 10 igrača u polju igrali smo još 42 minuta – i postigli pogodak! Igrala se 73. minuta kada smo utakmicu odveli u neizvjesnost smanjivši rezultat 2:1. Saša Maksimović je asistirao Alenu Kurtaliću čiji precizan udarac iz okreta matira golmana Sarajeva Vladana Kovačevića.

Do kraja susreta bilježimo i dobru priliku Tatara da povisi vodstvo Sarajeva, ali je naša odbrana dobro reagovala blokiravši njegov šut. Na kraju domaćini slave titulu polusezone, a naš tim, osmi na tabeli, sa 22 osvojena boda odlazi na zimsku pauzu.

Dodajmo da su hladna sarajevska noć i derbi otpočela minutom šutnje čime je odata počast nedavno preminuloj Edini Serhatlić, fudbalerki našeg kluba. Crveno - crni su na koševski travnjak istrčali u majicama sa imenom naše fudbalerke, a utakmicu su odigrali sa crnim trakama na rukavima.

FK SARAJEVO – FK SLOBODA 2:1 (2:0)

Stadion „Asim Ferhatović Hase“. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Pomoćnici: Jure Musa (Čitluk) i Marko Zelenika (Mostar). Četvrti sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Delegat: Milan Janković (Trebinje). Žuti kartoni: Osmić, Predragović, Uzelac, A. Beganović, Mehmedović (Sloboda). Crveni karton: Devedžić (Sloboda – 48´). Strijelci: 1:0 – Tatar (22´), 2:0 – Tatar (27´), 2:1 – Kurtalić (73´).

FK SARAJEVO: Kovačević, Hodžić, Pidro (od 72. Salčin), Velkoski (od 82. Jukić), Miličević (od 72. Adukor), Đokanović, Handžić, Dupovac, Sušić, Tatar, Nanimo. Šef stručnog štaba: Vinko Marinović.

FK SLOBODA: Kukić, Jusić, Devedžić, Uzelac, A. Beganović, Dž. Beganović, Tomašević (od 38. Ristić), Kurtalić (od 90´+1´ Mehmedović), Alić (od 61. Maksimović), Osmić, Predragović. Trener: Nedim Omerović.