Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Privatni psihijatar ili psiholog
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Privatni psihijatar ili psiholog

citat:
Dajdza wrote:
Ne znam kog ti vraga treba i jedan i drugi. Ako odes kod psihijatra on ce da saslusa tvoju pricu a onda ce ti propisati neko sredstvo za umirenje.Dakle, medikamentska terapija.Bit ces miran, uvijek pospan a to nije tvoj cilj.

Ako odes kod psihologa on ce isto tako saslusati tviju pricu i pokusat ce u njoj naci nesto, sto smatra vaznim za sadasnje tvoje stanje.
Ipak moras znati, da se niko nece ozbiljno baviti tobom. Iz tog razloga ne idi ni jednom ni drugom. Pokusaj promijeniti svoj nacin zivota, ucini zivot sadrzajnim, necim sto te okupira, sto ti pricinjava zadovoljstvo. Najvise sam sebi mozes pomoci.




Covjek je trazio broj telefona, a ne savjet da li da ide ili ne.

Na razlicite nacine se nosimo sa zivotnim situacijama. Moja tuga nekome je glupost, a opet neko drugi se ne bi znao nositi s tim. Nemojte pogresno savjetovati ljude. Takav savjet ne bi dali ni psiholog ni psihijatar.
22-11-2011 at 17:32 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

Slazem se "ovakav savjet ne bi dao psiholog ali ni psihijatar". Da li znas zasto? Ako znas odgovor, onda mozes i razumjeti moj komentar.

22-11-2011 at 21:29 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

Ne citam misli.

22-11-2011 at 21:46 | Ukljuèi u odgovor
flor
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 24-06-2010
Odgovori: 1156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog


Veoma interesantan i koristan èlanak na ovu temu:

http://www.h-alter.org/vijesti/ljudska-prava/mit-o-izoliranom-umu

23-11-2011 at 14:01 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

Šta no bi Karadžiæ po zanimanju?

24-11-2011 at 00:30 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

I sta nam napricase u ovoj prici.Teorijska razmatranja a konkretno nista, jer konkretnog gotovo da i nema. Poznavalac problematike uzima od svakoga po nesto i prilagodjava datoj situaciji, koliko uspjesno, to je posebno pitanje.

U osnovi danas postoje dvije terapije koje se primjenjuju u radu sa pacijentima.

Ako odes kod psihijatra (izvinjavam se sto ponavljam vec receno) bit ces lijepo slaslusan, psihijatar ce progovoriti po neku rijec ili dati uobicajeni savjet a onda uzeti papir i napisati recept. On se nece baviti tobom-pacijentom i tvojim problemima, jer da bi taj problem razrijesio, on mora primijeniti psiho-socijalnu terapiju, koja moze jako dugo trajati. Da li ce doci do rezultata zavisi od njegovih sposobnosti i od tvoje-pacijentove zelje za saradnjom.
Bas zbog toga, psihijatar se i nece baviti tobom kao pacijentom, on nece da gubi vrijeme. Lakse je uzezti i napisati recept.

Iz istih razloga se i pisholog nece baviti tobom-pacijentom. Psiholog ne propisuje recept on treba kroz seriju razgovora da otkrije uzrok problema a da li ce ga otkriti zavisi od njegovih sposobnosti i saradnje pacijenta. Zbog toga on pokusava nesto ali najcesce ne postize cilj.

Iz tog razloga sam i kazao, okreni se sam sebi, pocni sam mijenjati svoj svakodnevni zivot, okupiraj se necim interesantnim. Znam, nije to lako ali za sada je to jedini put uz koristenje manjih sredstava za umirenje.

Gledao sam puno ljudi koji su promijenili i do 10 psihijatara a da ni jedan nije postiga nista na duge staze. Neki ljudi poslije njihovih terapija bili su i fizicki unisteni, nesposbni da se aktiviraju za bilo sta. Jednostavno sjedi sa glavom medju nogama i rukama na celu ili stoje u jednom uglu i bulje u jednu tacku.

Da ne piscam puno, dobro je pogledati film "Let iznad kukavicijeg gnijezda" mislim da se tako zove, radi stvaranja jedne opste predodzbe o problemu.

Ovo je moje misljenje, ko misli drukcije njegiva stvar, moze da guta i saku tableta dnevno, ja protiv toga nemam nista, jer je to njegov izbor.





[Edited by Dajdza on 24-11-2011 at 04:19 GMT]

24-11-2011 at 04:13 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

Uredu, trazio je telefon ali nije lose kazatii ono sto sam napisao.

Sobzirom da nije navo problem koji ima, potrebno je naglasiti da ima raznih psihologa: opsti psiholog, predskolski psiholog, skolski psiholog, inustrijski psiholog ili psiholog rada, klinicki psiholog, psiholog koji se bavi iskljucivo problemima licnosti itd.

Dakle, postoje uze specijalnosti, pa se ne moze kazati "treba mi privatni psiholog".Mora se znati za koju oblast ili koji problem.

Ja poznajem jednog izvanrednog pishologa i izuzetno dobrog covjeka u Tuzli.Ako mu on ne moze pomoci, onda ce ga uputiti na pravo mjesto.





24-11-2011 at 17:26 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Privatni psihijatar ili psiholog

citat:
Aidatuzla wrote:




a covjek je samo trazio broj telefona








ponekad mi se ucini da je @dajdza muz @blentave
24-11-2011 at 18:52 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

Mnogim ljudima se ponekad nestu ucini iz ovih ili onih razloga a najcesci razlog je psiholoske prirode.Mozda nisi znao ali izbor avatara puno govori o osobi i njenim problemima. Pa sad ako zelis dalje da analiziramo, bujrum.



[Edited by Dajdza on 24-11-2011 at 22:21 GMT]

24-11-2011 at 21:45 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

Svjestan sam cinjenice da se moji stavovi po ovom pitanju razlikuju od stavova drugih. Zasto je to tako necu da obrazlazem jer nema potrebe, ali moji komentari pisani su u najboljoj namjeri.

Ne bih zelio da ovog covjeka neko materijalno iskoristava, zbog mozda nekog manjeg njegovog, supruginog ili djecijeg problema.

Evo mu aresa jednog izvanrednog psihologa i jako dobrog covjeka, koga krase sve one lijepe osobine koje covjeka cine covjekom.

Ako mu on ne bude mogao pomoci,onda ce ga sigurno uputiti kolegi koji se bavi tim problemom.

http://www.zdravstvo.com/press/novosti/new091.htm

Koliko me sjecanje sluzi, ranije je imao kancelariju u Domu penzionera. Kad dodje tamo nek se raspita.Ja ne znam gdje je to ali on kao Tuzlak zna sigurno.



Ako odes kod Dr. Slobodana Pavlovica sigurno ces biti zadovoljan, ali ne zaboravi, da je najveci teret i obaveza na tebi.

Puno srece i sve najbolje, zeli ti Dajdza


[Edited by Dajdza on 25-11-2011 at 21:59 GMT]

25-11-2011 at 21:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Zdravlje : Privatni psihijatar ili psiholog New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice