Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : MASLINOVO ULJE
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MASLINOVO ULJE

citat:
primus inter pares wrote:
ja sam to djevicansko ulje,maslinovo naravno
koristio kod osipa,nema te kreme koja se moze poredit sa ovim,nisam vjerovo dok nisam probo...


Primuse, triper s ovim nema nikake veze, da nisi penciline dobijo, mogu si se mazat do pemzije, ne bi pomoglo
STB, to sam i ja tako mislio, da su te extra djevice
23-01-2012 at 10:56 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MASLINOVO ULJE

citat:
Abulafija wrote:


Primuse, triper s ovim nema nikake veze, da nisi penciline dobijo, mogu si se mazat do pemzije, ne bi pomoglo
STB, to sam i ja tako mislio, da su te extra djevice


u j***m ti minutu,nije bilo za mene
23-01-2012 at 11:00 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MASLINOVO ULJE

citat:
statebriga wrote:
ja samo znam da smo jedne godine na moru, od neke tete dobili maslinovo ulje, ove cure se neke zalile da ne mogu da pocrne. elem, ja nisam to na sebe stavljala, al' ove dvije su bile zarudile pravo...

ima senza pravo, nije im se nista upilo u kozu, bile su, onako, lijepo prepecene i masne izvana


Upravo pošla da napišem

Ja maslinovo ulje koristim samo na moru, ne mažem se nikakvim zaštitnim faktorima, ovo ono... samo maslinovo ulje

imam sreæu što ja nikad ne crvenim, odma mi se tamna boja prima
23-01-2012 at 11:06 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MASLINOVO ULJE

citat:
primus inter pares wrote:
ja sam to djevicansko ulje,maslinovo naravno
koristio kod osipa,nema te kreme koja se moze poredit sa ovim,nisam vjerovo dok nisam probo...


malo pojasni, šta, kako...
kakav je osip bio, kako ste mazali, samo onako malo, kao kremu...

23-01-2012 at 11:07 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MASLINOVO ULJE

nije ko kremu,nego naspes jebiga neko mi reko tri cetri kapi u kadu i pomijesas s vodom i raskiselis se,ja odvalo jeno dva i po deca(da ne zafali ),ne skida ni domestos za šolje
i bogami,poslje par dana,koza bude ko maæija guza...
a osip,nema odgovora od cega je,koža ko koža...enigma..

[Edited by primus inter pares on 23-01-2012 at 11:13 GMT]

23-01-2012 at 11:12 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MASLINOVO ULJE

citat:
Abulafija wrote:


WTF je zona dimljenja?


kvarcanja,,,zajebavam se,,
zona przenja,,;)
koja zavisi od rafinada maslinovog ulja,,
zaboravih napomenuti ovu drugu vrstu)
(ako na flasi pise natives maslinovo ulje kategorije 1-3)eh ti su najefikasniji za przenje
sto znaci kupujes maslinovo ulje bez da na njemu pise extra djevicansko
extra djevicansko ne treba prezagrejavati vise od 60°C ,
primjera radi ovak moze,,
iskoristis ga kao ukus ili dodatak jelu prelijes po mesu na kraju przenja .

[Edited by senzualna on 23-01-2012 at 13:08 GMT]
23-01-2012 at 11:58 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MASLINOVO ULJE

citat:
statebriga wrote:
ja samo znam da smo jedne godine na moru, od neke tete dobili maslinovo ulje, ove cure se neke zalile da ne mogu da pocrne. elem, ja nisam to na sebe stavljala, al' ove dvije su bile zarudile pravo...

ima senza pravo, nije im se nista upilo u kozu, bile su, onako, lijepo prepecene i masne izvana

ja ostatke maslinovog ulja koje ne mogu po mirisu u hrani podnijeti,,pomjesam sa morskom solju i iskoristim za njegu stopala posle kupanja
23-01-2012 at 12:01 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MASLINOVO ULJE

obožavam maslinovo ulje i meni ono predstavlja prijeki lijek u ishrani...razliku u kvalitetu daje ona oznaka da li je hladno prešano(kvalitetnije i zove se extra djevièansko) ili je termièki obradjivano(manje kvalitetno i jeftinije)...pravilo: nikada ne kupovati najjeftinije maslinovo ulje...taèno je da se ono treba koristiti samo za kuhanje i za salate,nikako za prženje jer gubi svojstva...
ljeti ga koristim kao losion za sunèanje (kad u boèicu od 200 ml maslinovog ulja dodam sok od jednog limuna) ..taj losion držim u frižideru i koristim zimi za njegu kože ruku i noktiju (zato imam lijepe i jake nokte koji ne pucaju i ne ljušte se),zatim za tretman peta nakon pedikiranja,mazanje ogrubjele kože na laktovima i slièno...jednom mjeseèno na kosu staviti pakung od maslinovog ulja,žumanceta i limuna na kosu...bude preporodjena,naroèito kada je farbana....

upravo veèeram heljdine rezance sa kockicama fete prelivene kašikom maslinovog ulja... u nedostatku ulja -maslinke iz marinade...uz dobro vino masline punjene bademima...mmmmm,da sva èula uživaju...obožavam maslinovo ulje ,kao da unosim dozu sunca u sebe bilo da ga uzimam u hrani ili kao kozmetièki preparat

[Edited by soraya on 23-01-2012 at 18:38 GMT]

23-01-2012 at 18:20 | Ukljuèi u odgovor
alehandra
Nivo: Forumski vuk
traveling incognito

Registriran(a): 13-09-2011
Lokacija: tu i tamo
Odgovori: 616
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MASLINOVO ULJE

citat:
soraya wrote:
obožavam maslinovo ulje i meni ono predstavlja prijeki lijek u ishrani...razliku u kvalitetu daje ona oznaka da li je hladno pršano(kvalitetnije i zove se extra djevièansko) ili je termièki obradjivano(manje kvalitetno i jeftinije)...pravilo nikada ne kupovati najjeftinije maslinovo ulje...taèno je da se ono treba koristiti samo za kuhanje i za slate,nikako za prženje jer gubi svojstva...
ljeti ga koristim kao losion za sunèanje (kad u boèicu od 200 ml maslinovog ulja dodam sok od jednog limuna) ..taj losion držim u frižideru i koristim zimi za njegu kože ruku i noktiju (zato imam lijepe i jake nokte koji ne pucaju i ne ljušte se),zatim za tretman peta nakon pedikiranja,mazanje ogrubjele kože na laktovima i slièno...jednom mjeseèno na kosu staviti pakung od maslinovog ulja,žumanceta i limuna na kosu...bude preporodjena,naroèito kada je farbana....

upravo veèeram heljdine rezance sa kockicama fete prelivene kašikom maslinovog ulja... u nedostatku ulja -maslinke iz marinade...uz dobro vino masline punjene bademima...mmmmm,da sva èula uživaju...obožavam maslinovo ulje ,kao da unosim dozu sunca u sebe bilo da ga uzimam u hrani ili kao kozmetièki preparat


znas kako si opisala,
sad bih ga uzela onako sirovo lizala

Ja sam isto pravila taj losion s tim sto sam u tu smjesu stavljala i sok od mrkve za brze tamnjenje...boja bude samo taka

23-01-2012 at 18:26 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MASLINOVO ULJE

citat:
alehandra wrote:


znas kako si opisala,
sad bih ga uzela onako sirovo lizala

Ja sam isto pravila taj losion s tim sto sam u tu smjesu stavljala i sok od mrkve za brze tamnjenje...boja bude samo taka



uz mene bi svako postao poguzija
ja ne stavljam sok od mrkve,pošto imam pigmenta na prodaju...i bez losiona pocrnim vrlo brzo i nikada ne gorim(mada ovih zadnjih godina treba i neki zaštitni UV faktor dodati )..a i mrsko mi cijediti mrkvu ja to hališem onako prijesno èim donesem sa pijace jedna dalmatinka me nauèila da hljeb potkuham sa maslinovim uljem u koje se doda malo mlake vode i èašica rakije.... bude hljeb super ,naroèito ako se pravi od crnog brašna

[Edited by soraya on 23-01-2012 at 18:39 GMT]
23-01-2012 at 18:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Zdravlje : MASLINOVO ULJE New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice