Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru


FORUM : Putopisi : Mimini putopisi...
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon EGIPAT_OD FARAONA DO PORT SAIDA

Egipat ... proljece 2011 ... Ovo su samo neke od fotografija koje mi je prosle godine poslao moj prijatelj, gospodin Said Karawia ... Slike uzvrelog Kiara i Trga slobode pokraj Nacionalnog Muzeja. Kakve li cudne povijesne ironije - na samo destak metara od cuvene Tutankamonove sobe, od sjajne proslosti Egipta, koji se pored Mesopotamije, moze smatrati kolijevkom civilizacije i kolijevkom kasnije grcke i rimske antike, na samo par koraka ... proslog je proljeca ustala i ginula mladost Egipta. Radeci tamo cijele 2009 dobro sam upoznala ljude i Kairo, obicne ljude, od smetlara do direktora velikuh naftnih kompanija ... Mladost je kao sav normalan obican svijet je zeljela odlazak Mubaraka i njegove klike misleci da ce preko noci doci, ili barem zapoceti, neko bolje doba za Egipat, sinove faraona i ratnika, drevnih mislilaca i graditelj ... No nazalost, najnoviji dogadjaji govore da je Egipat tek zapoceo dug i neizvjestan hod po povijesnim mukama ... Tamo je kaos totalan, 85% ljudi je sirotinja, srednjeg sloja i nema, a utjecaj velikih USA korporacija, posebno naftnih je ogroman ... mozda se on ne vidi na prvi pogled kao u SAUDI ARABIJI ILI EMIRATIMA, ali Egipat je USA kolonija ... nikada necu zaboraviti stotine djece- prosjaka sto zive sami po haustorima ili pod vedrim nebom, grad mrtvih u kojem su zivi uselili u grobnice ... kloaku koja tece iza sjajnih hotela Nasr City-ja... Jednom davno sam vam pisla o Port Saidu, tom nekad kolonijalnom centru britanskog carstva na Suezu ... Sve ovo sto se dogadja pocelo je prosle godine ... Neka prelijepe oci ove predivne djevojcice ostanu sjajne i zive, neka njen babo ostane uz nju ... kao i sinovi mog prijatelja Saida.
mima "> ">

[Edited by mima on 05-02-2012 at 22:35 GMT]

05-02-2012 at 20:29 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Mimini putopisi...

Ljudi moji ,zna li iko sta je sa nasom NAFTASICOM mimom ?
Nema ni nje ni njenih divnih putestvenija!
A tamo gdje je ona zivjela KIJAMET!

05-07-2012 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mimini putopisi...

citat:
Bina52 wrote:
Ljudi moji ,zna li iko sta je sa nasom NAFTASICOM mimom ?
Nema ni nje ni njenih divnih putestvenija!
A tamo gdje je ona zivjela KIJAMET!



http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=682109&page=4
05-07-2012 at 10:56 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mimini putopisi...

Dragi moji,
evakuirali nas 25.januara iz Damaska, i sad sam baš pisal mojim bossovima da hoæu nazad, jer mi je tamo, s tim narodom , mjesto.
Kad sve proðe, pisat æu vam što je bilo - isti Bosna scenario, ne vjerujte mnogo svemu ... kad sam 2005 došla, podsjetila me Sirija na jednu Zemlju TOPLU I SIGURNU U KOJOJ SAM ODRASLA. DRUŽILI SE I POŠTIVALI TAMO KRŠÆANI, ALEOUITI, SUNITI ... a onda prošle godine oko 15. marta odjednom zapoèe lagan ali krvav hod stranih sila na moju Siriju ... Danas ljetujem u Zagrebu, dali mi kobjagi važan posao koji mrzim jer to nije - to. Moje je mjesto na Jiharu, u pustinji meðu mojim kolegama, Adnanom, Samerom, Somayom, Rimom mojom, Kifom, Kenanom, Abdul karemeom, s kojima sam u kontaktu ... teško mi je, jer ljubav moja prema toj zemlji i Damasku, tim ljudima je baš kao i svaka ljubav - bez ikakvog razloga. Možda malo moji bosanski korjeni imaju tu utjecaja .. - ja jednostavno jesam Sirijka. Ali - ako ima Boga , a ima nešto što nama upravlja da vidi dokle ljudska glupost može iæi - onda æe mima (Vesna) u Siriju brzo, vrlo brzo, makar kao pripdnik mirovnih snaga.
Tamo mi i mezar mora biti, tamo gdje Tigirs iz Turske ulazi u Siriju ...

mima

[Edited by mima on 29-07-2012 at 13:21 GMT]

29-07-2012 at 11:18 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mimini putopisi...

Dragi moji,
evakuirali nas 25.januara iz Damaska, i sad sam baš pisal mojim bossovima da hoæu nazad, jer mi je tamo, s tim narodom , mjesto.
Kad sve proðe, pisat æu vam što je bilo - isti Bosna scenario, ne vjerujte mnogo svemu ... kad sam 2005 došla, podsjetila me Sirija na jednu Zemlju TOPLU I SIGURNU U KOJOJ SAM ODRASLA. dRUŽILI SE I POŠTIVALI TAMO KRŠÆANI, ALEUITI, SUNITI ... a onda prošle godine oko 15. marta odjednom zapoèe lagan ali krvav hod stranih sila na moju Siriju ... Danas ljetujem u Zagrebu, dali mo važan posao koji mrzim jer to nije - to. Moje je mjesto na Jiharu, meðu mojim kolegama a kojima sam u kontaktu ... teško mi je, jer ljubav moja pram toj zemlji i Damasku je baš kao i svaka ljubav - bez velikog razloga. Možda malo moji bosanski korjeni imaju tu utjecaja ... ali - ako ima Boga , a ima nešto što nama upravlja da vidi dokle ljudska glupost može iæi - onda je mima (Vesna) i njena Sirija.
Tamo mi i mezar mora biti, tamo gdje Tigirs iz Turske ulazi u Siriju ...

mima

29-07-2012 at 11:22 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Mimini putopisi...

Draga mima ,neka si se javila.Ja imam i ovu BiH tv ,ovdje u USA,a i njihovo s.anje od vijesti-cenzure i tako to.Vidim i Al Jaziru pa poredim,ali si mi na pameti svaki puta kad spomenu Siriju.
Pisi nam kad budes imala hada-volje da znamo sta je i kako je.
Razumijem tvoje suosjecanje sa narodom Sirije.Ja bas tako i ne mislim o ovima ovdje mada sam 19 godina sa njima.
Pozdravljam te i zelim da ti se zelja za povratkom u tvoj Damask ispuni.Bina

14-10-2012 at 07:54 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mimini putopisi...

Definitivno - zlo vlada svijetom. Ništa nije crno - bijelo, pa tako ni istina o Siriji nije ono što se javlja. Sirija je nekada bila moæno carstvo, veliko prekoJordana, Libanona, dijela Iraka. Onda im, malo pomalo poèeše uzimati zemlju. Najljepši dio Sirije uz more, sjeverno od Lathakije, prema Turskoj, Francuzi su poklonili Turskoj sredinom prošlog stoljeæa ... dali tuðe ... Golanska visoravan, obeæana je zemlja Mojsijeva, a sad je okupirana od Izraela. Sad se vodi rat da se Sirija podijeli na 3, 4 ili 5 dijelova. Kurdi, Libanon, Jordan, Turska, svako bi zaimio malo od ove divne zemlje. Kaos koji je nastao, uvezen je, i nitko ne pita ŠTO TA "OPORBA" nudi mojem sirijskom narodu. Kad braæa ginu na razlièitim stranama, onda je kraj ... Nitko ne zna što im se sprema. Znali su mi reæi - Vesna, tu je civilizacija poèela, ovdje æe i završiti ... da se èovjek naježi i duboko zamisli ... Armagedon iz Amerike ... jao onom o kome oni brigu vode i kojima Hilary pomoæ šalje i o kome "brine".

Laka noæ dobrim ljudima ... mima

21-10-2012 at 00:19 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mimini putopisi...

mima

30-03-2013 at 13:43 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mimini putopisi...

Cvatu trešnje duž ulica, ja se budim èesto noæu i ne znam jesam li u mojem Damasku ili tu kod kuæe i koje je moja kuæa prava... Hoæu tamo na Jihar, tamo mi je mjesto ponavljem vazda.

Vazda mislim na ulice mog Dimaša i ne mogu vjerovati da njima sada teèe krv. Kažu mi moji drugari s kojima se èujem povremen da se nekako živi u Damasku ali je drugdje teško. Put na naftna polja je svaki put izazov i smrtna priejtnja a raditi se mora. Sve je skupo, nema se para, ali se živi ... Živjela je Sirija hiljadama godina pa æe i ovo proæi, mora.... Jer svako zlo proðe al ostaje tuga i jad. Sirija je krenula naprijed te 2011. kad je netko odluèio da - bude rata. Slièno je to kao u Bosni - baš kad se otrgnula moja Bosna i krenula naprijed - netko odluèi - bit æe rata.

Više ne znam vjerujem li iušta, osim u ljubav, kao i na poèetku ...

Svima pozdrav. mima

15-04-2013 at 23:17 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Mimini putopisi...

mima duso ,opet sam te se sjetila.Naidjem na clanak o istrazivanju nafte sa Shell,americkom kompanijom, na podrucju BiH - Posavine I Dinarida..........elem sjetih se tvojih rijeci.....nadju nacina da okupiraju I iscijede srzz iz svega.Evo clanak http://www.otisak.ba/biznis/19067-shell-ulaze-700-miliona-dolara-u-istrazivanje-naste-u-bih.html
Ja I moja oklagija
pozdrav,Bina

24-10-2013 at 09:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Putopisi : Mimini putopisi... New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice