ON LINE KORISNICI - 319

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

TZ VIJESTI

BH VIJESTI - TZ VIJESTI - BH TEME - TOP VIJESTI (SVIJET) - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU

SAOPŠTENJA

Od ponoći pogledano 35429 puta (Jučer: 44812)
Kontakt Marketing
TUZLA - TUZLARIJE NET
Strana: (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Zadnja
Prikaz vijesti u jednom stupcu

Načelnik Klinike za kardiovaskularnu hirurgiju u Tuzli doc. dr. Mustafa Tabaković

Kupanje na Panonici je počelo
Čim krenu topliji dani, mnogi prvo počnu sa šetnjom oko Panonskih jezera, a onda i sa sunčanjem i kupanjem. Tako je bilo i danas, kako je temperatura rasla tako se povećavao i broj kupača. Tuzlaci ni ove godine nisu čekali zvanični početak sezone.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 21:41
U Tuzli održana završna aktivnost Mreže vijeća učenika TK
U četvrtak 19.04.2018. godine na Trgu Slobode u Tuzli sa početkom u 12 sati održana je završna aktivnost Mreže vijeća učenika Tuzlanskog Kantona za ovu školsku godinu. Članovi vijeća učenika većine tuzlanskih škola, zajedno sa nekoliko članova MreVUK – TK iz drugih opština, je učestvovalo u realizaciji završne aktivnosti
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 21:14 Broj citanja: 837
Mektebsko takmičenje Muftijstva tuzlanskog:
Najbolja ekipa Medžlisa Islamske zajednice Živinice
Mektebsko takmičenje na nivou Muftijstva tuzlanskog održano je u nedjelju 22. aprila 2018. godine u Behram-begovoj medresi. Na takmičenju su učestvovala 172 takmičara, koje su pripremali 91 imam, muallim i muallima s područja svih 23 medžlisa Muftijstva tuzlanskog.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 20:44 Broj citanja: 2233
Općinski sud u Tuzli:
Jednomjesečni pritvor Vesni Švancer

Općinski sud u Tuzli odredio je jednomjesečni pritvor Vesni Švancer, potpredsjednici Zastupničkog doma Parlamenta Federacije. Švancer je uhapšena u petak, a u subotu je predana u nadležnost Tužiteljstva Tuzlanskog kantona.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 20:18 Broj citanja: 421
Danas na Tušnju:
Sloboda poražena od GOŠK-a
Fudbaleri Slobode poraženi su u nedjelju na Tušnju od NK GOŠK u okviru utakmice 6. kola BHT Premijer lige BiH – za opstanak rezultatom 1:2 (1:0). GOŠK je poveo golom Mulahusejnovića u 20. minuti, a golom Vega u 51. minuti gosti iz Gabele došli su do velikih 0:2. Sloboda je do kraja utakmice uspjela smanjiti zaostatak golom Terzića u 85. minuti utakmice.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 20:06 Broj citanja: 634
Za ˝Marijine obroke˝:
Humanitarni koncert Franjevačke mladeži - Frame Tuzla
Franjevački samostan Tuzla poziva Vas na Humanitarni koncert Franjevačke mladeži - Frame Tuzla za "Marijine obroke". Koncert će biti održan 24. aprila u dvorani Katoličkog školskog centra "Sveti Franjo" u Tuzli.Marijini obroci pružaju gladnoj djeci jedan obrok svaki školski dan.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 19:45
Takmičari KBS "Tuzla-Sinbra" odlični na Državnom prvenstvu za djecu u karateu
U sportskoj dvorani u Jajcu je u subotu 21.4.2018. godine održano Državno prvenstvo za djecu u borbama pojedinačno i katama pojedinačno i ekipno u karateu. Tehnički organizatori prvenstva su bili Karate savez Bosne i Hercegovine i Karate klub Kumite Jajce.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 19:21 Broj citanja: 643
Gradačac:
Priča o obnovi Kule Zmaja od Bosne
Stari kameni grad u Gradačcu, s tunelima poznatim po ljepoti i čvrstini, nacionalni je spomenik Bosne i Hercegovine. Jedan od najznačajnjih elemenata ovog kompleksa je i Kula Zmaja od Bosne, u narodu poznata i kao Kula Husein-kapetana Gradaščevića.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 17:00 Broj citanja: 728
Kardinal Puljić podijelio sakrament potvrde u Morančanima
Vinko Puljić pohodio je jučer tuzlansku župu Morančani gdje je s presvetim oltarskim sakramentom ispitao jedanaest krizmanika i krizmanica. Euharistijskim slavljem, koje je predvodio kardinal Puljić, koncelebrirao je i vlč. Ivo Paradžik, župnik u župi Morančani.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 15:57 Broj citanja: 435
Baletni koncert 24. aprila u Narodnom pozorištu Tuzla

Javna ustanova Osnovna muzička škola Tuzla i Narodno pozorište Tuzle prvi put u historiji Tuzle organizuju Baletni koncert. Koncert će 24. aprila izvesti učenice Odsjeka za klasičan balet u klasi nastavnice Željke Marinić. Koncert počinje u 19 časova, a ulaz za posjetioce je slobodan.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 14:47 Broj citanja: 1078
Osnovano Udruženje endoskopskih hirurga u BiH
U Tuzli je 21.04.2018. godine osnovano Udruženje / Udruga Endoskopskih hirurga/kirurga u Bosni i Hercegovini. Osnivanje je potaknuto je činjenicom da sve zemlje u Evropi, kao i naši susjedi, Hrvatska i Srbija, imaju samostalna Udruženja endoskopskih hirurga putem kojih su potaknuli razvoj i napredak ove vrste hirurgije.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 14:24 Broj citanja: 669
Servisne informacije
.... i malo tuzlarija
I danas je preko 25 stepeni. Prema najavama metereologa april će imati iznadprosječno visoke temeperature. Valjda će tako biti i za prvi maj pa da oni koji će gdje roštiljati imaju lijepo vrijeme. Osim roštiljanja na vikendicama i okolnim izletištima, mnogi Tuzlaci godinama idu do Jadrana. Sastavi se par dana i eto malog odmora. Jedno vrijeme puno je raje išlo u Makarsku pa onda počeli u Split.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 12:47 Broj citanja: 607
23. aprila u Tuzli:
Veče poezije "Isa Balkan i prijatelji”
Veče poezije "Isa Balkan i prijatelji” povodom obilježavanja 23. aprila – Svjetskog dana knjige i autorskih prava, održat će se u Američkom kutku Narodne i univerzitetske biblioteke "Derviš Sušić” Tuzla, u ponedjeljak 23. aprila 2018. sa početkom u 17:30 sati. Svojim prisustvom ovu aprilsku noć će uljepšati i studenti Filozofskog fakulteta sa profesoricom Amirom Turbić-Hadžagić.
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 11:35 Broj citanja: 377
Plan dobrovoljnog darivanja krvi od 24. do 26. aprila:
Ako niste dobrovoljni davalac, razmislite, možda je vrijeme da to postanete
Ako niste do sada dobrovoljno darivali krv, razmislite, možda je vrijeme da to uradite. Ne čekajte da Vama ili Vašem bližnjem zatreba krv! Darivanjem pomažete u ostvarenju cilja da krv čeka bolesnika, a ne obrnuto!
OPŠIRNIJE

22.04.2018. u 11:30 Broj citanja: 503
Današnja utakmica protiv GOŠK-a ključna je za Slobodu

Danas, u 6. kolu BHT Premijer lige BiH – za opstanak, Sloboda na Tušnju igra protiv NK GOŠK Gabela. Šef stručnog štaba FK "Sloboda", Slavko Petrović, ocijenio je da je ova utakmica od ključnog značaja, ističući da Sloboda mora dati sve od sebe kako bi osvojila tri boda.