Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Vojvoda Toma novi predsjednik Srbije
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vojvoda Toma novi predsjednik Srbije

citat:
Tiburon wrote:


A do tvoje je kulture da drugim ljudima ne prijetiš i ne govoriš im da paze šta æe pisati

daj ba ostavi to za kakog cutuka molim te i pisi po ovom forumu sta hoces,
ja sam ti samo skreno paznju kako nije lijepo da pises svasta a posle kazes zajebancija
24-05-2012 at 14:40 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vojvoda Toma novi predsjednik Srbije

citat:
Posmatram wrote:

Mislim da je Azur mislio na bosansku nacionalnost, samo sto tebi to nije palo na pamet, nego si se odmah zakacio na muslimane i 74. godinu.

Kako god okrenes, kao sto niko ne moze osporavati nekima u Bosni da budu Srbi i Hrvati, tako se ne moze osporavati ni ljudima u Sandzaku da budu Bosnjaci. Tolerancija i demokratija, svidjalo se to nekom ili ne.

Pretpostavljam da u Titino doba ljudi u Bosni nisu zeljeli da im nacionalnost bude Bosanska, zato Tito i nije utefterisao Bosansku nacionalnost. Ja nemam drugog objasnjenja, a imas li ga ti?


Bravo MelMel...on misli da samo on ima pravo na nacionalno izjasnjavanje.


Nisu dali da se prizna bosansko-hercegovacka nacionalnost...nisu dali.




[Edited by Azur on 24-05-2012 at 16:53 GMT]
24-05-2012 at 15:28 | Ukljuèi u odgovor
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vojvoda Toma novi predsjednik Srbije

Još trebam bit zadovoljan što su mi 1974. godine dali da se izjasnim kao Musliman. E jesu fini, u pi..u materinu...

24-05-2012 at 19:29 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vojvoda Toma novi predsjednik Srbije

...ka'e vojvoda 'vako,uzdignute glave, sto govori o njegovom karakteru i o tome koliko treba vjerovat' u ono sto je danas rek'o:

Nikoliæ za FAZ: Ne stidim se èetnièke uloge u bosanskom ratu, opet bih išao ako treba
Nikoliæ je za list govorio i o snovima o "velikoj Srbiji", za koje sada tvrdi da ih je nemoguæe ostvariti

Autor Redakcija | Objavljeno 24.05.2012. u 03:52

Tomislav Nikoliæ, novizabrani predsjednik Srbije je u intervjuu za njemaèki "Frankfurter Allgemeine Zeitung" rekao da se ne stidi svoje èetnièke uloge u agresiji na BiH.

On je za ugledni list rekao da je u ratu bio kao dobrovoljac, te da se svog èetnièkog uèešæa u njemu ne stidi.

- U ratu mi je dodijeljena titula èetnièkog vojvode. Èetnièki pokret je ubrzo nakon toga rasformiran kada nas je Slobodan Miloševiæ optužio da spremamo udar na vlast, te da imamo naoružane trupe, rekao je Nikoliæ za FAZ, dodavši da je tada odluèio kako æe ostati èetnik i da æe biti spreman ponovo "braniti" Srbiju.

Nikoliæ je za list govorio i o snovima o "velikoj Srbiji", za koje sada tvrdi da ih je nemoguæe ostvariti.

- Postoje snovi koje èovjek ne može ostvariti. Hrvatska je meðunarodno priznata zemlja i njene granice na Dunavu niko neæe dirati. Slièan je sluèaj i sa Bosnom i Hercegovinom. Sada želim svim državama, kao i Srbiji, da postoje u granicama koje su priznate od meðunarodne zajednice. Snovi koje sam sanjao u vrijeme raspada Jugoslavije, nažalost nisu se ostvarili.

Nikoliæ upitan o teritorijalnom integritetu država bivše Jugoslavije je rekao da o tome više nema razgovora.

- Nièiji integritet ne smije se dovesti u pitanje. Države postoje i one su meðunarodno priznate. Kada smo se borili jedni protiv drugih, borili smo se radi novih granica. Evropa se tada stavila na stranu Hrvatske i Bosne i tako smo dobili granice koje imamo danas, rekao je Nikoliæ.

Novinar njemaèkog lista ga ja upitao zašto je tokom godina promjenio stavove Nikoliæ mu je odgovorio:

- Samo budala ne mijenja mišljenje.

http://www.dnevniavaz.ba/globus/region/97345-nikolic-za-faz-svoje-cetnicke-uloge-u-bosanskom-ratu-se-ne-stidim-opet-bih-ako-treba.html

24-05-2012 at 20:23 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vojvoda Toma novi predsjednik Srbije

Pa, kaze vojvoda opet po ko zna koji put...

DEPO | MEDIJI
TOMISLAV NIKOLIÆ U INTERVJUU ZA TV CRNE GORE: U Srebrenici nije bilo GENOCIDA!
Petak | 01.06.2012.
Iako su Haški tribunal i Meðunarodni sud pravde u Haagu donijeli pravosnažne presude da je u Srebrenici nad Bošnjacima poèinjen genocid, Nikoliæ je u intervjuu za TV Crne Gore kazao kako je 'genocid teško dokaziv na sudu'



Novi predsjednik Srbije Tomislav Nikoliæ rekao je veèeras za Televiziju Crne Gore da neæe priznati nezavisnost Kosova "èak ni po cijenu èlanstva zemlje u Evropskoj uniji". Upitan da li postoji neka situacija u kojoj bi mogao da prizna nezavisnost Kosova, Nikoliæ je odgovorio negativno.

“Ne postoji takva situacija. Ima nešto što u životu ne možete da uradite”, naveo je on.

Nikoliæ je rekao da mu niko do sada nije postavio priznanje Kosova kao uslova za dalji napredak Srbije u evropskim integracijama.

“Hipotetièko je pitanje da li æe neko postaviti taj uslov ili ne, ali me nije sramota i ne bježim od odgovornosti da saopštim da mene nema na spisku onih koji bi prihvatili da idemo u evropske integracije, a da se odreknemo Kosova i Metohije”, kazao je predsjednik Srbije.

Nikoliæ je takoðe kazao da Srbija ostaje vojno neutralna, a da æe, do ulaska u Evropsku uniju, njen glavni spoljnotrgovinski partner biti Rusija. "Poslije æemo vidjeti", kazao je Nikoliæ.

“Uèiniæu sve da Srbija i Crna Gora izvanredno saraðuju, ali neæe preæutati eventualno kršenje ljudskih prava srpskog naroda u Crnoj Gori”, naveo je Nikoliæ u intervjuu Televiziji Crne Gore koji je sinoæ emitovan u cijelosti.

On je ponovio da je njegov stav bio da Crna Gora ne treba da se odvaja od Srbije, ali kad je veæ ostvarila nezavisnost, on je priznaje kao samostalnu državu.

"Priznajem zauvijek Crnu Goru kao državu, ali ne priznajem razliku izmeðu Srba i Crnogoraca, jer je nema", rekao je Nikoliæ i dodao da je za njega kao predsjednika "Crna Gora kao samostalna država dobar saradnik i partner Srbije".

On smatra da crnogorska vlast ne treba da ignoriše Srbe u Crnoj Gori, veæ da ih prihvati kao ravnopravnog partnera, jer samo tako država može da napreduje.

"Crna Gora, ako je nacionalno podijeljena, ne može daleko da stigne", ocijenio je predsjednik Srbije.

On je ponovio da je neprirodno da Beograd danas ima lošije odnose sa Podgoricom, nego sa Zagrebom.

“Želim da imamo izvanredne odnose sa Hrvatskom, ali i sa Crnom Gorom”, istakao je Nikoliæ.

On je naveo da æe nastaviti praksu ranijeg predsjednika Srbije Borisa Tadiæa da se sastaje s predstavnicima srpskog naroda u regionu.

“Srbija mora da prizna da Crna Gora postoji kao nezavisna država. Nema više zamjerki što šte se odvojili, ali Crna Gora mora svojim graðanima srpske nacionalnosti omoguæi potpunu ravnopravnost”, kazao je Nikoliæ.

Na pitanje da li æe biti u sijenci Tadiæa ukoliko on bude izabran za premijera Srbije, Nikoliæ je odgovorio odrièno.

“Predsjednik Srbije ima dovoljno ovlašæenja i poslova kojima se bavi, tako da sigurno neæu biti u sijenci Tadiæa”, rekao je on.

Upitan da li æe prihvatiti poziv muftije Muamera Zukorliæa da posjeti Srebrenicu i “osudi genocid”, Nikoliæ je kazao da se tako nešto, najvjerovatnije, neæe desiti, jer je to veæ uradio njegov prethodnik na mestu predsjednika Srbije.

“Ako je predsjednik Srbije Boris Tadiæ bio u Srebrenici i osudio zloèin, ako je Skupština Srbije osudila zloèin u Srebrenici, zašto bih ja to pitanje stalno podgrijavao”, naveo je on.

Nikoliæ je dodao da je genocid teško dokaziv na sudu.

“U Srebrenici nije bilo genocida. U Srebrenici je bio veliki zloèin koji su poèinili neki pripadnici srpskog naroda, koje treba pronaæi, izvesti pred sud i kazniti”, kazao je predsjednik Srbije.

Blic/DEPO PORTAL - BLIN/a.k.

http://www.depo.ba/mediji/u-srebrenici-nije-bilo-genocida

01-06-2012 at 10:40 | Ukljuèi u odgovor
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vojvoda Toma novi predsjednik Srbije

Neka, neka... Taman kad naši (lažni) multietniÆari zaborave s kakvom bagrom dijelimo ovaj dio planete da ih Toma & Co. na to podsjeti. U Sandžaku je sranje veæ poèelo, na Kosovu takoðer frka, pitanje je vremena kad æe genocidaši odluèit pravit nerede i u BiH. Jer tamo gdje su oni tu je problem.

01-06-2012 at 12:13 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vojvoda Toma novi predsjednik Srbije

NAKON otvorenih protesta zbog postavljanja spomen obilježja žrtvama genocida na mezarju Stražište u Višegradu, nastavljaju se provokacije bošnjaèkih povratnika u tom gradu, javlja agencija Anadolija, koja izvještava i kako se juèer tijekom cijelog dana na relaciji Višegrad - Dobrun kretalo vozilo iz kojeg su putem ozvuèenja lokalni Srbi pozivani na protestni skup koji æe se održati veèeras na Trgu palih boraca u Višegradu s poèetkom u 20 sati.

Tom prilikom na ozvuèenju su puštane i èetnièke pjesme te "Marš na Drini" i srpska himna "Bože pravde", a u meðuvremenu su Višegrad i okolna mjesta izlijepljeni plakatima ratnog zloèinca Ratka Mladiæa. Srpski radikali prosvjedni skup organiziraju jer "zlonamjerna i neosnovana kvalifikacija genocida, kako je napisano na spomeniku, posebno vrijeða srpski narod i šalje loše poruke za buduæi život na ovim prostorima".


evo drug,ne treba cekat,nego sta ucinit?sta ti predlazes?

01-06-2012 at 12:48 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vojvoda Toma novi predsjednik Srbije

"Svi oni razloge za održavanje skupa nalaze u konstataciji da "zlonamjerna i neosnovana kvalifikacija genocida, kako je napisano na spomeniku, posebno vrijeða srpski narod i šalje loše poruke za buduæi život na ovim prostorima".

Bakira Haseèiæ, predsjednica Udruženja "Žena-žrtva rata", kaže da je èula èetnièke pjesme koje su puštane na ozvuèenju. Istièe da iza svega stoje iste snage koje su 1992. godine pokrenule genocid u Višegradu, genocid na èije spominjanje se, dodaje ona, danas bune.

"Osjeæamo se užasno. Sve me je posjetilo na vrijeme od prije 20 godina, uoèi krvavog Kurban Bajrama 1992. godine kada su nam, takoðer, putem ozvuèenja poruèivali da æe uskoro dijeliti "najveæe kurbansko meso". Sve je lièilo na tu godinu kada su nas ovdje klali, ubijali i silovali. Ja sam u znak protesta poderala sve plakate Ratka Mladiæa na koje sam juèer naišla. Ne mogu više da ovo proživljavam. Ovo je užas! Povratnici se osjeæaju nesigurnima. Na veèerašnjim protestima može se svašta desiti. Ako se napiju, a što je uobièajeno za ovakve skupove, može biti svašta, pa i da oskrnave spomen-obilježje na Stražištu zbog kojeg izlaze na ulice".

"Sve ovo rade oni koji su i 1992. godine stvarali atmosferu straha i radili ono što su radili. Iza ovog stoje SDS i boraèke organizacije u Višegradu. Glavnu ulogu igra poslanik SDS-a Miroslav Kojiæ. Naravno da je povratnicima neugodno. Bio sam u vezi s našim imamima. Vozilo koje je puštalo te pjesme ulazilo je u više navrata u grad i u naselja. To nije samo poziv na proteste, veæ na ko zna šta. Ovo je klasièni predizborni manir onih koji su sada u opoziciji u Republici Srpskoj. Ide se opet na tu nacionalnu kartu, a sve pod firmom zaštite srpskih interesa i Srba koji su, tobože, ugroženi"

izjava iz "moje vijesti"

[Edited by arnie on 01-06-2012 at 12:53 GMT]

01-06-2012 at 12:51 | Ukljuèi u odgovor
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vojvoda Toma novi predsjednik Srbije

citat:
primus inter pares wrote:
evo drug,ne treba cekat,nego sta ucinit?sta ti predlazes?


Bošnjaci nisu u poziciji èinit bilo šta. Prvo, jer ih je oko 90% muslimana (a o tome kako svijet gleda na muslimane nema potrebe da prièam). Drugo, svaka akcija bi od strane genocidaša bila okarakterisana kao provokacija što bi dalje produbilo cjelokupnu krizu u zemlji, ojaèalo CrpCki separatizam i život povratnika u Genocidstan uèinilo nemoguæim.

Bošnjacima preostaje naoružavanje i èekanje jer nije pitanje hoæe li, veæ kada æe CrpCke napaæene horde u nove pohode po BiH.

A nastavi li se i kriza u svijetu, posebno i ovo oko EU eto ti problema i u zemlji, budi siguran u to.
01-06-2012 at 12:57 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Vojvoda Toma novi predsjednik Srbije New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice