Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Nasa posla
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Nasa posla

Ne pada mi na pamet prikladniji naziv. A vrti mi se u glavi vec neko vrijeme kakav smo mi to narod?!


Gledam neki dan film, ljudi sjede u parku, na travi u gradskom parku i jedu sendvic.
Sjetih se slika studenata ispred studentskog doma negdje u Njemackoj kako se suncaju na travi, bas kao na plazi i jos knjigu citaju.
Ljudi naoruzani gumenim cizmama i kisobranima setaju po kisi.
Speed dating ili brzi randevu according to avaz u Banja Luci, ljudi dosli.

Ne pada mi na pamet jos primjera, ali pomislim koliko ljudi bi u nasem gradu tako nesto uradilo. Mozda imaju zelju, ali sta ce reci svijet, sta ce reci mahala?! Vidi ga, sjedi u parku. Nije dobar nikako.

Ma koliko tvrdili da smo opusteni i da nas bas briga sta ko misli, fali nam opustenosti, bezbriznosti, spontanosti... Sve se nesto napelo da bude ono sto nije.

Osudjivanja i ismijavanja imamo na pretek. Joj Hamo, vid' mu glave.

Konta li mene iko? Imate li takav osjecaj? Ima li istomisljenika? Ono, ako je iko shvatio sta je pisac htio reci jer ja sad ne mogu da poslozim sve u glavi...

28-08-2013 at 20:30 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nasa posla

citat:
Bambi wrote:
Ne pada mi na pamet prikladniji naziv. A vrti mi se u glavi vec neko vrijeme kakav smo mi to narod?!


Gledam neki dan film, ljudi sjede u parku, na travi u gradskom parku i jedu sendvic.
Sjetih se slika studenata ispred studentskog doma negdje u Njemackoj kako se suncaju na travi, bas kao na plazi i jos knjigu citaju.
Ljudi naoruzani gumenim cizmama i kisobranima setaju po kisi.
Speed dating ili brzi randevu according to avaz u Banja Luci, ljudi dosli.

Ne pada mi na pamet jos primjera, ali pomislim koliko ljudi bi u nasem gradu tako nesto uradilo. Mozda imaju zelju, ali sta ce reci svijet, sta ce reci mahala?! Vidi ga, sjedi u parku. Nije dobar nikako.

Ma koliko tvrdili da smo opusteni i da nas bas briga sta ko misli, fali nam opustenosti, bezbriznosti, spontanosti... Sve se nesto napelo da bude ono sto nije.

Osudjivanja i ismijavanja imamo na pretek. Joj Hamo, vid' mu glave.

Konta li mene iko? Imate li takav osjecaj? Ima li istomisljenika? Ono, ako je iko shvatio sta je pisac htio reci jer ja sad ne mogu da poslozim sve u glavi...




kontam ja....kosmoplitizam je u manjim sredinama veoma nepopularna "bolest"...
28-08-2013 at 20:36 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nasa posla

citat:
Aidatuzla wrote:
nista jaaj tebe ne kontam

u njemackoj ej normalno da djeca sjede na podu u skolskom hodniku. sjednemo na pod, naslonimo se na zid i pisemo zadacu. ovdje, mislim nit su oni napredniji ni tmi. samo smo drugaciji.

sto se tice tog sjedenja po travi, mi smo sjedili ponekad na travi u onom parku kod cipelica (kad sam isla u srednju) al tu je tada bilo cistije neog sto je sad.

znas li kakva je ta trava u njemackoj? znam ja. cista. kod nas raja nece da sjedi u parku zato sto nece da sjedi po kakici pasa lutalica i cukica koju njihovi vlasnici ne zele da pokupe. ja s djecom ganjam lopte po travi i to pazim gdje cu

na klupi u partku sjedim. borbeni, nijedne


osudjivanja i ismijavanja nemamo napretek i to ne zavisi od sredine iz koje potjecemo (urbana vs. ruralna) nego od porodice iz koje dolazimo.



sta te jos zanima?

[Edited by Aidatuzla on 28-08-2013 at 21:19 GMT]


Nista

Ne mislim ja da su napredniji pametniji, ali su opusteniji.

Znam ja da je trava prljava, ni ja nisam dugo sjedila na travi. Mislila sam na sasvim obicne stvari koje bi uradili kad nas ponese ali nas nesto, ono nesto, sputava.

Za zadnji pasus se ne slazem.
28-08-2013 at 21:35 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nasa posla

citat:
Aidatuzla wrote:



sta se ne slazes? hos se potuc?


ma sjedi raja i na travi... sad moram po glavi motati kad sam vidjela nekog al jesam





Pa moze. Kad si se zadnji put porukla? Je li bilo spontano?

Ne slazem se i kapak. Eh eto
28-08-2013 at 21:39 | Ukljuèi u odgovor
Starka
Nivo: Forumas sa iskustvom
drustvena
Registriran(a): 21-08-2013
Lokacija: TZ
Odgovori: 123
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nasa posla

citat:
Bambi wrote:


Pa moze. Kad si se zadnji put porukla? Je li bilo spontano?

Ne slazem se i kapak. Eh eto

et vidis nasa bosanska posla odma pesnice nos patos cim se ne slazemo u misljenju hahahah

salim se naravno pozz cure
28-08-2013 at 21:42 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nasa posla

citat:
Aidatuzla wrote:



ne sjecam se ni tog (sto mene sjecanje slabo sluzi )

pa ako se ne slazes, obrazlozi


I tebi onaj Svabo sakrio stvari

Pa sta da ti obrazlozim kad je jednostavno-mislim da osudjivanja i ismijavanja imamo i previse...ti ne mislis tako...ja se ne slazem...i to je to

Jesi vidjela Starka, kako je agresivna
28-08-2013 at 21:48 | Ukljuèi u odgovor
Starka
Nivo: Forumas sa iskustvom
drustvena
Registriran(a): 21-08-2013
Lokacija: TZ
Odgovori: 123
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nasa posla

citat:
Bambi wrote:


I tebi onaj Svabo sakrio stvari

Pa sta da ti obrazlozim kad je jednostavno-mislim da osudjivanja i ismijavanja imamo i previse...ti ne mislis tako...ja se ne slazem...i to je to

Jesi vidjela Starka, kako je agresivna

auuuuu ja se moram paziti jezik skratiti
28-08-2013 at 21:51 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nasa posla

ja sam sita naseg osmijavanja, stida i toga sta ce drugi reci. Zar ne mozemo dozvoliti da uzivamo u onome sto nam se svidja. Jok to se ne slaze sa onim sto drugi misle. evo recimo ja kad imam negdje dug sastanak, a nema pusanje na sastancima, ja kao pusac izadjem na polje idem ulicom i zapalim. meni godi i bas me briga sta drugi misle. I tako jednom naletim na mater i spika ona meni sta to pusis i ides ulicom zar te nije sramota. muka mi je od toga cuj sramota, moja potreba za nikotinom da je sramota, nidje veze jel de

28-08-2013 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nasa posla

Nista me ne moze iznenaditi
Mene ba nesto danas sokiralo, al fakat, mislim da i to moze u rubriku nasa posla.
Otisla ja sa kcerkom u onaj Robot u Moluhama da pogledam one dzidze za kupatilo i nesto za rucak. Vidim ja s vrata da je pusto, nema kupaca, a radnika onih ko mrava. Security vaki security naki, kasirke, tete na vaganju, setacice oko rafa, cudo jedno. A ponuda u supermarketu blago receno nigdje veze. Kupim par namirnica i na kasu. Ispred nas momak, otkuca mu onu veliku kolu od 2,5 l. i kutiju keksa. Pita momak moze li dobiti vrecicu, hvata se za dzep da plati i nju. Kaze ona ne placa se, ali NEMAMO BA PUNO VRECICA a i slabe su ti one, puknuce ti, teska je flasa. Momak u mene, ja u njega WTF
I tu nije kraj. Sjedamo dijete i ja u auto, i izlazim u rikverc na ulicu (cekala sam da mi bude prazna ulica da se rahat okrenem), ispravljam auto, okrecem glavu naprijed, kad u susret mi u punoj brzini dolazi Jetta siva, 4 bizona sjede crkose od smijeha, zaobilaze me i skrecu u benzinsku. Ja sam u soku 2 minute sjedila u autu. Hajmo reko dijete kuci, dok smo jos u zdravoj pameti.
Poslije razmisljam, zamisli jbt da sam bila s nekim ko nije odavde, kao haj malo da se provozamo, obidjemo trzni centar... pa da pobjegne iz Tuzle glavom bez obzira, i nikad se vise ne vrati

28-08-2013 at 22:19 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nasa posla

Cast izuzetcima, koji su tu samo da potvrde pravilo, ali broj "spontanih" u BiH je jako mali, mescini
Vecina Tuzlaka ne zna doci do sela, desetak km udaljenih od centra, a kamoli sta drugo
Robujemo predrasudama, sramota nas je, sta ce svijet reci itd.....
Zasto je to tako? Ko zna......, ja ne

30-08-2013 at 10:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Nasa posla New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice