Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Naplata grijanja od SVIH stanovnika
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Naplata grijanja od SVIH stanovnika

Veæ godinama moja jetrva i djever žive u Americi. U Tuzli imaju èetverosoban stan koji nikad zimi ne koriste. Prema opæinskom zakonu moraju plaæati punu cijenu grijanja jer, takoðe, kalorimetri za grijanje (ili kako se veæ zovu mjeraèi pojedinaène mjeseène potrošnje), ne mogu se ugraditi ako svi na vašoj vertikali gdje se stan nalazi ne pristanu na ugradnju istih.

Naravno, ko bi od onih koji u Tuzli žive i borave preko zime pristao da plaæa veæu cijenu - jer veæa cijena grijanja bi se plaæala ako se naplata vrši po potrošnji, nego paušalno na osnovu kvadrature stana. Elem, ovi moji su se žalili svima: grijanju, inspekciji, OMBUDSMENIMA, nema kome nisu, ali pomaka nema. Odgovor je da je opæinski zakon takav da se grijanje mora plaæati koristili vi njega ili ne.

Smatrate li da je korektno to što opæina ne bira sredstva za ubiranje prihoda pa faktièki nameæe vlasnicima stana "korištenje" grijanja i kad im ne treba i zašto to mislite?

28-01-2013 at 19:16 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naplata grijanja od SVIH stanovnika

Evo, ja sam od sutra u Švedskoj i ne bih da placam grijanje. Uhar mi je 100km.ova. Ha ja.

28-01-2013 at 19:23 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naplata grijanja od SVIH stanovnika

Ista situacija je i sa vodom!! 


<br /><br /><br /><br />

28-01-2013 at 19:40 | Ukljuèi u odgovor
Zimbabve
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 22-09-2012
Odgovori: 19
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naplata grijanja od SVIH stanovnika

U Hrvatskoj u Karlovcu ne zele placati grijanje jer po "zakonu o potrosacu" stoji clan gdje ne moze naplatiti korisniku uslugu ako nije potrosio .... cak ni nikakve pretplate po brojilu sto su kod nas ilegalno izmislili.

Evo sad pale racune od centralnog grijanja.

http://www.politika.hr/hrvatska/11924-karlovcani-zapalili-racune-za-grijanje




[Edited by Zimbabve on 28-01-2013 at 21:09 GMT]

[Edited by Zimbabve on 28-01-2013 at 21:11 GMT]

28-01-2013 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naplata grijanja od SVIH stanovnika

citat:
Bambi wrote:
Evo, ja sam od sutra u Švedskoj i ne bih da placam grijanje. Uhar mi je 100km.ova. Ha ja.

Ejs u Svedskoj !?
28-01-2013 at 22:38 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naplata grijanja od SVIH stanovnika

citat:
MelMel wrote:
Pravo izbora je nesto sto ljudi u Tuzli nemaju kad je u pitanju centalno grijanje.

Ali ko sam ja da vam pametujem, placajte po kvadraturi stana ako tako volite.


lijepo napisa, al' usra pritku na kraju.


NEvolimo.

nemamo izbora


puno je stanara sreðivalo instalacije za vodu NPR. i ugradili su zasebne vodomjere, ali lopovska bratija iz vodovoda neæe da uvažava takvu vrstu ugradnje. znaju da bi se "potrošnja" a samim time i priliv novca u vodovod upolovio.

a sve sa preæutnim odobravanjem iz opštnskih vladajuæih struktura
28-01-2013 at 22:57 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naplata grijanja od SVIH stanovnika

citat:
MelMel wrote:

Pa usrala sam pritku kad vadis iz konteksta. Inace nisam.

Ono "ko sam ja da vam pametujem" je vise namjenjeno komentarima tipa "racuni se moraju placati". Nisam jednom imala slicne diskusije s ljudima po Tuzli i kad mi neko kaze "racuni se moraju placati" kao "argument" protiv brojaca i slicno, kosa mi se digne na glavi i odustanem od "pametovanja" iste sekunde.

Niti je grijanje tj kvalitet grijanja u svim stanovima isti, ali dzabe sve to - moras platiti po kvadraturi. Na Slatini crknes od vrucine, u nekim drugim djelovima grada radijatori u najboljem slucaju mlaki, a svi opet placaju po kvadraturi stana.





halo bona, ko nas pita. misliš da ja ne bih volio da platim koliko sam potrošio. onako nam je kako nam je kapa od drugih skrojena. ne postoji redovan platiša usluga i grijanja i vode koji nije za pojedinaèno obraèunavanje.
28-01-2013 at 23:24 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naplata grijanja od SVIH stanovnika

Dakle savršeno je jasno da ni centralno grijanje i još lopovskija firma vodovod i kanalizacija nemaju namjeru uvesti praksu koja je valjda normalna svugdje u svijetu da se raèuni ispostavljaju na osnovu stvarno utrošene toplotne energije tj utrošene vode!
Kada je u pitanju centralno grijanje dio grada u kome stanujem ima zaista odlièno snadbjevanje i na taj dio nemam apsolutno ni najmanje zamjerke ali ne vidim razloga zašto se nebi uveli kalorimetriImamo recimo poèetak i kraj grejne sezone kada je dovoljno da radi samo pola radijatora u stanu što bi svakako umnogome umanjilo te raèune koje dobivamo.Of course postoje i periodi kada je to grijanje nešto intenzivnije ali upravo zbog toga bi kalorimetri bili najmjerodavniji!!
Kada je u pitanju voda to je tek prièa za sebe!!!Naslušali smo se verbalne prdljavine kako eto za Boga miloga moramo biti sretni što imamo vodu 24 sata dnevno u 21 vijeku i da je sad kao nezahvalno prièati o raèunima za vodu
Ljeti se kupam svaki dan,pere se veš pet puta više nego zimi etc etc ali raèun u julu i decembru identièni!!!
Odem na godišnji nema me pola mjeseca raèun isti ko da sam i bio u stanu !
Èetveroèlana porodica koja ima svoj vodomjer plati mjeseèno 12-13 Km a oni koji su u stanu plate 30 KM
To mi trošimo neku drugu vodu  


<br /><br /><br /><br />

29-01-2013 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naplata grijanja od SVIH stanovnika

citat:
yugi wrote:
Dakle savršeno je jasno da ni centralno grijanje i još lopovskija firma vodovod i kanalizacija nemaju namjeru uvesti praksu koja je valjda normalna svugdje u svijetu da se raèuni ispostavljaju na osnovu stvarno utrošene toplotne energije tj utrošene vode!
Kada je u pitanju centralno grijanje dio grada u kome stanujem ima zaista odlièno snadbjevanje i na taj dio nemam apsolutno ni najmanje zamjerke ali ne vidim razloga zašto se nebi uveli kalorimetriImamo recimo poèetak i kraj grejne sezone kada je dovoljno da radi samo pola radijatora u stanu što bi svakako umnogome umanjilo te raèune koje dobivamo.Of course postoje i periodi kada je to grijanje nešto intenzivnije ali upravo zbog toga bi kalorimetri bili najmjerodavniji!!
Kada je u pitanju voda to je tek prièa za sebe!!!Naslušali smo se verbalne prdljavine kako eto za Boga miloga moramo biti sretni što imamo vodu 24 sata dnevno u 21 vijeku i da je sad kao nezahvalno prièati o raèunima za vodu
Ljeti se kupam svaki dan,pere se veš pet puta više nego zimi etc etc ali raèun u julu i decembru identièni!!!
Odem na godišnji nema me pola mjeseca raèun isti ko da sam i bio u stanu !
Èetveroèlana porodica koja ima svoj vodomjer plati mjeseèno 12-13 Km a oni koji su u stanu plate 30 KM
To mi trošimo neku drugu vodu

DA... trosite gradsku vodu,
if you know what I mean
29-01-2013 at 08:13 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naplata grijanja od SVIH stanovnika

U mom ulazu dolazna cijev cijele vertikale, tako i radijatori, veæ mjesec dana hladni. Dolazili iz CG kažu negdje kvar, zaèepljeno. Na nama je da popravimo. Dolazio majstor i kaže nema kvara, do CG-a je, treba da poveæaju isporuku jer je pritisak slab. Èaèkali na podstanici i nešto zasrali (grijanje inaèe ko labudovo... zimi), u cijelom ulazu radijatori mlaki. Takvi su od kako se ja doselih ovdje. I vazda mi se naðe neko da mi soli pamet i ubjeðuje me da mi je grijanje dobro.
Jedina opcija, poslat ih u tri lijepe i prestat plaæat.
Naravno, bezbeli slijedi tužba s njihove strane, jer im tako zakon i onaj koji je nadležan, taj se zna koji je, omoguæava.
Usput, od proljeæa raèuni za vodu misteriozno manji za 25%. Nik'e popravke, ništa. Nije da se žalim, al' nešto kontam pomoæu kojih trikova se odjednom "potrošnja" vode smanji za èetvrtinu?

29-01-2013 at 10:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Naplata grijanja od SVIH stanovnika New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice