Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno

Ako je zbog "glumaca", njihova akademija je 200 metara od skole...ne vidim logiku tog tipa " da im je blize na kafu".

I ne zatvara se skola tek tako.

15-02-2013 at 19:57 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno

citat:
tuba wrote:
Blago djeci ;hanka

A i treba malo stat' sa tim bosanskim osnovnim, srednjim shkolama i fakultetima. Kud ce Bosna sa svim tim mozgovima, svi fakultete upisashe a svi ga i zavrshishe.
Jesmo pametni u PM.


'si ozbiljan ili je po obièaju sarkazam il' zajebancija?
Ako si ozbiljan da ti odgovorim u tom tonu, ako je dJouk onda halali.
za @cephei,
meni žao što imam diplomu samo iz razloga što nikad ne mogu "upasti" u BHTelcom, njima ne treba školovanih i sposobnih.
Za pokretaèa teme,
istina je da postoje neki planovi za zatvaranje škole, ali nema veze sa Srðanom i kafama, viskijem i koka-kolom, rojalom ili rudarom.
Mislim, sama ta ideja o zatvaranju škole nema veze sa zdravom pameæu, ali eto.
eh da,
i nije samo Franjo Rezaè u pitanju, ima tu još škola koje èeka ista sudbina.
16-02-2013 at 08:20 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno

citat:
arnie wrote:

ne opravdam neke ministricine poteze, naorala je vala dosta sto jest jest ali da mi je da vidim tog lika sto ce se spalit' samo zato sto ce mu dijete mozda morati ici u drugu skolu
ako se nije samo metaforicki izrazio

sto se tice Titinog doba, bilo je lijepo sve OK... ali zar nije vec jednom krajnje vrijeme da se ta nostalgija duboko zakopa u proslost i zaboravi

usli smo u drugu deceniju 21. vijeka... jel' trebam objasnjavati procese promjene drustvenih uredjenja sirom planete ne samo kod nas... il' je ovo dovoljno


Problem je sto se ne mogu dobre stvari zaboravit. Katastrofalno je sto moje dijete u drugoj deceniji ovog stoljeca ima gore uslove za skolovanje od mene koji sam isao u Titino doba u skolu . I ta skola u koju ide jadnije izgleda neko u doba kad sam ja u nju dolazio na razne priredbe i takmicenja. Da ne govorimo o tome da nemaju krede ili papira za fotokopiranje
16-02-2013 at 09:24 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno

citat:
Bambi wrote:
Ako je zbog "glumaca", njihova akademija je 200 metara od skole...ne vidim logiku tog tipa " da im je blize na kafu".

I ne zatvara se skola tek tako.

Zato sam i postavio pitanje odakle mu ta informacija. Kad sam dobio standardan odgovor (karakteristièan za naš narod), rekao mi jedan uposlenik i bla bla o provoðenju nasilnih i nenasilnih medota graðanskog neposluha, bilo mi je jasno.
Narod veze nema sa životom!!!
Kakva ministrica i ukidanje škole?
Da imalo znaju procedure vezane za zatvaranje škole nikad ne bi lupetali. Ministrica jednostavno nema takvu moæ da može zatvoriti školu.
Drugo, ta škola spada u red najveæih na kantonu. Pa zamislite tog haosa kada bi se djeca morala seliti u druge škole.
Ljetos nakon nalaza inspekcije da se moraju zatvoriti odreðene podruène škole na kantonu, zbog nedovoljnog broja ðaka i raciopnalizacije poslovanja, došlo je do haosa. Zbog èega? Zato što se moraju složiti uposlenici, roditelji, vijeæe roditelja ... i sto i jedna racku da bi se zatvorila, ugasila makar i najmanja škola.
Èuj zatvara se OŠ "Jala". Dosta nam ovog finansijskog haosa pa hajmo izmislit problem gdje ga nema. Hljebe
16-02-2013 at 09:42 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno

citat:
MelMel wrote:

Da se vala hoces vise i ti zaposliti u BiH telecomu sa tom svojom diplomom. Samo kukas! Vise mi muka od te rijeci "sposoban". Jarane, dzaba ti diploma. Ocigledno ne znas kako da "upadnes" s tom diplomom, sto u neku ruku govori da ipak nisi sposoban. Zao mi je, ali sposobni se ipak snadju na ovaj ili onaj nacin. Nekad je ba i do nas kad nemamo uspjehe.




"Upasti u BHTelecom" je bila replika uposleniku istog.
Konicidencija i ironija da èovjek koji radi u tvrtki sa veæinskim državnim kapitalom u kojoj je najveæa stopa korupcije, nehljebara ali stranaèki podobnih kandidata etc. nipodaštava i omalovažava tuði rad i trud.
FYI,
zahvaljujuæi straNJskim kompanijama imam dovoljno da u narednih 10 godina qrcom ne mrdnem, ALI....HOWEVER,
imam trenutno 2 ponude na stolu od kojih je jedna za Englesku kompaniju o kojoj ti samo sanjati možeš iako si English Passport Holder, i to zahvaljujuæi mom iskustvu,radu, trudu, preporukama, cetifikatima, diplomama a vjerujem i SPOSOBNOSTI koju sam iskazao na poslu koji sam obnašao za tu straNJsku kompaniju.
Što æe reæi,
jezik ti je brži od pameti.
Haj sve što si mi se FOL naspuštala pred auditorijem ali kakve veze to ima sa "Zatvaranjem OŠ Jala" tj. temom?
Naravno nikakve, bitno je da ti naguraš na 19000 postova
16-02-2013 at 09:44 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno

citat:
MelMel wrote:

sretno onda s tom kompanijom o kojoj ja mogu samo da sanjam. dakle, ipak si haman sposoban, mada nemas potrebe qracom mrdati.

ma jest te cojk trehno, al' kulturno, od sljivu na sabahu, 'alal mu vera

16-02-2013 at 10:00 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno

Roditelji odluèni, neæe dozvoliti ukidanje OŠ Jala

- Neæemo dozvoliti da se zbog neèijih hirova i nesposobnosti ukida škola koja ispunjava sve moguæe standarde, koja ima struèni kadar, 18 odjeljenja i blizu 500 uèenika-kaže Indira Kameriæ.

Informacija da Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta Tuzlanskog kantona planira da ukine Osnovnu školu Jala u Tuzli, izazvala je šok i nevjericu kod uposlenika, ali prije svega roditelja.

No, nakon prvobitnog šoka roditelji su odluèili da se organizuju i preko Vijeæa roditelja sprijeèe ovaj plan Ministarstva. Najavili su, ako to bude potrebno, i masovne proteste.

Prvi koraci su veæ poduzeti. Vijeæe roditelja se pismima obratilo resornoj ministrici Naði Avdibašiæ-Vukadinoviæ, Skupštini TK i Opæinskom vijeæu Tuzla. Za ponedjeljak je, kako je za Bportal.ba potvrdila predsjednica Vijeæa roditelja Indira Kameriæ, zakazan i opæi roditeljski sastanak.

- Neæemo dozvoliti da se zbog neèijih hirova i nesposobnosti ukida škola koja ispunjava sve moguæe standarde, koja ima struèni kadar, 18 odjeljenja i blizu 500 uèenika-kaže Indira Kameriæ.

Plan Ministarstva, kako su roditelji informisani, je da prostorije OŠ Jala daju na korištenje Univerzitetu u Tuzli, u zamjenu za Dom armije, koji bi se, pak, koristio za potrebe pravosudnih institucija.

Blizu 500 osnovaca iz naselja Stpunike, Zlokovac, Kula, Orašje i drugih koja gravitiraju ovoj školi, bili bi prinuðeni da nastavu pohaðaju u drugim školama.

- Prosto je nevjerovatno da je nekome takav plan uopæe pao na pamet-kažu ogorèeni roditelji.

Kako saznajemo, za ponedjeljak je zakazan i sastanak ministrice Avdibašiæ-Vukadinoviæ sa menadžmentom ove škole.

(E. H. / Bportal.ba)


16-02-2013 at 13:21 | Ukljuèi u odgovor
Seljak Simerijanac
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 02-03-2012
Odgovori: 10
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno

Uèesnici današnjeg sastanka u Vladi TK posebno su ogorèeni bahatim ponašanje premijerovog savjetnika za društvene djelatnosti Mirsada Bakaloviæa. Inaèe, rijeè je o predsjedniku tuzlanskog SDP-a, koji je radno iskustvo sticao nezakonitim radom u Muzeju Istoène Bosne. Iako nema nikakvog iskustva u obrazovanju, savjetnik Bakaloviæ je, sudeæi prema onome što se moglo èuti, alfa i omega ovog 'projekta'.

[Edited by Seljak Simerijanac on 18-02-2013 at 21:18 GMT]

18-02-2013 at 20:09 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno

citat:
Seljak Simerijanac wrote:
Uèesnici današnjeg sastanka u Vladi TK posebno su ogorèeni bahatim ponašanje premijerovog savjetnika za društvene djelatnosti Mirsada Bakaloviæa. Inaèe, rijeè je o predsjedniku tuzlanskog SDP-a, koji je radno iskustvo sticao nezakonitim radom u Muzeju Istoène Bosne. Iako nema nikakvog iskustva u obrazovanju, savjetnik Bakaloviæ je, sudeæi prema onome što se moglo èuti, alfa i omega ovog 'projekta'.

[Edited by Seljak Simerijanac on 18-02-2013 at 21:18 GMT]


?!
Kustos veliš, dogurao do savjetnika!?
Sad sumnjam da je ASU razlog što se škola zatvara, èim je kustos tu bojim se da je upravo ta lokacija znaèajno arheološko nalazište, bezbeli se tu, ispod škole, kriju ostaci tiranosaurusa i triceraptora iz doba trijasa...............haaaaahahaha

19-02-2013 at 07:56 | Ukljuèi u odgovor
Seljak Simerijanac
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 02-03-2012
Odgovori: 10
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno

Izgleda da je u pitanju arheolosko nalaziste "parking iz VII p.n.e." Kako tvrdi Erich von Daniken i ovi za "drzavu za pracovjeka" tu su se parkirali vanzemaljci sa svojim letjelicama.

citat:
daleko wrote:


?!
Kustos veliš, dogurao do savjetnika!?
Sad sumnjam da je ASU razlog što se škola zatvara, èim je kustos tu bojim se da je upravo ta lokacija znaèajno arheološko nalazište, bezbeli se tu, ispod škole, kriju ostaci tiranosaurusa i triceraptora iz doba trijasa...............haaaaahahaha



19-02-2013 at 12:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adrodezo, FRONT, fronttuzla, malisa, mellodica, tarada, _selma_
FORUM : Tuzlarije : Gašenje-ukidanje OŠ¨Jala¨ nevjerovatno New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice