Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Nauka : Americki Univerzitet (AUBIH)
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Lutak
Nivo: Forumas sa iskustvom
Lep,Nezan i Neizbezan :)

Registriran(a): 11-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 38
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Americki Univerzitet (AUBIH)

Pozdrav Forumashi

Bas juce nesto citam u vezi sa Americkim Univerzitetom u Tuzli i vidim da ljudi pisu uglavnom lose u vezi sa ovom ustanovom a pogotovo u vezi sa Denisom Prcicem (precedniku i osnivacu AUBIH-a)

Neki tvrde da je sam Americki Univerzitet samo dobro namazan paravan iza kojeg se krije mogo nepravilnosti u radu, pranja novca, interesa pojedinaca te da od toga svega na kraju nece biti nsita.

Sa druge strane citam dosta (negativni stvari) o samom Denisu Prcicu kako je frajer totalni manijak, i kako je radi gore navedenog Americkog Univerziteta i licnog internesa ostavio zenu i djecu u Americi, kako je podigao kredite na njeno ime i jednom rjecju ih ostavio na cjedilu i dosao Bosnu sa svojom ideom o Americkom Univerzitetu.

Sve ovo sam prictao u listu Slobodna Bosna gdje se dalje navodi da on kao precjednik upravnog odbora podplacuje "jake" ljude na polozajima i funkcijama i da ga je to najvise odrzalo u njegovom cilju i namjeri i mnogu se cude kako takva jedna osoba koja ima zabranu ulaska u USA, moze voditi jednu takvu obraznovnu ustanovu i biti lider.
Pod jednom od stavkih njegove zabrane ulazka u USA navodi se maltretiranje njegove licne zenje i djece, koju je u vise navrata fizicki napao te joj nanjeo visestruke povrede i da pored njegove zabrane ulazka u USA ima zabranu da pridje svojoj zeni i djeci na 300m.

Tuzlom kruze price da je svaku uposlenicu i uposlenika maksimalno iskoristavao te da je od nekih uposlenica cak trazio i "nesto" vise te da ih je seksualno napadao i iskoristavao...

Takodje sam imao priliku cuti price da je Denis totalno neuravnotezena osoba i psihicki bolesnik te da se cesto ponasa nasilnicki prema uposlenicima AUBIH-a te osobama koje ga okruzuju.

Sta ste vi culi na ovu temu i sta vi mislite o tome svemu?

 


Original Tuzlak
14-02-2010 at 08:38 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Americki Univerzitet (AUBIH)

vrlo je nezgodno govoriti o covjeku takve stvari samo na osnovu novinskih clanaka...neznam... Sta ako nije istina ? Tesko je ispraviti ako je nesto vec receno... 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
14-02-2010 at 08:42 | Ukljuèi u odgovor
Lutak
Nivo: Forumas sa iskustvom
Lep,Nezan i Neizbezan :)

Registriran(a): 11-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 38
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Americki Univerzitet (AUBIH)

citat:
ANABELA wrote:
vrlo je nezgodno govoriti o covjeku takve stvari samo na osnovu novinskih clanaka...neznam... Sta ako nije istina ? Tesko je ispraviti ako je nesto vec receno...


Ja nisam nista licno rekao i samo sam prenjeo ono sto sam ja procitao i cuo ne juce i danas nego takve price kruze vec mjesecima i godinama i upravo zato sto ja licno ne poznajem gore navedenog covjka postavio sam ovu temu da ljudi koji znaju nesto o tome iznesu svoje misljenje i da kazu sta je istina a sta nije jer npr. imam prijatelja koji je dobio radnu ponudu na AUBIH-u i momak se dvoumi oko napustanja svog trenutnog posla na kojem radi i prelaska na AUBIH.

eto to je bila moja namjera postavljanja ovog post-a a siguran sam da je mnogo ljudi koji takodje imaju slicnu dvoumicu sa ovom ustanovom i Denisom Prcicem radilo se to o samom zaposljenju ili upisu svog djeteta na AUBIH.
 


Original Tuzlak
14-02-2010 at 08:53 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Americki Univerzitet (AUBIH)

citat:
Lutak wrote:


Ja nisam nista licno rekao i samo sam prenjeo ono sto sam ja procitao i cuo ne juce i danas nego takve price kruze vec mjesecima i godinama i upravo zato sto ja licno ne poznajem gore navedenog covjka postavio sam ovu temu da ljudi koji znaju nesto o tome iznesu svoje misljenje i da kazu sta je istina a sta nije jer npr. imam prijatelja koji je dobio radnu ponudu na AUBIH-u i momak se dvoumi oko napustanja svog trenutnog posla na kojem radi i prelaska na AUBIH.

eto to je bila moja namjera postavljanja ovog post-a a siguran sam da je mnogo ljudi koji takodje imaju slicnu dvoumicu sa ovom ustanovom i Denisom Prcicem radilo se to o samom zaposljenju ili upisu svog djeteta na AUBIH.




A sto me ba dva put naruzi....


Znam da je tako i slazem se s tobom...Nije prvi ni poslednji o kojem se pricalo i nekad je bilo istina, nekad je pretjerivano..Eto napr. sta bi s onog dir. sa tuzlanske TV...e sto ga bas naruzismo...

Pa da se sjetimo rahmetli Nedreta...ako je covjek stvarno bio psihicki labilan, a po tome kako je zavrsio i jeste bio...pa kad onda procita sve te bljuvotine koje smo mu nalijepili...nije jednostavno, ni onom koji nema takvih problema...
Tesko je izaci sa svijetom na kraj, i kako se ono kaze...kad u Miladijama covjeku crkne ovca, do veceri je do Slavinovica postalo citavo stado...

Nadam se da ce istina ipak izac na vidjelo...

 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
14-02-2010 at 09:42 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Americki Univerzitet (AUBIH)

Lutak
Tema je prava za diskusiju.
Ne zbog Prciæa nego zbog univeziteta.
Moglo se desiti da bude neki drugi "Prciæ".
Tema je više politièkog nego nauènog tipa.

14-02-2010 at 10:27 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Americki Univerzitet (AUBIH)

Ko æe znat' šta se iza brda valja?
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=45379

21-01-2012 at 19:26 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Americki Univerzitet (AUBIH) - slika više kaže

Zašto naši studenti upisuju Amerièki Univerzitet !

03-02-2012 at 09:33 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Americki Univerzitet (AUBIH) - slika više kaže

citat:
Platonix wrote:
Zašto naši studenti upisuju Amerièki Univerzitet !



Da mogu lakse i brze naci posao u inostranstvu.
03-02-2012 at 13:57 | Ukljuèi u odgovor
anaMi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-07-2007
Lokacija: Wienna
Odgovori: 186
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Americki Univerzitet (AUBIH)

Mislim da je ružno donositi zakljuèke o osobama koje ne poznajete ili èak malo poznajete.Svi koji nešto uspiju u životu kod nas su kriminalci ,lopovi ili nešto mute.Niko se ne zapita koliko ti neki koji uspiju sati dnevno rade,koliko novca ulažu i rizikuju dobit.
Za dotiènog g.Prciæa svi nešto prièaju,a postigao je da imamo ovu instituciju u BiH.
Sve te gluposti oko supruge i djece su samo podmetanja,supruga mu se udala,djeca mu dolaze svake godine na odmor iz USA,svakih toliko èovjek putuje u USa na seminare.

Inaèe je lik ok.Jeste malo zeznut u poslu jer traži punu aktivnost i zalaganje ,što je opravdano(naravno kod nas je to jao majko maltretiranje).Što se tièe nekih prièa oko g.Prciæa znam da su mu se mnoge ženskice uvaljivale-pa znate kako je èovjek je vlasnik AU BiH,pa kad nije prošlo jao majko.
...

Zato da ti dam odgovor za tvog prijatelja,ako je frajer i ako ne misli raditi nego se samo titulirati i folirati po faxu bolje da ne ide jer tamo traže samo dobre struènjake,rad ,red i disciplina.

Mislim da tako i treba biti.

14-02-2012 at 21:37 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Americki Univerzitet (AUBIH)

mogla bih mnogo komentirati na post od anaMi, ali neke su stvari dio poslovne tajne (prevodilacki kod), pa cu sutit. medjutim, ima nesto na sta mogu komentarisati, a u isto vrijeme ne zelim da neko pomisli da nesto imam protiv denisa. dapace, denisa znam kao malog djeckica, jer smo iz komsiluka.

dakle, moj jedan komentar

citat:
anaMi wrote: Jeste malo zeznut u poslu jer traži punu aktivnost i zalaganje ,što je opravdano(naravno kod nas je to jao majko maltretiranje).
denis nije "malo zeznut", nego, nazalost, ne zna da se ponasa s osobljem i ima problem, odnosno kompleks nize vrijednosti, koji ispoljava agresivnoscu spram uposlenika. vikati na ljude oko stola, govoriti im da su majmuni, stoka, glupani i tako dalje, nije bas veoma profesionalno, mora se priznati! ljudi ga se bas boje.

doduse, mozda se u posljednjih 3-4 godine nesto promijenilo, mozda je on sazrio u jednog potpuno drugacijeg, vrlo profesionalnog poslovnog covjeka, ne znam, ali ovo sto sam opisala, tome sam prisustvovala.

moram jos reci da je prema meni uvijek bio vrlo korektan, no - ja nisam bila obicno osoblje

[Edited by statebriga on 15-02-2012 at 10:25 GMT]
15-02-2012 at 10:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Nauka : Americki Univerzitet (AUBIH) New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice