Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : Amerièki plakari
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Amerièki plakari

@melmel

zato sto su prvo u americi poceli da prave garderobere, tj. velike "ormare" ove vrste, u svrhu ustede prostora. preteca "americkog plakara" je bila garderoba, tj. odvojena prostorija unutar sobe u koju udjes i presvuces se, a u njoj ti vise haljine, uredno su slozene cipele i slicno... naravno, garderobe su obicno koristile zene, dok su muskarci vecinom imali ormare.

04-01-2011 at 16:57 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Amerièki plakari

citat:
statebriga wrote:
@melmel

zato sto su prvo u americi poceli da prave garderobere, tj. velike "ormare" ove vrste, u svrhu ustede prostora. preteca "americkog plakara" je bila garderoba, tj. odvojena prostorija unutar sobe u koju udjes i presvuces se, a u njoj ti vise haljine, uredno su slozene cipele i slicno... naravno, garderobe su obicno koristile zene, dok su muskarci vecinom imali ormare.


Ma to je OK i kontam, to je ono sto ameri zovu walk in closet, ali nisam mislila da je to prateca "velikog" ormara jer oni su te walk in closete pravili upravo zbog toga sto ne oskudjevaju u prostoru. Kad je u pitanju usteda prostora i snalazenje oko "velikih" ugradjenih ormara prilagodjenih individualnoj situaciji, to se svakako radilo u Evropi.

Nejse, sve je to ok, samo mi je bilo cudno zasto se zovu americki, posto ih niko drugi u Europi ne zove tako.
04-01-2011 at 17:10 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Amerièki plakari

pa, nisu oskudjevali i ne oskudjevaju oni s parama, ali uvijek postoje manje kuce i manji stanovi, sa vise potrebe za korisno iskoristenim prostorom, pa je onda pocelo sa pravljenjem pregradnog zida od plafona do poda, od zida do zida, da bi se napravio taj prostor za garderobu... nemam pojma, vidis, kako ih zovu u drugim dijelovima europe, tj. u onim koji ne govore nasim jezicima... morat cu se malo raspitati

04-01-2011 at 19:51 | Ukljuèi u odgovor
triplica
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 06-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 311
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Amerièki plakari

Ma nek se zovu i Bosanski ali ima li još kakvih informacija, neko ko ih privatno pravi?' 


Autosjedalica uvijek i bez izuzetka www.djeca.org
04-01-2011 at 23:18 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Amerièki plakari

citat:
triplica wrote:
Ma nek se zovu i Bosanski ali ima li još kakvih informacija, neko ko ih privatno pravi?'


Privatno bi te garant ispalo skuplje,znaci da radi neki majstor sam,materijal plus njegove ruke...Izadje skuplje nego neko tipa ove firme koje smo nabrojali,a mozda i nisam u pravu...

05-01-2011 at 09:19 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Amerièki plakari

@mel mel,pokusacu biti jasan...
kod nas se zovu americki plakari zbog poradi toga sto imaju klizna vrata,i idu od poda do plafona,upravo zarad malih kvadratura stanova..
obicni plakari/ormari ne idu do plafona i otvaraju se vrata prema tebi.....
recimo sada narod kupuje stanove jednoipospobne/dvosobne gdje su spavace sobe bas male i nemas gdje sa ormarima, i onda ti predstavlja najmanje opterecenje plakar sa kliznim vratima,a maximum izvuces iz njega ako jos ide do plafona.
inace bilo bi nemoguce/u stvari nemogu8ce je u nasim stanovima imati posebnu prostoriju za "original"americki plakar(osim ako nemas kucu i volju),pa je ovo najblize tome, i kad kazes kod nas americki plakar odmah znas na sta narod misli.eh zato je americki plakar...

05-01-2011 at 09:23 | Ukljuèi u odgovor
madam
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 08-12-2007
Odgovori: 4023
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Amerièki plakari

citat:
triplica wrote:
Ma nek se zovu i Bosanski ali ima li još kakvih informacija, neko ko ih privatno pravi?'

Meni su pravili te plakare, manje poznata firma,ali covjek odlicno radi, ne znam tacno cijenu plakara jer su pravljeni zajedno s spavacom. Ali mogu ti dati broj ako zelis, pa pitaj.
05-01-2011 at 12:09 | Ukljuèi u odgovor
Maja-80
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 29-03-2011
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Amerièki plakari

Da li neko zna gde se moze kupiti ovakav plakar http://www.expohome.rs/c/galerija?folder=11 i koja mu je okvirna cena...

29-03-2011 at 20:40 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Amerièki plakari

Ja sam nesto slicno vidjala u Bingu na Sickom i cijena je oko 800. Ne sjecam se da li su 3 ili 4 krila i ima par kombinacija boja.

29-03-2011 at 21:13 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Amerièki plakari

citat:
Maja-80 wrote:
Da li neko zna gde se moze kupiti ovakav plakar http://www.expohome.rs/c/galerija?folder=11 i koja mu je okvirna cena...

ja sam vidjela ovakav plakar sa aplikacijama u raznim bojama (po želji naruèioca) u firmi Laser (put prema Živinicama,sa lijeve strane,mislim da su to Ljubaèe) cijena je bila cca 250 KM po m2
29-03-2011 at 21:26 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Ženski minder : Amerièki plakari New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice