Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Alkoholizam
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Alkoholizam

imas razne vidove agresije u sustini mislim da moze ici i ukoliko mu narusava zdravlje, nisam sigurna ali mislim da je i to propisano

06-10-2011 at 12:38 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Alkoholizam

citat:
Abulafija wrote:



Jebi ga, kako se definise agresivnost??
Ovde kad zagalimis na koga, kazu ponasa se agresivno...


Ja mislim da se pod agresivnošæu u ovom sluèaju ne podrazumijeva verbalno izražena agresivnost, veæ fizièki izražena agrsivnost, fizièki nasrtaji na nekoga.
06-10-2011 at 12:42 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Alkoholizam

citat:
laly wrote:
imas razne vidove agresije u sustini mislim da moze ici i ukoliko mu narusava zdravlje, nisam sigurna ali mislim da je i to propisano



O tome ja i kontam, hvala.
06-10-2011 at 13:01 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Alkoholizam

Agresivnost moze biti verbalna i fizicka. Uzrok agresivnosti je nezadovoljstvo. Agresivnim ponasanjem djeca najcesce iznudjuju ono sto zele. Cesto ste mogli primijetiti dijete koje se na javnom mjestu dere preko svake mjere, da bi od majke iznudilo ono sto zeli.

Dakle, agresivnost je posledica nekog nezadovoljstva a nauceni je nacin ponasanja da bi se ostavrio zeljeni cilj.

Kako se boriti protiv agresivnosti.

To je tesko pitanje i zahtijeva odredjenju umjesnost roditelja. Roditelj mora biti prinicipijelan i ne smije popustati. Ako dijete radi nesto sto nije dobro npr. dere se u stanu i trazi nesto sto mu ne kmozem dati, uzmimo ga za ruku i odvedimo u ugao. Ono ce pokusati da napusti to mjesti, mi ga ponovo vratimo i to ponavljamo sve dotle dok on ne shvati da on mora sluzasti roditelje a ne roditeklji njega.

Pokazimo ljubav prema djeteu

Igrajmo se sa svojim djetetom djecijih igara i kroz to mu pokazujte ljubav. Kada uradi nestio lijepo-uspjesno uhvati loptu, pohvalimo ga, u zgodnoj prilici zgrlimo ga. Kad idmemo u prodavnicu dozvolimo i njemu da nesto izabere i stavi u korpu. Pripremimo jednu malu vrecicu za njega u kojoj ce zajedno sa roditeljima nositi namirnice. Dakle, svako nosi svoje namirnice do kuce ili kola. Kad dodjemo kuci pohvalimo ga za uspjesno nosenje namirnica " ovo je tesko bilo, da li si se umorio itd.

Kratko receno budimo maksimalno principijelni, igrajmo se sa svojom djecom, setajmo sa svojom djecom, idimo u kupovinu sa svojom djecom itd.

Ako malo bolje analizirate svoje ponasanje prema agresivnom djetetu, nece vam biti tesko konstatovati, da za svoje rodjeno dijete niste imali dovoljno vremena, da ste dijete zapostavili a posledica toga je agresivnost i djecije skretanje paznje na sebe.

O alkoholizmu nekom drugom prilikom. U osnovi postoje dvije terapije: medikamentska i psiho-socijalna. Ovu prvu rade svi a ovu drugu rijetko ko.






[Edited by Dajdza on 07-10-2011 at 00:57 GMT]

07-10-2011 at 00:48 | Ukljuèi u odgovor
Matea
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-07-2007
Lokacija: Blizu
Odgovori: 6187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Alkoholizam

citat:
laly wrote:
prisilno lijeèenje od alkohola se sprovodi u našoj zemlji. postupak ide preko Centra za socijalni rad. ukoliko je osoba u alkoholisanom stanju opasna po porodicu i po drustvo, tada i clanovi porodici u saradnji sa Centrom za socijalni rad mogu podnjeti Sudu za prekrsaje zahtjev o izricanju mjerenje obaveznog lijeèenja od alkoholizma.

raspitat cu se jos za detalje



laly jesi li uspjela sta jos saznati o ovome

[Edited by Matea on 12-12-2011 at 16:41 GMT]
12-12-2011 at 16:40 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Alkoholizam

covjek koji pije je nesretan covjek... od depresije do alkohola je jedna vrlo tanka linija...

12-12-2011 at 17:27 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Alkoholizam

citat:
Abulafija wrote:
Od ovolikog foruma, i podforuma, nema ove teme.
bezbeli se situacija u Bosni znatno promijenila, otkako mene odvezose, mozda je iskorijenjen taj alkoholizam??
Salu na stranu.
Kako bi ja onu moju budalu mogo nacerat da ide na kako lijecenje, nek ga hebu tam' ako hoce, nek rade s njega sta hoce.
Ima li ko kakih informacija o tim procedurama vezanim za prisilno lijecenje, moze li se to uopste napraviti u Bosni danas??


od prisilonog lijecenja nema efekta !!!
kad god stignes porazgovaraj sa ocem na tu temu
bez njegove volje sve pada u vodu,,

sledeci korak bi bio tatin kucni ljekar on ce ti dati sve potrebne informacije i adrese .

[Edited by senzualna on 13-12-2011 at 09:55 GMT]
13-12-2011 at 09:53 | Ukljuèi u odgovor
spreca
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2007
Lokacija: Kremlj Crveni trg bb
Odgovori: 3869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Alkoholizam

Prestati piti se moze i Hipnozom....ovdje to rade uspjesno i to traje mozda pola sata,ali osoba koja pije mora sama iskreno to htjeti inace nista od toga.ja imam jednog na poslu koji je pio i kad pocne nije se trijeznio dok ima u dzepu.vec vise od tri godine nepije...Hipnoza traje 5godina i posle isteka treba otici i opet produziti na 5 godina i sve tako

13-12-2011 at 12:34 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Alkoholizam

Uh kako ce izdrzati bez pica 4-5 godina. Usta ce mu se osusiti. Mnogi se izlijece tako sto pijani u kasnu jesen ili zimu skrenu u jarak. Tu spavaju 1 ili 2 sata. Onda ustanu i odu kuci. Poslije se razbole. Nece da odu kod hecima. Nakon 4-5 mjeseci ipak se predomisle i odu. Hecim kaze "kasno ste dosli". Onda on lezi u krevetu kod kuce a flasa rakije pored kreveta. Cugne kad je uspije dohvatiti a to se sve redje dogadja. I tako iz dana u dan sve manje pije, jer ne moze da dohavti flasu. A onda jednog dana kazu, umro................
Ne zali ga zena, ne zale ga djeca, sad mogu rahat sjediti u kuci, ne moraju bjezati iz kuce kad on dodje pijan.


[Edited by Dajdza on 15-12-2011 at 04:13 GMT]

15-12-2011 at 04:12 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Zdravlje : Alkoholizam New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice