Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Osveta
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Osveta


Nije bitno zbog cega, ratova, ljubavi, ubistva, .... neki ljudi imaju potrebu da se osvete. Posebno kada su neke krupne stvari u pitanju ali ima i sitnica, pa cujemo da je neko nekoga ubio zbog gluposti.

Kakvi ste po pitanju osvete, sta mislite o tome?

Sto se mene tice, mogu odmah reci da se nikada nisam nikome svetila, jer mene negativna osjecanja ne drze dugo a mislim da za osvetu treba imati posebnu mentalnu snagu i volju.

14-03-2012 at 20:29 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Osveta

Nisam zlopamtiv.

Ne znam shta zhivot nosi, mozak se u sekundi okrene.

14-03-2012 at 21:06 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Osveta

Joj, sad cemo svi ispast fini, niko se ne sveti

Nisam se se svetila, iz prostog razloga sto ne bih da me strefi gora glupost druge strane. A ono sitno, zakasnis mi u smjenu od 12 sati i svaki dan ti kasni autobus...e i meni je zakasnio autobus Poslije toga njoj sve autobus na vrijeme dolazio Eto, najgora sam

14-03-2012 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Osveta

citat:
Aidatuzla wrote:




nisam ja mislila na to. nego kad se nista ne moze popraviti osvetom. to tvoje je snalazenje koje svi koristimo


Ma fazon bi bio da je jedno tri stranice da se niko ne sveti, ali nisam mogla izdrzati
Salim se ja malo
14-03-2012 at 21:48 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Osveta

Oko za oko, zub za izvaditi...

14-03-2012 at 22:05 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Osveta

Pasta za zube.

14-03-2012 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
Cloe
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2973
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Osveta

Zavisi za sta se svetim...ako je nesto krupno, onda lomim koske,a ako je nesto sitno,stavljam ih na crnu listu...


Salu na stranu ..ne svetim se jer je to bezpotrebno trosenje energije ...samo te osobe koje me povrijede na ignor za sva vremena.. kao da ne postoje

14-03-2012 at 22:12 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Osveta

osvetoljubivost nije vrlina...i treba je sputavati u sebi ,ma kakav razlog da je u pitanju...
mudri kažu da je osveta jelo koje se iskljuèivo jedne hladno...i dok se jelo hladi mene prodje volja da se svetim

14-03-2012 at 22:20 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Osveta

Kod mene je s neba pa u rebra,tako da me se ljudi uglavnom klone kad su tako neke ruzne stvari u pitanjuJa fino kazem ona koja mi darne u cojka ce zaglavit bolnice i ne salim se.Nije sto ja njega nesto posebno volim nego da se zna ko je shefIli oko nekih drugih stvari,ne diraj me ne diram teSto rece jedan moj drug neki dan,tisi gora od svakog muskarca kojeg sam sreoE pa takva sam kakva sam,nije ba ni meni lako snosit se sa samom sobom 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
14-03-2012 at 22:47 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Osveta

citat:
Aidatuzla wrote:


u pravu si da za osvetu trebas imati posebnu snagu i voju i sad da li da se bavimo osvetom kad nam je steta vec ucinjena i vise se nista ne moze popraviti ili da tu snagu i volju usmjerimo na nesto ljepse i bitnije? pa i opcija ingnore, koju mel spominje, je bolja od osvete. jos mi je gore ako osoba zamoli da joj oprostis, a ti tjeras mak na konac. ima valjda ljudi sa viskom snage i volje

ja sad ne mogu da se sjetim da sam se nekome svetila niti sam imala neki poseban razlog za to. s druge strane, uvijek se pokajem ako nekome bez razloga ucinim ili kazem nesto lose pa se izvinim teret je to



kad smo kod toga, ima ljudi koji nece reci "izvini" kad bi crkli fakat ne kontam. ko da ce im kruna s glave pasti ako priznaju da su pogrijesili


Sjecam se scene iz jednog filma (ne znam kako se zove ), ukopavaju covjeka i pitaju prisutne je li mu halale, a Emir Hadzihafizbegovic (ne znam ime lika u filmu) kaze ne halalim. Bas mi ostalo u sjecanju.

Inace, oni koji se kad tad nekome osvete (bar iz onoga sto se moze cuti) rijetko osjete zadovoljstvo.

Bambi, cekaj malo da se tema razvije , da se sjetimo .

Vjerovatno je lako pricati kad se nije doslo u situaciju da nam neko ozbiljno naudi,nama, porodici, djeci.

Sto se tice ignor metode, ma nema bolje, prekratak je zivot da se trosim na nebitne. A ima i ona "ne raspravljaj s budalom ljudi nece primijetiti razliku".

14-03-2012 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Osveta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice