Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Izlaze iz zatvora da bi oèistili stadion Poljud!
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
auspuh
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 09-03-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Izlaze iz zatvora da bi oèistili stadion Poljud!

Ovako treba istjerati i ove nase zatvorase da ciste ulice, stadion, korito Jale, grad, kad Komunalac koji uzima finu lovu uvjek biva iznenadjen, ili nema dovoljno ljudstva ili mehanizacije ili...ili...ili...
Ako ne za lovu, onda neka im skidaju dane za odradjeno, a u zatvor okorjele kriminalce i ubice koje hodaju ulicama jer su zatvori puni.

03-02-2013 at 11:06 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izlaze iz zatvora da bi oèistili stadion Poljud!

@auspuh, puna podrska vasem izlaganju,

milioni maraka poreznih obveznika se trosi u kazneno popravnim sistemima/institucijama a rezultati = nula, da ne objasnjavam zasto, znamo to svi,
drzim da je prinudni rad kao kaznena mjera daleko produktivnija za opste dobro,
na racun svih gradjana, kaznjenici samo leze, jedu, piju, bildaju i kuju nove podmukle planove kako da na bilo koji nacin opet ostete drustvo,
samo radna okupacija, radna okupacija "in general" je recept uspjesnosti na svim aspektima jednog socijalnog uredjenja

03-02-2013 at 11:28 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izlaze iz zatvora da bi oèistili stadion Poljud!

Ovo za zatvorenike se slažem u potpunosti, èak mislim da je to nekada i bila praksa , ali za Komunalac ne slažem se.
Ja njima kapu skidam, kolko ljudi rade za mnogobrojnim gadovima koji hodaju ovim gradom i zagadjuju te iste ulice kojima hodaju.
A zime što se tièe...prošle godine sam se uvjerila, da je Tuzla bila èak jedna od prohodnijih u onom periodu kad je snijeg zatrpao krajem januara
Ovaj zadnji snijeg što je bio, u 4h su veæ bili na ulicama, da nisam èula zvuk grtalice ne bi imala pojma da je snijeg uopšte poèeo padati...

03-02-2013 at 12:38 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izlaze iz zatvora da bi oèistili stadion Poljud!

rad kao neki vid socijalizacije te kategorije, bi sigurno imao neki postotak pozitivnosti medju istom i uveliko bi pomgao nekom opredijeljenju nakon sto se "metri izmjere".. stvarnost je da je stopa nezaposlenosti velika i da bi je taj rad na neki nacin jos vise povecao.. sad, da ih se obavezno salje da rade one poslove, koje obicni nezaposleni gradjanin ne zeli da radi (ako takvi poslovi postoje), mozda i ne bi bilo dobro.. u vidu nekog dobrovoljnog pristanka, da.. ali sve ovo, da bude kontrolisano i kroz papire provedeno, zbog npr. povreda na radu i masu drugih slucajeva koji mogu da se dese.. da ne bi bilo k'o u "Shawshank redemption", na primjer..

03-02-2013 at 13:40 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izlaze iz zatvora da bi oèistili stadion Poljud!

Ovisno sve kako je zakonski regulirano i na koji naèin se može šta odraditi..
Meðutim ako su zakonski prestupnici u pitanju i društveno koristan rad za pravomoæno osuðene je neka normalna stvar.Ne možemo reæi daje prinuda baš neka popravna mjera,ali to i osuðenici trebaju da znaju...,kazneno-popravni dom ili ustanova nisu ni hotel gdje se može bezgranièno uživati, koju obièni smrtnici nisu u stanju...
U svakom sluèaju osuðenici bi trebali da budu ukljuèeni u društveno-koristan rad...
Nije bitno da li su u kuænom pritvoru ili u zatvoru...red bi bio da se odradi nešto u korist društva,kao popravna mjera...naravno ukljuèujuæi niz drugih faktora,kao što su vrsta kriviènog djela ...
npr.neplaæeni raèuni i ubistvo npr,se ne mogu tretirati isto....
Pa rade vjerovatno i tako...

[Edited by djecko on 03-02-2013 at 18:38 GMT]

03-02-2013 at 15:00 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izlaze iz zatvora da bi oèistili stadion Poljud!

Slazem se ideja vise nego dobra drustveno koristan rad

03-02-2013 at 15:53 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izlaze iz zatvora da bi oèistili stadion Poljud!

Negdje sam vec pisala o tome...sjecam se da su piceriju ABC na maloj pijaci dobrim dijelom izgradili zatvorenici. Nama je bilo interesantno popeti se na garaze i gledati kako ih policija cuva. Takodjer, jedne prilike sam ih vidjela da ciste krug Gradine.

Ja sam za da se maksimalno ukljuce u odrzavanje cistoce grada ili neke druge aktivnosti, sad mi bas ne pada na pamet. To se naravno odnosi na lakse prestupnike, jer kad mogu imati slobodne vikende, onda mogu i strugati zvake sa Korza.

03-02-2013 at 17:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: AK-47, Ceznja, Chello, dada, davor m, gardista4795, habul, komentatorka72, mihajlod, preslano, salt city boy
FORUM : Tuzlarije : Izlaze iz zatvora da bi oèistili stadion Poljud! New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice