Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : Kafi `Sunce : SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

Pismo Adnana iz grada Tartousa u Siriji, inenjera nafte, zagrebakog studenta i moj odgvoro njemu:

Adnan pie 12. augusta (oprostite mu na grekama)

Dobro veer draga mima ...Znam da ste imali rat....imali smo mi prije ratovi... ali kao to se dogaa u Siriji sada proklestvo..ni je jo bio u Historija...Ja ponekad utim i neu priati prvo bojem se da budem dosadan..a drugo ponekad imam nadu da e to proi..pa neu napraviti negativan reflex..pa da se ne bojite i mislite na povratak..
Priitao toga...i to se dogaa..oni zaklaju i pleu i kau Allah wakbar...oni silovaju mlade djevojke...one lete ljude i trae mljune..a kada prodaje rodetelje sve to imaju..vrate koji su ga oteli..ili dali su njemu inekcju Diezel/Mazuta/ ili bude zaklen...oni koji su doli iz 42 zemalja koji van bilo koja religija..jer ni Musliman..ni Hrani..ni idovi...ni Buzisti ne kae da rade tog proklestvo...Ako je Bashar AlAssad ALAWIITA..TA SMO KRIVI CIJELI NAROD..PA VISTE BILI OVDJE I ZNALI STE DOBRO KAKO SMO IVJELI ZAJEDNO..a koji su doli iz Afganistana..Pakistana..i druge zemalja..oni ne razlikuje je li to muslimana..ili hrana..ili bilo ta..oni su doli da napravi ihad u Siriji..i dovode enske da ih .... svaki po jedan sat ..jer treba odmarati..i jedna bila na TV. i rekla da u jednog dana spavala sa deveti Muahidina..jer tako bila je fatwa..da mora to raditi..
Blizu TelKalah bilo je sukob..i jedan od nijih bio je ranjen dovedili su njega u bolnice u Tartusa..moj grad..a jedan prijatelj doktor bio tamo i kada su ga ljeeli i probudio..on poio vikati i plakati i kae:Zato ste mi ljeeli...trebao sam ii i umrijeti jer su Hurijati mene ekaju..i imam veeru sa moj gospodin Muhamad...Tkvi ljudi izvan bilo koji regije..oni misle samo na 72 Huriju koji misle da e spavati sa svih..kao da je tamo ne Raj..nego Kupliraj...To ni je nau vjera...ni je nikakva vjera...Ato se dogodilo u Latakiju..dogodilo se u Alepo..i Deir Alzur..i u Alhasake..u Damasku..to znai nisu protiv Alawiiti..nego protiv svih Sirijei...oni eli da mi ubijamo jednog drugi..i da se Sirija podjeli..bez obzira da li ostao Bashar Alassad ili ne...Jasam rekao vama prije ja ne odrvam bilo koji vlast..ali brinem se na moju Siriju...Sirija mi sve i koji zakli djeca..i siluje..i i i to nije Sirijac..bilo koji on Sirija ne priznaj njega...Mismo ljudi ..imamo jednog Boga..i on je odgovoran i vide tko je od nas kriv i tko je upravo...a ne dolaze jedan iz Alkaida Ayman Zawahiri..ili jednog bedaka koji bilo u Zatvor i sada napravi Fatwa....to je plesavo....a naalost Amerika i EU..POLJE NIJIH URUUJE ..DA LI SU tu revelesionari ..DaLI SU tih koji Amerika i EU eli da vladaju Sirija.....
Oprostite...patimo...i ivimo veliki Kausa...a svijet samo gleda..svi su prokleti..i igraju snama kao da smo igre koji na kraju dobije Amerika..ili Rusija...AHHHHHHHHHHHHHH...Dosta...boe moj

mima odgvara:

itam Adnan, prijatelju, ovih dana nezavisne lanke o Siriji.
I tamo, u tim lancima pie istina o kojoj i ti pie. Adnan, kad je bio rat u Hrvatskoj, mi smo mislili da cijeli svijet zna to se ovdje USRED EUROPE dogaa, a trebalo je 5 i vie godina da istina doe na svjetlo dana.
Kad se dogodi velika nesrea za jedan narod kao to je sirijski, a vi ste kroz povijest imali mnogo neprijatelja, mnogo su vas puta osvajali (Turci su bili u Siriji 400 godina kao i na Balkanu) ... dakle, kad se dogodi takva velika nesrea onda sve zauti, i obini ljudi koji jako pate otupe i mole boga da doekaju sutranji dan, zaute i mudri politiari jer uvaju svoj poloaj a ne znaju kako e na kraju ispasti. Zato, kao i sada u Siriji, ostanu samo psi rata i zloinci. Svijet, taj veliki humani Svijet 21. Stoljea , dijeli Nobelove nagrade za mir, kune se u demokraciju a psi rata divljaju ... To traje jedno vrijeme, ima ak i rok ovakvi masakri ne mogu jo dugo potrajati Adnan. Nama se dogodio Vukovar, kabrnja, Gospi a vama se dogaa uas upravo sada. U Bosni se dogodila Sreberenica u jednom danu Adnan, u par sati, u malom mjestu Srebernica pobijeno je 8000 ljudi, preteno mukaraca, od malih djeaka do staraca. Sve je to bilo pred oima UN-a koji je mirno gledao i nije sprijeio tragediju. Tog dana iz Sreberenice, ene su s djecom, bose bjeale bezglavo da spase goli ivot. Rat u Hrvatskoj i sva zla koja je donio, pa rat u Bosni i genocid u Srebrenici dogodili su se na samom kraju 20. stoljea, kad ljudi hoe na Mars putovati, kad od mobitela i tehnologije dananja djeca ovdje u Europi i Americi pomalo postaju idioti ... Ovaj uas u Siriji, divlje horde plaenika koji pod krinkom borbe za demokraciju hoe Siriju unititi i vratiti u kameno doba, dogaa se u 21. Stoljeu! Adnan, 21. Je vijek, a u glavama ljudi MRAK CRNJI OD MRAKA prije Krista i Muhamda, svih proroka ovoga svijeta. MRAK JE ADANAN U DUAMA LJUDI, A SRCA SU GRAMZIVA, PRESITA A OPET EDNA KRVI I TUE NESREE. Neki dan sam priala s jednim profesorom iz naeg Instituta Ruer Bokovi koji me pitao: mima, to misli koliko danas Svijet proizvodi hrane s obzirom da nas je 7 milijardi. Ja rekoh proizvodi hrane za 10 milijardi! Krivo rekoh Adnan, danas Svijet proizvodi hrane za 57 milijardi ljudi ispravi me profesor. Adnana, cijela Afrika gladuje, Sirija gladuje, Indija gladuje, Koreja sjeverna gladuje --- pa kud ode sva ta hrana da djeca umiru od gladi? Baca se kao to se i dobrota baca dragi sirijski prijatelju a pamet je davno baena. Pamet i dobrota nisu vani.
Adanan, ovo u Siriji e stati, bojim se da Sirija vie nee biti ista nakon ovoga, LJUDI SIGURNO NEE BITI ISTI. I nema tog suda, nema te kazne koja e vratiti ubijene njihovim obiteljima. Stat e rat, mora stati jer u ivotu sve prolazi, samo treba izdrati. Tko izdri ivotne krize i preivi ratove jai je i mudriji, mnogo mudriji. To naalost jest sudbina Adnan. Ako mislimo da je nekom prelijepo u ivotu, znaj da i on ima svoj teret i svoju muku. Svatko od nas ispija au ui kroz ivot. Netko naiskap a netko muku prolazi polako. Ja nisam veliki vjernik, ja sumnjam u sve dok se ne uvjerim, ali jedno znam Boga ima. Za tvoju, za moju, za nau Siriju doi e opet lijepi dani, samo treba izdrati. Ve sam ti pisala da ne znam kako da ti ja, mima, pomognem. I pisala sam ti da bih, da nemam djecu jo na brizi, otila sad u Siriju i javila se da radim na naem postrojenju kao majstor, ne kao inenjer, da radim bilo to, samo da mi daju kut gdje u lei ...
Kad sve ovo proe, i slegne se dim i PIJESAK UPIJE SVU KRV I MUKU SIRIJSKOG NARODA, SVI ONI KOJI SU OVOME ZLU POMOGLI DA SE OVAKO RAIRI I NARASTE BIT E AKO NITA OD BOGA KANJENI. Kako kau u Bosni : PUT U RAJ/ENET JE STRPLJENJEM/SABUROM POPLOEN. Veliki pozdrav tebi i tvojima, veliki pozdrav svim Sirijcima koji sada strepe i boje se, mue se i nadaju veliki pozdrav od mime.

[Edited by mima on 14-08-2013 at 10:37 GMT]

[Edited by mima on 14-08-2013 at 10:38 GMT]

[Edited by mima on 01-09-2013 at 10:42 GMT]

14-08-2013 at 08:31 | Ukljui u odgovor
mima

icon NOBEL MIR_SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

PISMO DRUGO I POVIJESNI GOVOR GEORGA GALLOWAY-a u britanskom Parlamentu 28.08.2013.

MIMINO PISMO SIRIJCIMA 31.08.2013.
Podrimo mirno rjeenje politike i vojne krize u Siriji, prije svega zbog civilizacije 21. stoljea, zbog nae djece kojoj moramo pokazati da smo ljudi novoga doba a ne barbari, podrimo mirno rjeenje krize u Siriji jer kad-tad to ludilo e prestati a mi emo morati ljudima, dragim kolegama Sirijcima POGLEDATI U OI. SVI, BA SVI KOJI SU KRIVI ZA UASE MORAJU ODOGVARATI. INAE NAE POSTOJANJE KAO LJUDI NA ZEMLJI NEMA VIE SMISLA. POZDAV MIRA OD MIME

PISMO DRUGO - UBILI SU HAMIDA ...

... Tune smo mi dane doekali......kao ovjeanstvo....kao "inteligentna" bia....... Uvijek su divlji progonili pitome. Koliko su uope svjesni da napadaju narod koji je izmislio pismo, razvio medicinu, astronomiju, matematiku....... Od kada Nobelova nagrada za mir daje pravo prvenstva da pone pucati po narodu druge zemlje koja te niim ne ugroava, ne alje rakete dalekog dometa na tvoj narod? Boe, zato je moj razum tako ogranien da to ne razumijem!?
Adnan je dobro. Muhamed je na Jiharu. Hamid (graevinski inenjer koji je radio sa Rimom i Rodeinom) ubijen je prije dva mjeseca. Prije tri mjeseca magistrirao je na arhitekturi. Nikada nije otiao kui a da me nije pitao treba li mi to da mi donese sutra iz Palmire. Na Mazruru 2 gradio je water pit, mud pit, skupljali smo zajedno masnou na Jiharu-11 kada su beduini demolirali mud pit......., gradio je ceste....imao je samo 27 godina i otiao zauvijek...ljubazan, drag, pametan..... jako mi je teko i ne mogu razumijeti zato se sve to dogaa ljudima koji su mi uljepali ivot, prihvatli me kao da sam rasla s njima.... E moja MIMA......zar je previe eljeti da dobro pobjedi zlo. Ali kada e se to dogoditi?!

--- Tako pie Ivanka, ena, katolkinja, inenjerka koja je s mimom radila u pustinji, ena iz Moslavine, iz Hravtske koja je islam i sirijski narod prvi put upoznala prije 2 godine doavi u Siriju ...

POVIJESNI GOVOR GEORGA GALLOWAY-a u britanskom Parlamentu

Zastupnik George Galloway odrao povijesni govor u britanskom Parlamentu 29.8.2013.

"Desio se demokratski revolt, i unutar ovog parlamenta i vani u javnosti. Da nije bilo tako, motori bi se na Cipru sada ve palili (op.a. britanski vojni zrakoplovi), a krstaree rakete letjele bi ve ovog vikenda. To to e premijer sada rei kako je on od poetka bio za ovu odgodu su obine gluposti. Ova nelagoda koja se ovdje osjea, s obje strane parlamenta, predstavlja osjeaje naroda diljem zemlje.

Svega 11% javnosti, prema jutronjem istraivanju Daily Telegrapha, podrava ukljuenje Britanije u rat u Siriji. Da li je ikada Britanija mogla zamisliti slanje svojih ljudi u rat s potporom od svega 11%?

Kao prvo, nema nepobitnih dokaza da je Assadov reim kriv za ovaj zloin. Dokaza jo nema. I ne radi se ovdje o tome jesu li oni dovoljno loi da izvedu takav napad, svi znaju da jesu dovoljno loi, pitanje je ovdje jesu li dovoljno ludi da uine to? Izvesti kemijski napad u Damasku... isti dan kada su u grad stigli UN istraitelji...? To bi trebala biti nova definicija ludila. A ako je toliko lud, koliko e lud tek biti ako ponemo ispaljivati Tomahawk krstaree rakete po njegovoj zemlji?

I dok sluam ovdje o tome kako je Assad lo, pitam se... kako to da je prije svega nekoliko godina sveano doekan u Buckinghamskoj palai, a bivi premijer ga je predloio za orden? Svi su ga slavili kao modernizatora, ali naravno... sada se pria promijenila, jer ova Vlada eli promjenu reima u Damasku... to me dovodi do druge i zadnje toke koju u iznijeti danas.

Razlog nelagode je taj to ljudi vide pravi karakter sirijske opozicije. Vidjeli su video snimke, stravine video snimke... pogledajte te snimke, pogledajte kako jedan od zapovjednika pobunjenika ree prsa ljudskog bia, jede mu srce i jetru i snima se dok to radi, stavlja to na Youtube jer misli da je atraktivno...

Pogledajte snimke kako kranski sveenicama reu glave... ne odrubljuju, nego ba reu... s kuhinjskim noevima. ak su i biskupa ubili ovi ljudi. Sve religijske manjine u Siriji, a ima ih 23, prestravljene su idejom da bi mogli pobijediti pobunjenici... pobunjenici koje premijer i gospodin ministar vanjskih poslova podravaju na sve naine koje mogu, novcem i orujem. Ve dvije godine podravaju ove ljude koji ine ovakve zloine.

Kada su Rusija i Kina, zajedno 2,5 milijarde ljudi, prestali biti dio meunarodne zajednice? Tko ste vi s druge strane da kaete to bi meunarodna zajednica trebala uiniti? Ako ne moete uvjeriti UN Vijee Sigurnosti da vam se pridrui, tko ste vi da pokreete rat bez tog odobrenja? Stalno sluam o "nerazumnom koritenju vetoa", ve dvije godine to sluam... SAD su uloili veto svaki put kada se trebala ostvariti pravda za palestinski narod ! Kada se trebalo kazniti krenje meunarodnog prava od strane Izraela, svaki put uloen je veto, a nitko od vas u ovom parlamentu nije rekao niti rije.

(Pitanje zastupnika: "Neka Galloway pojasni svoje izjave da je Izrael dao kemijsko oruje pobunjenicima")

Nisam takvo to rekao. Ali je injenica da pobunjenici imaju plin sarin, to su potvrdile turske slube koje su ih uhvatile s njime.

(zavrna rije) Rusija i Kina kau "ne" ovom ratu, kao i ja, kao i veina ljudi ove zemlje".

[Edited by mima on 01-09-2013 at 10:53 GMT]

[Edited by mima on 01-09-2013 at 10:54 GMT]

[Edited by mima on 10-09-2013 at 14:39 GMT]

01-09-2013 at 08:51 | Ukljui u odgovor
mima

icon Re: NOBEL MIR_SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

citat:
mima wrote:
PISMO DRUGO I POVIJESNI GOVOR GEORGA GALLOWAY-a u britanskom Parlamentu 28.08.2013.

MIMINO PISMO SIRIJCIMA 31.08.2013.
Podrimo mirno rjeenje politike i vojne krize u Siriji, prije svega zbog civilizacije 21. stoljea, zbog nae djece kojoj moramo pokazati da smo ljudi novoga doba a ne barbari, podrimo mirno rjeenje krize u Siriji jer kad-tad to ludilo e prestati a mi emo morati ljudima, dragim kolegama Sirijcima POGLEDATI U OI. SVI, BA SVI KOJI SU KRIVI ZA UASE MORAJU ODOGVARATI. INAE NAE POSTOJANJE KAO LJUDI NA ZEMLJI NEMA VIE SMISLA. POZDAV MIRA OD MIME

PISMO DRUGO - UBILI SU HAMIDA ...

... Tune smo mi dane doekali......kao ovjeanstvo....kao "inteligentna" bia....... Uvijek su divlji progonili pitome. Koliko su uope svjesni da napadaju narod koji je izmislio pismo, razvio medicinu, astronomiju, matematiku....... Od kada Nobelova nagrada za mir daje pravo prvenstva da pone pucati po narodu druge zemlje koja te niim ne ugroava, ne alje rakete dalekog dometa na tvoj narod? Boe, zato je moj razum tako ogranien da to ne razumijem!?
Adnan je dobro. Muhamed je na Jiharu. Hamid (graevinski inenjer koji je radio sa Rimom i Rodeinom) ubijen je prije dva mjeseca. Prije tri mjeseca magistrirao je na arhitekturi. Nikada nije otiao kui a da me nije pitao treba li mi to da mi donese sutra iz Palmire. Na Mazruru 2 gradio je water pit, mud pit, skupljali smo zajedno masnou na Jiharu-11 kada su beduini demolirali mud pit......., gradio je ceste....imao je samo 27 godina i otiao zauvijek...ljubazan, drag, pametan..... jako mi je teko i ne mogu razumijeti zato se sve to dogaa ljudima koji su mi uljepali ivot, prihvatli me kao da sam rasla s njima.... E moja MIMA......zar je previe eljeti da dobro pobjedi zlo. Ali kada e se to dogoditi?!

--- Tako pie Ivanka, ena, katolkinja, inenjerka koja je s mimom radila u pustinji, ena iz Moslavine, iz Hravtske koja je islam i sirijski narod prvi put upoznala prije 2 godine doavi u Siriju ...

POVIJESNI GOVOR GEORGA GALLOWAY-a u britanskom Parlamentu

Zastupnik George Galloway odrao povijesni govor u britanskom Parlamentu 29.8.2013.

"Desio se demokratski revolt, i unutar ovog parlamenta i vani u javnosti. Da nije bilo tako, motori bi se na Cipru sada ve palili (op.a. britanski vojni zrakoplovi), a krstaree rakete letjele bi ve ovog vikenda. To to e premijer sada rei kako je on od poetka bio za ovu odgodu su obine gluposti. Ova nelagoda koja se ovdje osjea, s obje strane parlamenta, predstavlja osjeaje naroda diljem zemlje.

Svega 11% javnosti, prema jutronjem istraivanju Daily Telegrapha, podrava ukljuenje Britanije u rat u Siriji. Da li je ikada Britanija mogla zamisliti slanje svojih ljudi u rat s potporom od svega 11%?

Kao prvo, nema nepobitnih dokaza da je Assadov reim kriv za ovaj zloin. Dokaza jo nema. I ne radi se ovdje o tome jesu li oni dovoljno loi da izvedu takav napad, svi znaju da jesu dovoljno loi, pitanje je ovdje jesu li dovoljno ludi da uine to? Izvesti kemijski napad u Damasku... isti dan kada su u grad stigli UN istraitelji...? To bi trebala biti nova definicija ludila. A ako je toliko lud, koliko e lud tek biti ako ponemo ispaljivati Tomahawk krstaree rakete po njegovoj zemlji?

I dok sluam ovdje o tome kako je Assad lo, pitam se... kako to da je prije svega nekoliko godina sveano doekan u Buckinghamskoj palai, a bivi premijer ga je predloio za orden? Svi su ga slavili kao modernizatora, ali naravno... sada se pria promijenila, jer ova Vlada eli promjenu reima u Damasku... to me dovodi do druge i zadnje toke koju u iznijeti danas.

Razlog nelagode je taj to ljudi vide pravi karakter sirijske opozicije. Vidjeli su video snimke, stravine video snimke... pogledajte te snimke, pogledajte kako jedan od zapovjednika pobunjenika ree prsa ljudskog bia, jede mu srce i jetru i snima se dok to radi, stavlja to na Youtube jer misli da je atraktivno...

Pogledajte snimke kako kranski sveenicama reu glave... ne odrubljuju, nego ba reu... s kuhinjskim noevima. ak su i biskupa ubili ovi ljudi. Sve religijske manjine u Siriji, a ima ih 23, prestravljene su idejom da bi mogli pobijediti pobunjenici... pobunjenici koje premijer i gospodin ministar vanjskih poslova podravaju na sve naine koje mogu, novcem i orujem. Ve dvije godine podravaju ove ljude koji ine ovakve zloine.

Kada su Rusija i Kina, zajedno 2,5 milijarde ljudi, prestali biti dio meunarodne zajednice? Tko ste vi s druge strane da kaete to bi meunarodna zajednica trebala uiniti? Ako ne moete uvjeriti UN Vijee Sigurnosti da vam se pridrui, tko ste vi da pokreete rat bez tog odobrenja? Stalno sluam o "nerazumnom koritenju vetoa", ve dvije godine to sluam... SAD su uloili veto svaki put kada se trebala ostvariti pravda za palestinski narod ! Kada se trebalo kazniti krenje meunarodnog prava od strane Izraela, svaki put uloen je veto, a nitko od vas u ovom parlamentu nije rekao niti rije.

(Pitanje zastupnika: "Neka Galloway pojasni svoje izjave da je Izrael dao kemijsko oruje pobunjenicima")

Nisam takvo to rekao. Ali je injenica da pobunjenici imaju plin sarin, to su potvrdile turske slube koje su ih uhvatile s njime.

(zavrna rije) Rusija i Kina kau "ne" ovom ratu, kao i ja, kao i veina ljudi ove zemlje".

PISMO NOBELOVCA NOBELOVCU

Adolfo Prez Esquivel Baracku Obami, otvoreno pismo po pitanju Sirije:

"Posluajte krikove naroda!

Situacija u Siriji je predmet ozbiljne preokupacije i jo jednom SAD, preuzimajui ulogu svjetskog policajca, predlae napad na Siriju u ime "Slobode" i "Ljudskih Prava".

Va prethodnik George W. Bush, u svom mesijanskom ludilu, prizvao je religijski fundamentalizam za pokretanje mesijanskih ratova u Afganistanu i Iraku. Rekao je kako je razgovarao s Bogom te kako mu je Bog rekao da napadne Irak, rekao je kako mu je Bog poslao poruku da "izvozi slobodu" diljem svijeta.

Vi ste govorili, povodom 50. obljetnice smrti veleasnog Martina Luthera Kinga, takoer dobitnika Nobelove nagrade za mir, o tome kako treba kompletirati "San" kojeg je on ostavio na stolu, on koji je bio najznaajnija manifestacija borbe za ljudska prava protiv rasizma u prvoj demokraciji na svijetu koja je imala robove.

Martin Luther King bio je ovjek koji je dao svoj ivot za ivot, on je muenik naeg doba. Ubili su ga nakon Mara na Washington jer je pozivao na graanski neposluh zbog imperijalistikog rata protiv naroda Vijetnama. Zar Vi zaista vjerujete u to kako vojna invazija drugog naroda moe dovesti do realizacije Kingovog sna?

Naoruavanje pobunjenika kako bi se dovelo do autorizacije NATO intervencije nije nita novo za Vau zemlju i Vae saveznike. Niti je novo da SAD predlae invaziju na druge zemlje optuujui ih da posjeduju oruje za masovno unitenje, to se u sluaju Iraka pokazalo kao neistina.

Vaa zemlja podupirala je reim Saddama Husseina kada je upotrijebio kemijsko oruje protiv Kurda i protiv Iranske Revolucije, i tada nije bilo govora o sankcijama jer u to vrijeme su Saddam i Irak bili Vai saveznici.

Ali sada predlaete napad na Siriju bez da uope znate rezultate istrage koju provode Ujedinjeni Narodi uz autorizaciju sirijskih vlasti. Nema sumnje da je uporaba kemijskog oruja nemoralna i za svaku osudu, no Vaa vlada nema moralni autoritet opravdavati intervenciju.

Generalni tajnik Ujedinjenih Naroda, Ban Ki-moon, istaknuo je kako bi vojni napad na Siriju situaciju u toj zemlji jo pogorao.

Moja zemlja, Argentina, koja trenutano predsjeda Vijeem Sigurnosti Ujedinjenih Naroda, javno je istaknula kako se protivi intervenciji na Siriju, odbijajui "sudjelovanje u novim smrtima".

Papa Franjo takoer je pozvao svijet da se ujedini u pokretu za mir te je 7. rujna organizirao dan molitve i posta protiv rata.

ak i Va povijesni saveznik, Ujedinjeno Kraljevstvo, odbilo je (barem za sada) sudjelovati u invaziji.

Vaa zemlja transformira "Arapsko Proljee" u NATO pakao, pokreete ratove na Bliskom Istoku i pale u orkestraciji meunarodnih korporacija. Invaziju koju predlaete dovesti e samo do jo nasilja i jo smrti, kao i do destabilizacije Sirije i cijele regije. S kojim ciljem? Lucidni analitiar, Robert Fisk, istaknuo je kako je pravi cilj Iran i odgaanje uspostave Palestinske drave - nisu stotine mrtve djece razlog koji Vas vojno pokree. U ovom trenutku kada je u Iranu demokratski izabrana umjerene vlada s kojom bi mogli krenuti u pregovore i rjeenje aktualnih sukoba, politika koju Vi predlaete bi mogla biti suicidalna.

Siriji je potrebno politiko, a ne vojno rjeenje. Meunarodna zajednica trebala bi podrati one drutvene organizacije koje promiu mir. Sirijski narod, kao i svaki drugi, ima pravo na samoodreenje i vlastito definiranje demokratskog procesa, a mi bismo im u tome trebali pomagati kada zatrae nau pomo.

Obama, Vaa zemlja nema ni moralni autoritet, ni legitimitet, niti pravnu osnovu za napad na Siriju ili bilo koju drugu dravu. Naroito ako uzmemo u obzir da ste ubili 220,000 ljudi u Japanu bacivi bombe masovnog unitenja.

Niti jedan zastupnik u amerikom Kongresu ne moe legitimizirati, ono to ne moe imati legitimitet, niti ozakoniti ono to je protuzakonito. To je naroito tono ako uzmemo u obzir izjavu koju je prije nekoliko dana dao bivi ameriki predsjednik Jimmy Carter: "SAD nema funkcionalnu demokraciju".

Vae ilegalno prislukivanje amerikog naroda oito nije imalo utjecaja, jer anketa Reutersa pokazuje kako se 60% stanovnika protivi Vaem planu invazije (op.a. samo 9% podrava plan napada).

Zato u Vas pitati ovo gospodine Obama, ije naredbe Vi sluate?

Vaa Vlada postala je opasnost za meunarodnu ravnoteu kao i za stanovnike SAD-a. Postali ste zemlja koja se ne moe suzdrati od izvoza smrti kako biste sauvali svoju mo i ekonomiju. No mi Vam se neemo prestati opirati.

Bio sam u Iraku nakon amerikog bombardiranja 90-ih, prije invazije koja je sruila Saddama. Vidio sam kako navodea raketa pogaa konvoj izbjeglica, ena i djece. Vi ste ih nazvali "kolateralnim rtvama".

Narodi poruuju DOSTA! Dosta je ratova. Ljudskost poziva na Mir i pravo na ivot u slobodi. Narodi ele zasukati svoje maeve i jedini nain da se to postigne je razoruanje svijesti.

Gospodine Obama, nemojte zaboraviti kako emo eti plodove koje sijemo. Svako ljudsko bie trebalo bi sijati humanost i mir, naroito oni koji imaju Nobelovu nagradu za mir. Nadam se da neete "san o bratstvu" kojeg je imao Martin Luther King pretvoriti u nonu moru za narode i ljudski rod.

Uz potovanje, Mir i Dobro
Adolfo Prez Esquivel
10-09-2013 at 12:41 | Ukljui u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328

icon Re: SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

Ako dozvoljava, ako smijem da pitam,
Zbog ega oni ustvari ratuju?

I ta sad nakon to su se Ameri predomislili glede napada, ono kao, evo staviete kemikalije pod kontorolu a ti Baare rahat nastavi da raketira, granatira i bombarduje svoj narod ali samo konvencionalnim naoruanjem 'ebem mu mia.
Znai samo je problem upotreba hemikalija a to to se "vlast" obranava sa "teroristima" ruei stambene etvrti manje-vie.
Jedino mi ao ovih pehlivana iz UNa na elu sa Ban Kiom, znam da se svi oni ivi isikirae i satrae da pomognu tom narodu......

[Edited by daleko on 12-09-2013 at 15:26 GMT]

12-09-2013 at 15:06 | Ukljui u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Odgovori: 13656

icon Re: Re: SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

citat:
daleko wrote:
Ako dozvoljava, ako smijem da pitam,
Zbog ega oni ustvari ratuju?.....

kako zbog ega
izrael u komilku rue sve redom zbog unitavanja privrede i za njih je rat investicija...
a legionari i vehabije koje se vrbuju su samo maska ....
ako kina i rusija ne zaustave domine i njih eka isti scenarij...
samo to se sada plaenici presvlae u bradate islamske ratnike ...
ve dugo UN ne interesuje "narod" ...
njima je potrebana "demokratija"...porez ...porez ...i porez..
a ta e se sve desit ptice znaju...

treba itati moda ponekad i kineske novine
12-09-2013 at 16:51 | Ukljui u odgovor
mima

icon Re: SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

Da biste razumjeli sirijsku krizu morali biste ivjeti tamo, kao to sam ja ivjela 5 godina. Morali biste ivjeti u Egiptu, kao to sam ja ivjela godinu, pa da vidite koliko su to dvije razliite zemlje, razliiti ljudi, a jedna arapska nacija. U sutini "arapskih proljea" jest imperijalistika politika USA/SAD-a i potreba da se u gotovo pravilnim vremenskim razmacinam upali ratni stroj Amerike kojega pogoni vojna industrija. Amerika je dunija od Grke, njezina socijalna, ekonomska a time i moralna kriza je najvea na Svijetu, ali je uvijena u neprekidno izazivanje ratova irom dunjaluka kako bi se skrenula pozornost svjetske zajednice naroda upravo na Nju - Ameriku! I nema tih masona, urota, plavih safira i planova, tajnih organizacija s vragovima svih vjera, s kojima Amerika nee u savez da ostvari svoje prljave rabote i pokua se spasiti od potonua koje joj fasuje sve vie i sve skorije.

Obama je za mene izdajnik svoje rase prije svega, jer igra upravo na kartu svoje boje koe koju je prodao tko zna kome, a to i nije bitno. On je, samo par mjeseci nakon to je primio Nobela za mir, otiao na turneju po Zemljamam Zaljeva i Saudijskoj Arabiji prodao oruja za 7 ili 70 milijardi dolara (kao da je vano!) Zna se koga Saudi Aran+bija sabdjeva orujem - Izrael! Obama je to pun sebe javno priznao hvalei se na konferenciji za novinare - da je turneja bila "jako uspjena". E sad, drugi mu mandat ide, a jo nije zapoeo nijedan rat (svaki je ameriki predsednik, osim Cartera, dajui zakletvu s figom u depu obeao onim mranjacima koji su ga izabrali da e poeti rat negdje u svijetu). Koreja je previe riskantana (ak riskatnija od Blistoka), a fora da ih se napadne zbog N-oruja ve je isprana jer svaka baba u podrumu ima N- bojevu glavu. Obama je plaenik , ovaj puta crni, kao to je bio plaenik IDI AMIN DADA na Haitiju, crni Hitler i Mengele. Obama je izdajica po svim moralnim dosezima modernog ovjeanstva, ako uope o dosezima moemo govoriti! On je izdajica islama, jer ratuje protiv islama a s najmilitantnijim islamistima kuje ratne planove, nema obraza i zaboravio je svoje korjene, glumata svijetom i nalikjue na drvenog lutka na koncima, koji mlatara rukama kako mu Oz zapovjedi ... Toliko o "nasljedniku Martina Luthera Kinga" koji se sada jadan okree u grobu ...

Daleko bi me odvela pria o mojoj Siriji, ali evo zato ratuju (u par koraka):

1. Zato to je Sirija od Asirskog carstva i Velike Sirije koja se protezala od Sinaja do Mezopotamije, od Sredozemnog mora pa skoro do Zaljeva, kljuni faktor stabilnosti ns Blistoku (tko se sjea - Bejrutska kriza i strano razaranje Bjruta 70-tih i ranih 80-tih zavrilo se tako da je sirijska vojska odlukom meunarodne zajednice, sve do prije 3 godine bila u Libanonu, kao zalog mira. Nekako "sluajno", odmah nakon to je sirijska vojska opet odukom zajednice povuena iz Libanona, zapoele su arke koje su bile samo uvertira ovoj krizi; Poela je priprema za ova neretni rat!

2. Sirija je kolijevka civilzacije, ali i kolijevka kranstva! Tu se i danas u nesretnom predivnom mjestu Malula, gdje sam esto odlazila potraiti mir, govori Isusovim jezikom - Aramejskim, a damije i crkve stoje jedna kraj druge, minareti s zelnim neonskim svjetlima, kao zelene travke i zlatne kupole crkava kao dinje zrele i mirsne svi stisnuti u predivnoj kamenoj kotlini! U Maaluli su "borci za demokraciju" pobili mnogo ljudi u nedavnom masakru a grad i crkvu Sv Tekle devastirali ... to su oni to hoe Siriju "uvesti u demokratske vode"?

3. Sirija nema nijednog dolara vanjskog duga, pod jakim je utjecajem Rusije, od tehnologije do vojske, a to je USA rak rana oduvijek (USA ambasada u Damasku izgleda kao Alcatraz). Amerika i Njemaka, svjetks banka u prvom jurinom naletu ne pokoravaju ognjem i maem ve dunikim krizama. A Sirija nije nikome nita duna - to im smeta. Pa kda ova faza nije prola, hajmo fdalje, zavaditi vjere u Siriji, a njih je 24, pri emu je Islam dominanatan ali ne i militantan, to je Islam kakav je u Bosni bio za vrijem SFRJ. iDE SE U DAMIJE, IMA ERIJATSKI ZAKON, KLANJA SE 5 PUTA NA DAN - TKO HOE ALI VJERA JE TAMO DO RATA BILA UTKANA U IVOT TAKO DIVNO, PRIRODNO I NEVIDLJEIVO TAKO DA DNAKON PAR MJESECI IVOTA U DAMASKU I NISAM ULA MUJEZINA A IVJELA SAM PREKO PUTA JEDNE OD NAJLJEPIH DAMIJA U DAMASKU!

3. Assad je vladar kao i svi ostali, a nema nijednog u svijetu koji javno ili tajno, nije imao kroz povijest ili ima kao glavni cilj PRVO - OSTATI NA VLASTI! Za 5 godina rada i ivota u Siriji vidjela sam narod koji je mnogo, mnogo MANJE NESRETAN nego svi balkanski narodi zajedno, iako MANJE IMA, vidjela sam socijalne razlike koje SU ISTE KAO I KOD NAS U DRAVAMA BIVE JUGOSLAVIJE, vidjela sam 4 milijuna studenata u zemlji od 25 milijuna ljudi, s prosjekom godina tek neto vie od 23, vidjela sam ogromne graevinske radove na izgradnji novih cesta, industrijskih zona u kojima su velike svjetske tvrtke poele otvarati poslove - vidjela sam 100 km duge vonjake bajama, smokava, marelica, vidjela stada ovaca i koza u tolikom broju da mi u bivoj Jugi da sve ljude u ovce pretvrimo nebismo imali toliko 8 a pasu sirotinjsku pustinjsku travu), vidjela sam ljude koji se smiju na ulici iako imaju 5 puta manje nego mi, a NISU PIJANI, petkom sjede s familjama i svi zajedno ruaju, slavi se i Bajram i Boi, Uslrs koji su dravni praznici!

... Vidjela sam i ja mogu pitati "oko ega se biju i kolju dojueranji susjedi , komije" i to to OPORBA NUDI SIRIJSKOM NARODU OSIM KRVI I SLIKA KOJE SU STRAVINE. U ljeto 2011 jo sam bila tamo i svaki tjedan u pustinji radila 3 dana, putovala kroz pustinju i kroz kontrolne toke kojih je iz dana u dan bilo sve vie. I nije me bilo strah ... a sada bi me bilo strah jer je u Siriju dolo iuz bijela svijeta preko 60 razliitih opora plaenika. U ljeto 2011 su "borci za demokraciju - ubaena grupa dola tko zna otkuda" samo par km od mojeg postrojenja iz zasjede napali autobus s mladim pilotima i pobili ih kao zeeve, a svaki je imao ne vie od 25 godina. DOLI NIOTKUDA NE DA RUE ASSADA (on je u ovoj prii najmanje bitan, on je povod ALI NE I RAZLOG, KAO TO je NAPAD 01.09.1939. PRERUENIH NJEMAKIH VOJNIKA NA VLASTITI GRANINI PRIJELAZ U GDANJSKU bio povod za najvee klanje u 20. stoljeu!) Tko e kome vjerovati, na ponudu je bogami toliko stranih lai i pokoja istina - pa bujrum SVIJETE ... IZABERI!

Volim Siriju i njezin narod koji strano i vjerujem samo narodu koji eli mir i slobodu od stranih utjecaja.

ps ONO TO JEST PITANJE SVIH PITANJA : vrijedi li ona HISTORIA EST MAGISTRA VITAE! Od Bosne, Balkana, Iraka, Afganistana, je li itko ita nauio ili se uvijek iznova u krvi nevinih ponavlja lekcija blentavom AKU - OVJEKU 21 VIJEKA? Zato je Obama stao na putu za Siriju, jesu li roditelji poginule mladosti Amerike koji su otavili ivote u Iraku ipak poginuli s razlogom - da naue i porue svijetu , obinim ljudima - racite dosta na vrijeme.

MIMA

[Edited by mima on 15-09-2013 at 10:57 GMT]

[Edited by mima on 15-09-2013 at 11:13 GMT]

14-09-2013 at 09:20 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Azrail sto vadi dushe, br-tz, djole, HULK, nanii, Obelix, Omerica, reka, selmica, Un1c0rn, vazda_kontra, von_admir
FORUM : Kafi `Sunce : SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE New Topic Post Reply

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net