Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : MAJKA
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MAJKA

09-05-2010 at 19:52 | Ukljuèi u odgovor
skorpija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-05-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1806
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MAJKA

Drage mame, sretan Majèin dan!

08-05-2011 at 21:13 | Ukljuèi u odgovor
skorpija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-05-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1806
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MAJKA

DRAGE MAME,
SRETAN NAM MAJÈINA DAN

13-05-2012 at 23:29 | Ukljuèi u odgovor
skorpija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-05-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1806
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MAJKA

http://www.tip.ba/2012/05/13/diskriminacija-majki-porodilja-u-bih-jos-uvijek-prisutna/

13-05-2012 at 23:35 | Ukljuèi u odgovor
Mela77
Nivo: Forumski doajen
Majka dva SINA :)

Registriran(a): 30-03-2006
Lokacija: meðu voljenima
Odgovori: 8258
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MAJKA

Ovo je za sve mame koje su probdjele noæi sa bolesnim djetetom u rukama, govoreæi "U redu je, mama je tu." Ovo je za mame koje su hodale po kuæi cijelu noæ sa bebom na rukama, koja nije prestajala plakati. Ovo je za sve majke koje su se pojavile na p...oslu sa pljuvaèkom u kosi, mrljama od mlijeka na bluzi i pelenama u torbi. Za sve majke koje su pekle kolaèe za roðendane i šivale kostime za školske predstave. I za sve majke koje to nisu radile jer su bile na poslu, trudeæi se zaraditi novac kako bi se platili raèuni. Ovo je za sve majke koje su sjedile na klupama na košarkaškim, nogometnim ili rukometnim utakmicama, i kada su ih djeca pitala, “Jesi me vidjela?”, rekle su, “Naravno da sam te vidjela, ne bi to nizašto propustila” i stvarno to mislile. Ovo je za sve majke koje su vikale na djecu u duæanu i dale im po guzi u oèaju, kada su djeca udarala nogama, poput dvogodišnjaka koji želi sladoled prije veèere, i poslije se mrzile jer su izgubile živce. Ovo je za sve majke koje su porazgovarale sa djecom i objasnile im sve o tome kako bebe dolaze na svijet. I za sve majke koje su to željele uèiniti, ali jednostavno nisu mogle. Za sve majke koje su èitale prièu za laku noæ dva puta svaku veèer. I tada su je proèitale još jednom nakon molbe: “Isprièaj mi još jednom prièu.” Ovo je za sve mame koje su nauèile djecu zavezati vezice za cipele prije nego su krenula u školu. I za sve majke koje su uzele cipele na èièak umjesto onih sa vezicama. Ovo je za sve majke èije se glave automatski okrenu kad nježni glasiæ u gomili zazove “Mama?”, iako znaju da su njihova djeca kod kuæe ili odrasla. Ovo je za sve majke koje su primile poziv iz škole da im je dijete bolesno i neka odmah doðu po njega u školu. I one su to uèinile. Ovo je za sve majke èija su djeca krenula krivim putem, i koje ne mogu pronaæi rijeèi kojima bi doprle do njih. Što èini dobru majku? Je li to strpljenje?Suosjeæanje? Moguænost dojenja bebe, kuhanja veèere i šivanja dugmadi na košulji, sve u isto vrijeme? Ili je to srce? Je li to bol koju osjeæaš kada gledaš svoju kæer ili sina kako ide niz ulicu, odlazeæi po prvi puta sam u školu? Trzaj koji te probudi iz sna, natjera da odeš od kreveta do kolijevke u 2 u noæi i staviš ruku na svoju usnulu bebu? Ili oseæaj tupe boli dok promatraš kæer ili sina kako spava, noæ prije odlaska na fakultet u drugi grad? Ili potreba da, gdje god se nalazila, otrèiš u zagrljaj svome djetetu, kad èuješ vijest da se dogodila nesreæa, izbio požar ili neko dijete umire? Ovo je za sve mlade mame koje se muèe sa mijenjanjem pelena i manjkom sna. I starije mame koje su nauèile ili još uèe pustiti djecu da odu od kuæe. Za sve zaposlene mame i mame kuæanice. Samohrane majke. I Nane, èija mudrost i ljubav prema svojoj odrasloj djeci i djeci njihove djece ostaje konstantna....

06-06-2012 at 10:10 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MAJKA

3 dana se nismo vidjele sad doruckujemo njene omiljene "slane kolacice" i meni kroz glavu prodje "Boze kako bi ona sad jela, da li je gladna..." i suze same na oci... Znam da joj je lijepo (maloprije mi rekla) tetka ususkava, pazi, hrani, savjetuje... al dzaba, jace od insana. Valja jos 12 dana izdrzati

30-06-2012 at 11:41 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MAJKA

znala sam da ce mi nedostajati, a dugo je bila bolesna, pa sam imala vremena da prihvatim, da razmislim, da se pripremim... no, dzaba priprema, dzabe planovi... nema toga sto moze pripremiti na osjecaj kada zelis majci nesto da kazes, a nje vise nema...

30-06-2012 at 11:49 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 11
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Roditelji i djeca : MAJKA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice