Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru


FORUM : Putopisi : Moja Putovanja
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Lacky Luck
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sexualni Napasnik!!!

Registriran(a): 29-07-2011
Lokacija: Tuzla - Iraq
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Moja Putovanja

Tuzla - Krk - Podgorica - Tuzla na 2 tocka

kao sto se moze vidjeti radi se o jednom dziru po okolini ali na mom ljubimcu sa 2 tocka.
krajem ovog ljeta u septembru krenuo sam na svoje uobicajno zakasnjelo ljetovanje.
trebala su ici 2 motora, nas 4.
ali to jutro dug je sa zenom se spremao kad umrla joj baka, a kroz dan kasnije mora hitno u austriju tako da se nisu mogli pridruzit.

ja i drug, vec zakasnjeli na put planirani krecemo u 11h ujutro iz tuzle na mom motoru na krk.
i tako kako to ide kod nas od kafane do kafane. ha ha
doboj banjaluka i kontamo pravo na bihac pa plitvice i to je to.
al piva uzela maha te smo se zacas nasli u kljucu. gdje mi je ljubazna policija napisala kaznu jer kafic nije imao praking, al nema veze, ha ha
i tako iznerviran malkice dolazim pred bihac, i u nervozi kazem, ma odo ja za sibenik.
krecem preko planina za drvar , a noc prekriva cestu, bilo je kisice, al stalo, mokre ceste ostre krivine, a nigdje pokvarenih zena. i mi smo preko knina u sibeniku na kafi.
a onda je piva uzela svoje. umijesto prema crkvenci mi otisli prema splitu, ha ha.
tek kad sam vidio tablu split, skonto sam da mi je more na pogresnoj strani. bilo je gluvo doba noci al vidilo se more cijelim putem, ha ha . no nema nervoze opet u sibenik na pivu i ovaj put u pravom pravcu.
kritika ,,, losi putni znakovi u sibeniku.
i tako jutro svice mi smo na nekim planinama iznad senja, smrznuti ko p*z**, al ljepo.
senj, mjesto koje se definitivno vidjet mora.
e u crkvenici sam se najeo u gradu ko nikad,
kaze zena ta riba sa nekim plodovima je za jedno, al moglo je petero jest.
i tako na krku smo docekani od MC Griffons, jos jednom im se zahvaljujem.
do krka smo putovali 24 sata. te smo ostali tu noc tu. klub nas je smjestio i hvala im opet.
ujutro se ide jadranom do splita uz manje kafana, pa smo pive ili na benzinskim u kaficima, ha ha , no stiglo se malo u razgledanje splita i ukrcavanje na trajekt. preporuka .. pivo na trajektu je zlo.
za dva sata i malo vise nalokali smo se ko stoka.
stigli smo nekako u grad hvar, al nit oni imaju znakova a nit ih mi vidimo.
te smo se vrtili ulicama u krug, jednosmijerne i svasta nesto.
no drug je cuo buku i blokirao cestu tako da smo ga nsli. stari vozac na 2 tocka. te bilo je ponoc, al cekao je smjestaj i opijanje u gradu.
preljepo mijesto gdje se ne treba puno zadrzavat, ha ha skupo.
ujutro sam krenuo na neki malu plazicu, radi se o cosku plaze, neke staze vode do tamo, ne znam prodze se jedina benzinska u gradu. i ima veliki restoran, napucan te mala kamena kucica sa bastom. posto nisam gotiva u tu kamenu kucicu, i jao majko, nisam se prevario. citav dan sam sjedio, i probao svaku vrstu hrane i svaku vrstu pica, i ljepse nisam nikad vidio. ako ste na krku pokusajte naci. sjedio sam i pio 10 sati, i jos bi osto, al trebalo se spremati za taj neki izlazak.
grad je preljep, stvarno i zanimljive su bube za iznajmit, ali sam bio pofino popio tako da nisam iznajmljivo.
jarani su popadali negdje oko ponoci , napor je to i otisli spavat.
meni dzavo nije dao mira, te kad sam se nasao kako pijem koktel u nekom otmijenom baru, gdje konobar baca flase i okrece ih oko prstiju, bilo je vec 4 ujutro te sam i ja otisao na spavanje. u devet valja dalje pa se treba i spavat.
i tako jutro je...

________________________________________
jutro je svanulo 08 i 30yh. naspavo sam se za 4 sata, ha ha no zivi se dok si mlad.
krecemo put drvenika i rastajemo se od druga. voznja hvarom je pravo zadovoljstvo, krivine preljepi pejsazi te ljepe i ruzne ceste i sucuraj je tu.
malo mijesto preljepo, na kontra strani otoka iz kojeg trajekt za samo po sata stize u drvenik, nemaju piva al imaju prolaz.
drvenik, sve ljepsi i ljepsi.
ispod palmi neki restorancic na plazi, zapade mi za oko, vrijeme je za dorucak.
nikad bolje skoljke nisam jeo ni odvratnijeg konobara sreo, majke mi.
jedva me usluzio, i gledo me ispod oka, ko da sam kriminalac.
a skoljke, pa treci oval mi je najbolje sjeo, ona prva dva su bila jebiga doba, ko i treci, no treci je zavrsio objed, ha ha
i krece se put zaostroga, ako se ide na kampovanje ide se na zaostrog, i 80 ih i 90 ih i danas dan mjesto kampovanja.
i mi smo vec u dubrovniku. onaj veliki brod kao da se zakacio i zakopo u dno, nigdje ne ide vec dvije godine je sveki put tu kad prolazim.
ljepota dubrovnika je beskrajna. svracam do rodice u selu u blizini, udala se mala i sretno zivi u konavlama. preljepo mijesto a sa planine se vidi more u daljini i sav pejsaz koji nikog ne moze ostaviti ravnodusnog.

i dobro vece montenegro stize se do budve lagano, i tu smijestaj kod dobre teta vuke ispred plavog hotela, star, tako nesto.
i onda visoke crnogorke, uf, svake godine navratim u budvu a sve su ljepse i ljepse. trokadero na spratove uredzen ko dijamant, no prazan, kraj sezone.
no jedan bar uvijek ima provod. metzeler nesto tako, na plazi prepoznatljiv zato sto je napravljeno sve od drveta u obliku broda sa velikim jarbolom.
sank je citav okvir broda i okolo su stolovi na visnskim buretima i sl.
mjesto koje je lako naci i treba posjetiti definitivno.
tu se u budvi zastaje , ide se u posjete podgorici. mahmurna dusa u majci bez rukava na rano jutro vozi dalje crnom gorom do bara i sutomorja. sobic ga je opjevao ljubim ga. preljepo mijesto sa nedogled dugom plazom.
dalje se ide prema albanskoj ganici, preljepe rijeke i more. ali na albanskoj granici se vracam nazad, hoce vizu za bosance. njonja.
vracaam se u budvu i opet podgorica pa nazad opijanje sa crnogorkama i ludnica.
svanulo je jutro i vrijeme je za povratak


________________________________________
svanulo je jutro i treba nazad za bosnu. ide se prema podgorici pa za niksic. e tu se kao i uobicajno ide na pivu niksicku. uvijek u crnoj gori pijem niksicko i najdraze mi je pivo na svijetu. u moje tuzlansko sam se razocaro te inace pijem karlovacko jer u bosni niksicko nije dobro ko u crnoj gori.
niksicko pivo u niksicu je nesto sto obozavam, ali valja dalje na pivsko jezero.
pivsko jezero i dolina pive me tjeraju dalje na ispijanje piva, asocijacija je asocijacija nema sta, gdje cu bit u pivi a da ne popijem pivo, ha ja.
mijesto koje se mora posjetiti je piva...
i tada se krece dalje planinom, i nastupa preko 40 tunelcica da se prodze, ispod tebe klisura provalija, sunce zalazi lagano.
ako i jedan biker moze ista pozelit na putu to ce naci na toj destinaciji od pive prema sarajevu. ,,, ceste su dobre al opasne, a na ulazku u bosnu lose, al se rade, a granicari seoski kauboji...
i tako sarajevo olovo planinice i jutro rano oko 6 sati mi smo na benzinskoj u tuzli, kupujemo pivo i da se potegne put zavrsen, negdje oko 3000 kilometara radi one greske na pocetku puta.
odbacim druga, i ono stizem ko mad max pred zgradu, zovem roditelje da mi unesi stvari iz bisaga, jer sam preumoran tolko da mogu samo sebe i pivu nosit uz stepenice, ha ha al da je ne prospem.

deset dana pustolovine duz jadrana i planina to je je moje zadnje ljetovanje
Sep 2009




[Edited by Lacky Luck on 05-08-2011 at 09:40 GMT]

05-08-2011 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
Lacky Luck
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sexualni Napasnik!!!

Registriran(a): 29-07-2011
Lokacija: Tuzla - Iraq
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzla - Krk - Podgorica - Tuzla

SLIK Putovanja Tuzla-Krk-Podgorica-Tuzla



SUTOMORE - CG



CG



CETINJE - CG



HVAR



HVAR - FOLCIKA ZA IZNAJMLJIVANJE



SUCERAJ - OTOK HVAR



BUDVA STARI GRAD



TOLIKO ZA SADA!!!

Ako naletim sta interesantno okacim

[Edited by Lacky Luck on 05-08-2011 at 09:31 GMT]

05-08-2011 at 00:22 | Ukljuèi u odgovor
Lacky Luck
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sexualni Napasnik!!!

Registriran(a): 29-07-2011
Lokacija: Tuzla - Iraq
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moja Putovanja - Montenegro Dragulj Prirode

Ko o cemu, ja o crnoj gori, pa cak i u vicevima, ha ha
no mora se jer je rijec o izrazito jepoj zemlji koja nazalost nije jos dovoljno izreklamirana svijetu. no rusi kad pokupuju sve, i naprave svoje carstvo, onda ce oni ugledati svjetlo, al kroz tudzi prozor. al ja nisam politicar, i necu o tome, ali cu tokom opisivanja avantura ispricati nekada i tu pricu o cici koji cuva ovce iznad kotora kad se penje uz planinu stepenicama koje idu iz centra grada, i koje vode do velikih dragulja crne gore.

za sada jedna moto prica

ukratko; ja sjedam na motor koji sam tek kupio. jebi ga ima se pa se opt nije kupilo nesto ganjc novo, nego dobro, bolje je nego sto sam imo prije i idemo. ja sam na motoru a dva druga u autu. maj je mjesec, a snjeg se vidi u planinama. mi ce mo ko na danilovgrad i niksic.
al koke su ucinile svoje te smo se pogubili u vremenu, hvata nas jaka kisa u sarajevu i na ilidzu umijesto da krenemo pur prema durmiitoru mi krecemo prema mostaru. mijenja se plan i nocit ce mo u konjicu na jablanickom jezeru.
stigli smo u konjic da kupimo sta za rostilj, ali mlade djevojcice su se okupile oko motora dok sam iso tornjat u kafani.
i jarani su bili u kuovini, al su stigli i poceli neke spike.
ja dolazim i kazem ajmo raja dok nije belaja, vidis da amru gleda tata, mada amri nije bilo, ljute su bile jebi ga, pocele mi troncat no ja to kulturno kazem, aj odjebte od sporeta ako necete krompira, i to je to.
l drugovi ojebine veci pedofili ngo ja. te ja odlazim na pivu, a oni ostanju s njima, jer su ih prethodno ispalile dvije koke iz nekog butika, pa su sad djece se uhvatili, kad kazem djece, mislim da su imale oko 16 godina, sto je ipak premlado za visokog 2m medzeda od 31 godinu, ja sam imao 29, to je bilo ovo proljece. a jaran jedan ima oko 25, ali je to ipak perverzija.
kasnije se pojavila neka ima dojke ko u radojke i znao sam da nece lako ici.
no, iza ponoci stizemo na jablanicko, prvo smo se izgubili u mraku, pa tamo amo, laju psi ljudi pred kucama, no dijete nas je neko odvelo na plazu, a bilo je 11 u noci, i nigdje nikog.
e tu puce vatra, napravi se tenda, pripremise se 2 pecaljke, vokta vigor, sveza se da pluta u hladnoj vodi, jer drugovi ne piju, ne voze motore i ne puse, al su zato bolesniji od mene
meni ono 7 deca taman da mogu ujutro vozit dalje. i super provod, tek smo jutrom vidjeli ljepote jablanickog jezera, a ja sam upeco bandara, i ide se dalje.
drug je vliki konj, i nemoze da shvati da ja nemogu s motorom po spurama brzo jer me baca, te se gubimo pred mostarom. debil. te ih zovem u pocitelj. preljepo mijesto, anticke gradzevine u brdu, obilazio pre. al ovaj put u prolazu.
te jedem najgore cevape u zivotu na autobuskoj stanici. oni stizu, ja ih saljem u PM i kazem vidimo se navece u budvi, kod dobre teta vuke il kone.
ja putujem da uzivam ne da stignem, te ih otjeram, i lagano.
dubrovnik i stajanje na velikom mostu je neizbijezno, onaj brodina opet tu, kao da se zakacio za dno. i piva kod sefketa ramadanija, neki krezavi li, konobar, izgla ko pravi gangster.
i vidikovac, pusenje i razgledanje stoljnjaka, prava stvar, no preskupo, a i cica ne voli pusace, tako da se ide dalje.
i kotorski zaljev. jao , doso gdje se skuplja skela. 6 kilometara sam preko skele u budvi. ma jebo skelu.
skupila se ekipa iz njemacke oko 8 motora, i ja s njima bacimo po pivu u kafani gdje pocinje skela, neka stara ribarska, i ajmo mi kroz kotor, n prolazi se stalno odatle i sveki put vrijedi baciti oko, definitivno najljepse mijesto u crnoj gori uopste.
ali to je jos 30 kilometara voznje i rastajemo se u kotoru na pivi i ja idem dalje i stizem navece u budvu. tamo raja ceka, te nakon smirene pive idemo na plazu, ganjat koke.
no nema bas puno raje, i nailazimo na najbolju zabavu. mladi studenti iz raznih zemalja studiraju neki geodetski ili nes slicno, uglavnom skupili se i prave turneju vezanu za neki program, ko ti zna, i mada sam se upoznao sa mnogima, i nasao sarjalije, belogradzanke zagrepcane, najdraze su mi bile ruskinje.
ja sam kupio karton dva piva i da se pocasti raja, kad su dosle ruskinje i pitaju me kakav sam ja muskarac kad nemam votke, ha ha

no ispravio sam greske.
dj je na prozorcic neke odaje iznjeo muziku i sve sto treba, ogromni zvucnici okaceni na neke spage mikseta i dere, ubi ljepa brena dvilje jagode toma zdravkovic i kamaru nekih, raja vristi i luduje.
a tamo u prikrajku su manje dvije grupe od po 10 ljudi sa gitarama. morao sam i s njima zapjevati.
no moji drugovi su htjeli da idemo na neke diskace, i ja sam im rekao slobodni ste ostatak veceri, no ja odavdje idem zadnji.
i bilo je stvarno nesto. sutri dan su bili svi na plazi naredna dva dana pravili turnire, i nema sta nisu radili, bilo je extr s njima. no trebalo je nazad. malo u planine i druge vrleti. ostali smo mi u budvi i isli po podgorici, barili trebe do 5 ujutro po mostovima se fackili, no sve je to RnR

i tako krecemo na razgedanje niksica, ko i po obicaju on je neizostavan, al prvo kafica u pogdgorici pa niksic.
a tu najljepsa stavr koja se moze vidjet.
sunce sija na 200 metara od marketa, na 100 metara se naoblacilo, utrcavamo u market pada ogromni pljusak, vjetar je sve skripi, izlazimo prestalo, i dok smo presli dvije kafane jos, i stigli do motora, dan je ponovo vruc i sunce sija sve se osusilo po asvaltu. pravi fenomen, ha ha radi se sve u po sata sto se desilo.
i tako krecemo stazama za bosnu, pa onda pomislimo ajmo preko zabnjaka na durmitoru pa nekako u srbiju. digli smo se u vrleti i vrhove prosli i zabljak, i dosli na kanjojone nek rjecice, imate slike na ljetovanju te naisli na prave ljepote majke prirode. na samim vrhovima durmitora neko smijesno mijesto, i mala praistorijska benzinska, i sela, uske stazice uz klusure, drugovi se penju sa autom brze, a ja na coperu pod strmim uglovima sa dosta sitnog kamenja po salvaltu ipak sam malo sporiji, ide se bas prema kanjonu ciju sam sliku stavio na ljetovanju, to je njihova aatrakcija gdje dolaze razni turisti.
i bas j jakom brdu meni krava na putu, jooj neznam sta cu, sidzem s motora i okrenem ga nizbrdo, ako me krava pocne ganjat da mogu bijezat. i pocnem galamit na nju. al ona me bljedo gleda i ne mice.
drugovi gore sjede na stijeni iznad prosli taj dio i placu.
galamim ja na kravu a ona kad mukne da odgovori, ja nizbrdo. ganjo me jedan bik ko dijete i bojim se rogova. no nakon razgovora krava ipak pristaje da se makne pa se dobro zaletim i uz veliki gas prolazim kraj nje.
ljepote su stvarno i divljina, balili smo pauzu na jezercetu te pecali malo. kljencic, zdrav i mlad, samo on a voda pitka, te par kamenih praistorijskih kuca, i jedna modernija vikendica.
i idemo dalje, nema puta za srbiju i idemo na puzine, i idemo na pivsko jezero i gdje nam se cefne. i tako na orkestar u kulturni centar kraj pivskog jezera, neznam kako se to naselje zove, zavija neki svoj svoga niko, moga, mrak vec prekriva sve, ajmmo reko ljudi da ovi nece ustanak akav dignut sad, kolko placu i zavijaju, ko da je sahrana a ne muzicka numera
i przimo tako dalje klisom i 101 tunelom, i ljepotom koju skriva mrak kao i moje ceste, kaciga se prlja, a na toj visini mi je proprilicno zima.
a na granici s bosnom, tu na onom scepan polju, ja mislim da se tako zove, granicari su pravi davez. mada se pravi novi granicni objekat, kao da je stao s gradnjom par godina, te tamo iz nekih kontejnera zure seoske face i spominju hiljadu jedan problem, te neke boravisne karte, hotele smestaje i svasta.
puca mi film i prilazim u kancelariju, i kazem da su nasi pasosi i licke ok, kazu ok, jel mi ulazimo u svoju zemlju, kaze da,
e reko de ti jarane pusti nas da idemo smrzo sam se ko p****, a i gluho je doba iza po noci, kad si vec izrovio, nema nista.
a vi kazne pisite, javit ce vam se moj advokat, i s njim rjesavajte, ja nemam vremena da se igram s vama, ni zivaca ni volje, il me vodi u zatvor da se makar ko covjek nspavam.
i tako pustise nas da idemo, i dolazimo na groblje od ceste, ali stizemo nekako do sarajeva.
nekim ljudima nemozes objasniti da u maju mjesecu u po hladne noci ne rade rostilji po karauli, te nastavljam vozit gladan. no kad meni dodze moja dodze.
kad sam vidio da su profurali olovo. ja stanem i na benzinsku.
naime to je benzinska sa 24h otvorenom cudnom prodavnica kuhinjom, dobar fazon.
udzes u sopind tamo coskovi i televizori, i sitna muzika, preko sanka od daske super market i tamo jedna sobia koja se zove kuhinja. udzes ugrijes sebi kifle, i nadzes sta ces salamicu gulas pasteta, kobasica suho, sve ko u prodavnici al domace i ti sebi izneses, platis na kasi i sjedi jedi.
imam jos 2 sata do kuce i trebam odmor, jer se moja jakna pokazala lose, i smrzo sam se ko p*z**.
oni zovu gdje sam sta sam, nasli kafic, al nema hrane, pa ko vas ba zasto ajdte kuci vidimo se pred zgradm, radi sta u gradu i jedite.
i tako biva, odmorim sat, i ugrijem se. i iemo dalje, oko 4 ujutro. vec sam bio 20 sati u putu i oci vise ne vide dobro, ili neke sjene me napadaju, neznam gdje sam ma ne vidim nista, i ja u kladnju, fala bogu zdrav i ziv i opet tamo amo zivinice. e tu marnem prvu pomoc, red bull iz bisaga i stizem kuci, oni cekaju.
razglabamo koju dok pijem pivo, a neznam ni da ga pijem, 6 je ujutro, i nase putovanje zavrseno, ugovaramo naece sastanak za razabiranje stvari, i begam u kucu, bacio sam bisage i sve kod druga u kola, samo da ne nosim uz stepenice, i na spavanjac.

putovanje koje je bilo jedno od drazih u mom zivotu.
svima bi preporucio da na svojim putovanjima obidzu ljepote crne gore i vide o cemu pricam


05-08-2011 at 00:25 | Ukljuèi u odgovor
Lacky Luck
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sexualni Napasnik!!!

Registriran(a): 29-07-2011
Lokacija: Tuzla - Iraq
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moja Putovanja

Slike sa putovanja

Negdje na Durmitoru !!!


Kotor CG



Selo na vrhovima Durmitora!!!




[Edited by Lacky Luck on 05-08-2011 at 09:39 GMT]

05-08-2011 at 00:26 | Ukljuèi u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moja Putovanja

citat:
Lacky Luck wrote:
Slike sa putovanja
Selo na vrhovima Durmitora!!!




[Edited by Lacky Luck on 05-08-2011 at 09:39 GMT]

putovanje koje je bilo jedno od drazih u mom zivotu.
svima bi preporucio da na svojim putovanjima obidzu ljepote crne gore i vide o cemu pricam


i da ... CG je preljepa zemlja ..

Crna gora je stvarno lijepa.
Na malom prostoru,sve sto bi priroda mogla izdvojiti i podariti ljudskom oku , stvorila je i podarila Crnoj Gori .
Nema manje zemlje , ni vise ljepote !!!

Lacky Luckza... hvala za slikoviti opis tvoga putovanja...

06-08-2011 at 16:08 | Ukljuèi u odgovor
Lacky Luck
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sexualni Napasnik!!!

Registriran(a): 29-07-2011
Lokacija: Tuzla - Iraq
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moja Putovanja

Ma nesto mi se sjebalo sa slika na faceu, nemogu ih naci pa sam samo ovo okacio.

Kotor ljepota, stijene i oni zamkovi iznad strahota, stari grad divota.
Pa Budva, kakva plaza, kakav grad, i kakav stari grad, zaista preljepo.
Sutomore plaza na slici, a u daljini grad Bar, stvarno strahoba ljepo.

A i Podgorica je zaista preljepa, isao sam vise puta tamo i bio se spetljaop s jednom crnogorkom

Pivsko jezero je isto ljepo, ali dio od pivskog jezera prema scepan polju je najljepsa dionica za voznju na motoru.
Naime s jedne strane je litica stotine metara krivina se krivinom zavrsava, a tunelcica preko 30 na tako maloj dionici.

Bilo ko s motorom ko je prosao bio je impresioniran duhom dionice, a ja je znam napamet

Prosao sam jadran kopnom a i dosta otoka al ljepseg kampa od Poreca i laguna te gotivnije plaze od Budve nisam vidio.

Naime Kilometarska plaza u Budvi, jadranska obala, vodi do starog grada i nacinjena je od razlicitih dionica pijeska, sitnog kamena i krupnog kamena.

Pa kako ko voli.

A iza restorana kafana i nema cega nema na stotine.

Te najveca diskoteka na Jadranu Trocadero na tri sprata i kapacitetom oko 5000 ljudi!!!

To jos nigdje nema!!!

Samo Budva!!!

06-08-2011 at 16:51 | Ukljuèi u odgovor
Lacky Luck
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sexualni Napasnik!!!

Registriran(a): 29-07-2011
Lokacija: Tuzla - Iraq
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Istambul za Bajram

vise puta boravio sam na dan dva u istambulu, no ovo sto cu pisati je bajram u istambulu, kada sam boravio 4 dana.

doletio sam iz beograda i kao uobicajno, firma me smjesti u hotel Cinar. to je hotel sa pet djetelina, dobra furka nema zvjezdica.
ogroman al ne tako ljep za tolike djeteline, ha ha al skup ko zara.
jednu kafu sam placao i do 20$.
ali necu o tome.
setao sam se centrom grada u nadi jer je bajram da ce biti ludnica. i tako stigao na kapali carsi. za sva cuda zatvoreno. kod nas sve radi i sto ne radi za bajram, kod njih sve zatvoreno. pomalo razocaran obilazim dzamije i nailazim na preljepe crkvu i kupatila i svasta nesto. slike sam napravio preljepe. nekad kad se naucim kako, i okacim ih.
e o cemu ja nego o kupovini i hrani.
u krugu oko kapalicarsi ko na buvljaku tragam za pantolama levis 30..30..
bilo kakve, ne interesujeme orginalnost i sl.
vjerujte da sam vidio hiljade pantola svih vrsta, al turci tu dimenziju nemaju, tako ako nosite 30w30 onda nosite od kuce dovoljno.
no klopa je prava stvar.
silazim s brezuljka tj centra, nekako mi je ko na brezuljku, i strma cesta nakon samo par stotina metara od svega vodi u sve siromasniji izgled zgrada i na kraju do pruge i autoputa kao cigansko naselje ruzne zgrade spaljene bez prozora sa najlonima katastrofa. ruglo u manje od 500 metara od kapali carsi kakvo ne bi ni pomislio da postoji.
stigao sam na obalu bas gdje sam htjeo biti.
ribarska luka. svaki put kad prolazim kroz istambul sa aerodroma dodzem ovdje na rucak. riba se jos koprca u korpama, mornari prodaju a na nekim mjestima normalni prodavaoci puno galebova i turista.
dodzem upoznam se s svojom ribom drzali su je u nekakvoj posudi s malo vode i neke stvari koje je cuvaju ko pokrivenu vodom. a ona ko jos se koprca.
nema je svjezije nigdje.
i vino brate pa da se omaste brkovi.
o kvaliteti i ukusu necu opisivat dovoljno je reci da svaki put potrosim oko 50$ samo da me dovuku s aerodroma i vrate nazad. al cijena hrane je extra, ako idete kroz tursku samo pitajte taksija za najblizi riblji restorani gdje su u maloj luci blizu kapalicarsi, i svi znaju.
s prednje strane su tezge ribe i sva ta buka i fotografisanje, ali kada izaberete ribu prolazite vrata u luksuzne izgledom restorane.
odma ste kraj vode i preljep pogled se pruza uokolo ugodan miris i hrana. kao u snovima.

jos jedno mijesto blizu u obliku malog skvera pjesacih ulicica kao mejdan se zove, neznam tacno ocaralo me .
oko malog kruga vode cetri staze dalje a svaka okovana restoranima na sprat sa otvorenim balkonima i bastama. preljepo uredzeno a posebnu paznju zauzima starac koji sjedi na tom krugu cisti cipele i pjeva lagano.
kao u prici. a to je sve 250 metara od kapali carsi dole prema moru.

e sad dosta je vise o hrani, inace nije bilo niti nekih proslava ni raketa kao u bosni. turci bajram slave u krugovima obitelji i obicaj je totalno drugaciji. dok mi pijemo i sve diskoteke rade nemozes uc, kod njih nema gotovo nis od toga. ima barova i svega al nema onih proslava.

e ja na plazi setkam se , ovo treba dobro procitat, i tamo katastrofa, pjesacko setaliste kraj vode, preljepo kamenje veliko zapljuskuje voda.
tuzna strana smeca je bruka puno razbijenih flasa plastike svega, turskih cigana, ako ih ne nazovem sve ciganima, sjede kraj vode i vazdusne puske i pistolje se iznajmljuje.
dole poredane flase konzerve baloni kraj vode i ti pucas i razbijas sve to.
blizu mog hotela je slicna stvar al samo baloni jer je sve tu puno policije i imaju dozvolu da to rade kao atrakciju.
ovjdje uzas, katastrofa.
i ja sa pucao, probusio koji balon i konzervu i pravo se navuko, ha ha .
al jedno od najvecih rugli grada je ta plaza, definitivno.

popilo se , pojelo jeftino u gradu i bitno je napomenuti da isto vino koje platis 033 oko 10$ u ribljem uglu je 20$ na mjedanu gdje je taj krug i cica, 30$ na kapalicarsi, a oko 100$ dolara u hotelu gdje sam bio, vino je extra, al za bocicu od 0,33 je malo povise dati 10$ al inostranstvo je pa ima prolaz.
pa i 20 za takvo mijesto, a sve preko je ludnica.

ja sam jack daniels dupli i pivo platio 70$.
a i na aerodromu je kafa 9$minimum. a nije to vrijedno toga, i ataturk gotovo najskuplji aerodrom na svijetu, a nista nije vrijedno toga.
tako da nakon mnogih posjeta i svega turci su za mene ko cigani gotov.

no istambul je ljep i mjesto koje se definitivno treba vidjeti




[Edited by Lacky Luck on 12-08-2011 at 19:00 GMT]

[Edited by Lacky Luck on 12-08-2011 at 19:05 GMT]

12-08-2011 at 19:00 | Ukljuèi u odgovor
Lacky Luck
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sexualni Napasnik!!!

Registriran(a): 29-07-2011
Lokacija: Tuzla - Iraq
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moja Putovanja - Istambul - Slike






















13-08-2011 at 06:54 | Ukljuèi u odgovor
Lacky Luck
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sexualni Napasnik!!!

Registriran(a): 29-07-2011
Lokacija: Tuzla - Iraq
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moja Putovanja - Kuwajt City

O kuvajtu se nema sta ljepo reci.
S aerodroma kad idete u Kuwait City vidjet ce te mreze duz ceste i u njima tone smeca.
Taj narod je doskora zivio u satorima i nikad nece bit civiliziran bar za ovog stoljeca.

Svaka kuca ko vila ispred par auta od porsea bmw najmocnija auta igde a oko kuce krkanluk od smeca ili nekih barem gradzevinskih otpada.
Alkohola nema, tako da nema ni okoline za mene.
Postoji jedan kvart u gradu gdje se alkohol moze naci al nisam zalazio.

Sve u svemu otici na dan i ni sata vise.

Hvala!!!

Evo par slika gdje su zgrade i nesto kao predgradze





[Edited by Lacky Luck on 13-08-2011 at 07:06 GMT]

13-08-2011 at 07:05 | Ukljuèi u odgovor
Lacky Luck
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sexualni Napasnik!!!

Registriran(a): 29-07-2011
Lokacija: Tuzla - Iraq
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moja Putovanja - UAE - Dubai

Kada se pomisli na Dubai misli se na zlato





No ipak Dubai je najbolji grad s nocnim zivotom u 2010
Znaci ipak je to dzet set ludnica gdje se uziva (normalno ako imate dosta kesha) sto na sat.
Mene asocira na filipinke



Buduci da sam provodio dosta vremena u Dubaiju imao sam i jednu ljubav tamo na koju jos uzdisem




Al nehtjede postat Bosanka, al malo je falilo da se obesimo i jebi ga, nije nam se dalo.


Mozete misliti kolika je ona ako sam ja visok 163 a visociji za glavu od nje


Skoro sam bio u Dubaiju takodze u Irish Village-u na teniskim terenima kad je bio turnir i Dzokovic podera Federera a meni valjalo utjesiti one svicarke jadne ljepotice moje



[Edited by Lacky Luck on 13-08-2011 at 07:20 GMT]

13-08-2011 at 07:12 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Putopisi : Moja Putovanja New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice