Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

Pismo Adnana iz grada Tartousa u Siriji, inženjera nafte, zagrebaèkog studenta i moj odgvoro njemu:

Adnan piše 12. augusta (oprostite mu na greškama)

Dobro veæer draga mima ...Znam da ste imali rat....imali smo mi prije ratovi... ali kao što se dogaða u Siriji sada proklestvo..ni je još bio u Historija...Ja ponekad šutim i neæu prièati prvo bojem se da budem dosadan..a drugo ponekad imam nadu da æe to proèi..pa neæu napraviti negativan reflex..pa da se ne bojite i mislite na povratak..
Prièitao toga...i to se dogaða..oni zaklaju i plešu i kažu Allah wakbar...oni silovaju mlade djevojke...one lete ljude i traže mljune..a kada prodaje rodetelje sve što imaju..vrate koji su ga oteli..ili dali su njemu inekcju Diezel/Mazuta/ ili bude zaklen...oni koji su došli iz 42 zemalja koji van bilo koja religija..jer ni Musliman..ni Hršèani..ni Židovi...ni Buzisti ne kaže da rade tog proklestvo...Ako je Bashar AlAssad ALAWIITA..ŠTA SMO KRIVI CIJELI NAROD..PA VISTE BILI OVDJE I ZNALI STE DOBRO KAKO SMO ŽIVJELI ZAJEDNO..a koji su došli iz Afganistana..Pakistana..i druge zemalja..oni ne razlikuje je li to muslimana..ili hršèana..ili bilo šta..oni su došli da napravi Žihad u Siriji..i dovode ženske da ih .... svaki po jedan sat ..jer treba odmarati..i jedna bila na TV. i rekla da u jednog dana spavala sa deveti Mužahidina..jer tako bila je fatwa..da mora to raditi..
Blizu TelKalah bilo je sukob..i jedan od nijih bio je ranjen dovedili su njega u bolnice u Tartusa..moj grad..a jedan prijatelj doktor bio tamo i kada su ga ljeèeli i probudio..on poèio vikati i plakati i kaže:Zašto ste mi ljeèeli...trebao sam ièi i umrijeti jer su Hurijati mene èekaju..i imam veæeru sa moj gospodin Muhamad...Tkvi ljudi izvan bilo koji regije..oni misle samo na 72 Huriju koji misle da æe spavati sa svih..kao da je tamo ne Raj..nego Kupliraj...To ni je našu vjera...ni je nikakva vjera...Ašto se dogodilo u Latakiju..dogodilo se u Alepo..i Deir Alzur..i u Alhasake..u Damasku..to znaèi nisu protiv Alawiiti..nego protiv svih Sirijei...oni želi da mi ubijamo jednog drugi..i da se Sirija podjeli..bez obzira da li ostao Bashar Alassad ili ne...Jasam rekao vama prije ja ne održvam bilo koji vlast..ali brinem se na moju Siriju...Sirija mi sve i koji zakli djeca..i siluje..i i i to nije Sirijac..bilo koji on Sirija ne priznaj njega...Mismo ljudi ..imamo jednog Boga..i on je odgovoran i vide tko je od nas kriv i tko je upravo...a ne dolaze jedan iz Alkaida Ayman Zawahiri..ili jednog bedaka koji bilo u Zatvor i sada napravi Fatwa....to je plesavo....a nažalost Amerika i EU..POŠLJE NIJIH URUŠUJE ..DA LI SU tu revelesionari ..DaLI SU tih koji Amerika i EU želi da vladaju Sirija.....
Oprostite...patimo...i živimo veliki Kausa...a svijet samo gleda..svi su prokleti..i igraju snama kao da smo igre koji na kraju dobije Amerika..ili Rusija...AHHHHHHHHHHHHHH...Dosta...bože moj

mima odgvara:

Èitam Adnan, prijatelju, ovih dana nezavisne èlanke o Siriji.
I tamo, u tim èlancima – piše istina o kojoj i ti pišeš. Adnan, kad je bio rat u Hrvatskoj, mi smo mislili da cijeli svijet zna što se ovdje USRED EUROPE dogaða, a trebalo je 5 i više godina da istina doðe na svjetlo dana.
Kad se dogodi velika nesreæa za jedan narod kao što je sirijski, a vi ste kroz povijest imali mnogo neprijatelja, mnogo su vas puta osvajali (Turci su bili u Siriji 400 godina kao i na Balkanu) ... dakle, kad se dogodi takva velika nesreæa – onda sve zašuti, i obièni ljudi koji jako pate otupe i mole boga da doèekaju sutrašnji dan, zašute i „mudri“ politièari jer èuvaju svoj položaj a ne znaju kako æe na kraju ispasti. Zato, kao i sada u Siriji, ostanu samo psi rata i zloèinci. Svijet, taj veliki humani Svijet 21. Stoljeæa , dijeli Nobelove nagrade za mir, kune se u demokraciju a psi rata divljaju ... To traje jedno vrijeme, ima èak i rok – ovakvi masakri ne mogu još dugo potrajati Adnan. Nama se dogodio Vukovar, Škabrnja, Gospiæ – a vama se dogaða užas upravo sada. U Bosni se dogodila Sreberenica – u jednom danu Adnan, u par sati, u malom mjestu Srebernica pobijeno je 8000 ljudi, pretežno muškaraca, od malih djeèaka do staraca. Sve je to bilo pred oèima UN-a koji je mirno gledao i nije sprijeèio tragediju. Tog dana iz Sreberenice, žene su s djecom, bose bježale bezglavo da spase goli život. Rat u Hrvatskoj i sva zla koja je donio, pa rat u Bosni i genocid u Srebrenici dogodili su se na samom kraju 20. stoljeæa, kad ljudi hoæe na Mars putovati, kad od mobitela i tehnologije današnja djeca ovdje u Europi i Americi pomalo postaju idioti ... Ovaj užas u Siriji, divlje horde plaæenika koji pod krinkom borbe za demokraciju hoæe Siriju uništiti i vratiti u kameno doba, dogaða se u 21. Stoljeæu! Adnan, 21. Je vijek, a u glavama ljudi MRAK CRNJI OD MRAKA prije Krista i Muhamda, svih proroka ovoga svijeta. MRAK JE ADANAN U DUŠAMA LJUDI, A SRCA SU GRAMZIVA, PRESITA A OPET ŽEDNA KRVI I TUÐE NESREÆE. Neki dan sam prièala s jednim profesorom iz našeg Instituta Ruðer Boškoviæ koji me pitao: mima, što misliš koliko danas Svijet proizvodi hrane s obzirom da nas je 7 milijardi. Ja rekoh – proizvodi hrane za 10 milijardi! Krivo rekoh Adnan, danas Svijet proizvodi hrane za 57 milijardi ljudi ispravi me profesor. Adnana, cijela Afrika gladuje, Sirija gladuje, Indija gladuje, Koreja sjeverna gladuje --- pa kud ode sva ta hrana da djeca umiru od gladi? Baca se kao što se i dobrota baca dragi sirijski prijatelju a pamet je davno baèena. Pamet i dobrota nisu važni.
Adanan, ovo u Siriji æe stati, bojim se da Sirija više neæe biti ista nakon ovoga, LJUDI SIGURNO NEÆE BITI ISTI. I nema tog suda, nema te kazne koja æe vratiti ubijene njihovim obiteljima. Stat æe rat, mora stati jer u životu sve prolazi, samo treba izdržati. Tko izdrži životne krize i preživi ratove jaèi je i mudriji, mnogo mudriji. To nažalost jest sudbina Adnan. Ako mislimo da je nekom prelijepo u životu, znaj da i on ima svoj teret i svoju muku. Svatko od nas ispija èašu žuèi kroz život. Netko naiskap a netko muku prolazi polako. Ja nisam veliki vjernik, ja sumnjam u sve dok se ne uvjerim, ali jedno znam – Boga ima. Za tvoju, za moju, za našu Siriju doæi æe opet lijepi dani, samo treba izdržati. Veæ sam ti pisala da ne znam kako da ti ja, mima, pomognem. I pisala sam ti da bih, da nemam djecu još na brizi, otišla sad u Siriju i javila se da radim na našem postrojenju kao majstor, ne kao inženjer, da radim bilo što, samo da mi daju kut gdje æu leæi ...
Kad sve ovo proðe, i slegne se dim i PIJESAK UPIJE SVU KRV I MUKU SIRIJSKOG NARODA, SVI ONI KOJI SU OVOME ZLU POMOGLI DA SE OVAKO RAŠIRI I NARASTE BIT ÆE AKO NIŠTA OD BOGA KAŽNJENI. Kako kažu u Bosni : PUT U RAJ/ÐENET JE STRPLJENJEM/SABUROM POPLOÈEN. Veliki pozdrav tebi i tvojima, veliki pozdrav svim Sirijcima koji sada strepe i boje se, muèe se i nadaju – veliki pozdrav od mime.


[Edited by mima on 14-08-2013 at 10:37 GMT]

[Edited by mima on 14-08-2013 at 10:38 GMT]

[Edited by mima on 01-09-2013 at 10:42 GMT]

14-08-2013 at 08:31 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon NOBEL MIR_SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

PISMO DRUGO I POVIJESNI GOVOR GEORGA GALLOWAY-a u britanskom Parlamentu 28.08.2013.

MIMINO PISMO SIRIJCIMA 31.08.2013.
Podržimo mirno rješenje politièke i vojne krize u Siriji, prije svega zbog civilizacije 21. stoljeæa, zbog naše djece kojoj moramo pokazati da smo ljudi novoga doba a ne barbari, podržimo mirno rješenje krize u Siriji jer kad-tad to ludilo æe prestati a mi æemo morati ljudima, dragim kolegama Sirijcima POGLEDATI U OÈI. SVI, BAŠ SVI KOJI SU KRIVI ZA UŽASE MORAJU ODOGVARATI. INAÈE NAŠE POSTOJANJE KAO LJUDI NA ZEMLJI NEMA VIŠE SMISLA. POZDAV MIRA OD MIME

PISMO DRUGO - UBILI SU HAMIDA ...

... Tužne smo mi dane doèekali......kao èovjeèanstvo....kao "inteligentna" biæa....... Uvijek su divlji progonili pitome. Koliko su uopæe svjesni da napadaju narod koji je izmislio pismo, razvio medicinu, astronomiju, matematiku....... Od kada Nobelova nagrada za mir daje pravo prvenstva da poèneš pucati po narodu druge zemlje koja te nièim ne ugrožava, ne šalje rakete dalekog dometa na tvoj narod? Bože, zašto je moj razum tako ogranièen da to ne razumijem!?
Adnan je dobro. Muhamed je na Jiharu. Hamid (graðevinski inženjer koji je radio sa Rimom i Rodeinom) ubijen je prije dva mjeseca. Prije tri mjeseca magistrirao je na arhitekturi. Nikada nije otišao kuæi a da me nije pitao treba li mi što da mi donese sutra iz Palmire. Na Mazruru 2 gradio je water pit, mud pit, skupljali smo zajedno masnoæu na Jiharu-11 kada su beduini demolirali mud pit......., gradio je ceste....imao je samo 27 godina i otišao zauvijek...ljubazan, drag, pametan..... jako mi je teško i ne mogu razumijeti zašto se sve to dogaða ljudima koji su mi uljepšali život, prihvatli me kao da sam rasla s njima.... E moja MIMA......zar je previše željeti da dobro pobjedi zlo. Ali kada æe se to dogoditi?!

--- Tako piše Ivanka, žena, katolkinja, inženjerka koja je s mimom radila u pustinji, žena iz Moslavine, iz Hravtske koja je islam i sirijski narod prvi put upoznala prije 2 godine došavši u Siriju ...

POVIJESNI GOVOR GEORGA GALLOWAY-a u britanskom Parlamentu

Zastupnik George Galloway održao povijesni govor u britanskom Parlamentu 29.8.2013.

"Desio se demokratski revolt, i unutar ovog parlamenta i vani u javnosti. Da nije bilo tako, motori bi se na Cipru sada veæ palili (op.a. britanski vojni zrakoplovi), a krstareæe rakete letjele bi veæ ovog vikenda. To što æe premijer sada reæi kako je on od poèetka bio za ovu odgodu su obiène gluposti. Ova nelagoda koja se ovdje osjeæa, s obje strane parlamenta, predstavlja osjeæaje naroda diljem zemlje.

Svega 11% javnosti, prema jutrošnjem istraživanju Daily Telegrapha, podržava ukljuèenje Britanije u rat u Siriji. Da li je ikada Britanija mogla zamisliti slanje svojih ljudi u rat s potporom od svega 11%?

Kao prvo, nema nepobitnih dokaza da je Assadov režim kriv za ovaj zloèin. Dokaza još nema. I ne radi se ovdje o tome jesu li oni dovoljno loši da izvedu takav napad, svi znaju da jesu dovoljno loši, pitanje je ovdje jesu li dovoljno ludi da uèine to? Izvesti kemijski napad u Damasku... isti dan kada su u grad stigli UN istražitelji...? To bi trebala biti nova definicija ludila. A ako je toliko lud, koliko æe lud tek biti ako poènemo ispaljivati Tomahawk krstareæe rakete po njegovoj zemlji?

I dok slušam ovdje o tome kako je Assad loš, pitam se... kako to da je prije svega nekoliko godina sveèano doèekan u Buckinghamskoj palaèi, a bivši premijer ga je predložio za orden? Svi su ga slavili kao modernizatora, ali naravno... sada se prièa promijenila, jer ova Vlada želi promjenu režima u Damasku... Što me dovodi do druge i zadnje toèke koju æu iznijeti danas.

Razlog nelagode je taj što ljudi vide pravi karakter sirijske opozicije. Vidjeli su video snimke, straviène video snimke... pogledajte te snimke, pogledajte kako jedan od zapovjednika pobunjenika reže prsa ljudskog biæa, jede mu srce i jetru i snima se dok to radi, stavlja to na Youtube jer misli da je atraktivno...

Pogledajte snimke kako kršæanski sveæenicama režu glave... ne odrubljuju, nego baš režu... s kuhinjskim noževima. Èak su i biskupa ubili ovi ljudi. Sve religijske manjine u Siriji, a ima ih 23, prestravljene su idejom da bi mogli pobijediti pobunjenici... pobunjenici koje premijer i gospodin ministar vanjskih poslova podržavaju na sve naèine koje mogu, novcem i oružjem. Veæ dvije godine podržavaju ove ljude koji èine ovakve zloèine.

Kada su Rusija i Kina, zajedno 2,5 milijarde ljudi, prestali biti dio meðunarodne zajednice? Tko ste vi s druge strane da kažete što bi meðunarodna zajednica trebala uèiniti? Ako ne možete uvjeriti UN Vijeæe Sigurnosti da vam se pridruži, tko ste vi da pokreæete rat bez tog odobrenja? Stalno slušam o "nerazumnom korištenju vetoa", veæ dvije godine to slušam... SAD su uložili veto svaki put kada se trebala ostvariti pravda za palestinski narod ! Kada se trebalo kazniti kršenje meðunarodnog prava od strane Izraela, svaki put uložen je veto, a nitko od vas u ovom parlamentu nije rekao niti rijeè.

(Pitanje zastupnika: "Neka Galloway pojasni svoje izjave da je Izrael dao kemijsko oružje pobunjenicima")

Nisam takvo što rekao. Ali je èinjenica da pobunjenici imaju plin sarin, to su potvrdile turske službe koje su ih uhvatile s njime.

(završna rijeè) Rusija i Kina kažu "ne" ovom ratu, kao i ja, kao i veæina ljudi ove zemlje".



[Edited by mima on 01-09-2013 at 10:53 GMT]

[Edited by mima on 01-09-2013 at 10:54 GMT]

[Edited by mima on 10-09-2013 at 14:39 GMT]

01-09-2013 at 08:51 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOBEL MIR_SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

citat:
mima wrote:
PISMO DRUGO I POVIJESNI GOVOR GEORGA GALLOWAY-a u britanskom Parlamentu 28.08.2013.

MIMINO PISMO SIRIJCIMA 31.08.2013.
Podržimo mirno rješenje politièke i vojne krize u Siriji, prije svega zbog civilizacije 21. stoljeæa, zbog naše djece kojoj moramo pokazati da smo ljudi novoga doba a ne barbari, podržimo mirno rješenje krize u Siriji jer kad-tad to ludilo æe prestati a mi æemo morati ljudima, dragim kolegama Sirijcima POGLEDATI U OÈI. SVI, BAŠ SVI KOJI SU KRIVI ZA UŽASE MORAJU ODOGVARATI. INAÈE NAŠE POSTOJANJE KAO LJUDI NA ZEMLJI NEMA VIŠE SMISLA. POZDAV MIRA OD MIME

PISMO DRUGO - UBILI SU HAMIDA ...

... Tužne smo mi dane doèekali......kao èovjeèanstvo....kao "inteligentna" biæa....... Uvijek su divlji progonili pitome. Koliko su uopæe svjesni da napadaju narod koji je izmislio pismo, razvio medicinu, astronomiju, matematiku....... Od kada Nobelova nagrada za mir daje pravo prvenstva da poèneš pucati po narodu druge zemlje koja te nièim ne ugrožava, ne šalje rakete dalekog dometa na tvoj narod? Bože, zašto je moj razum tako ogranièen da to ne razumijem!?
Adnan je dobro. Muhamed je na Jiharu. Hamid (graðevinski inženjer koji je radio sa Rimom i Rodeinom) ubijen je prije dva mjeseca. Prije tri mjeseca magistrirao je na arhitekturi. Nikada nije otišao kuæi a da me nije pitao treba li mi što da mi donese sutra iz Palmire. Na Mazruru 2 gradio je water pit, mud pit, skupljali smo zajedno masnoæu na Jiharu-11 kada su beduini demolirali mud pit......., gradio je ceste....imao je samo 27 godina i otišao zauvijek...ljubazan, drag, pametan..... jako mi je teško i ne mogu razumijeti zašto se sve to dogaða ljudima koji su mi uljepšali život, prihvatli me kao da sam rasla s njima.... E moja MIMA......zar je previše željeti da dobro pobjedi zlo. Ali kada æe se to dogoditi?!

--- Tako piše Ivanka, žena, katolkinja, inženjerka koja je s mimom radila u pustinji, žena iz Moslavine, iz Hravtske koja je islam i sirijski narod prvi put upoznala prije 2 godine došavši u Siriju ...

POVIJESNI GOVOR GEORGA GALLOWAY-a u britanskom Parlamentu

Zastupnik George Galloway održao povijesni govor u britanskom Parlamentu 29.8.2013.

"Desio se demokratski revolt, i unutar ovog parlamenta i vani u javnosti. Da nije bilo tako, motori bi se na Cipru sada veæ palili (op.a. britanski vojni zrakoplovi), a krstareæe rakete letjele bi veæ ovog vikenda. To što æe premijer sada reæi kako je on od poèetka bio za ovu odgodu su obiène gluposti. Ova nelagoda koja se ovdje osjeæa, s obje strane parlamenta, predstavlja osjeæaje naroda diljem zemlje.

Svega 11% javnosti, prema jutrošnjem istraživanju Daily Telegrapha, podržava ukljuèenje Britanije u rat u Siriji. Da li je ikada Britanija mogla zamisliti slanje svojih ljudi u rat s potporom od svega 11%?

Kao prvo, nema nepobitnih dokaza da je Assadov režim kriv za ovaj zloèin. Dokaza još nema. I ne radi se ovdje o tome jesu li oni dovoljno loši da izvedu takav napad, svi znaju da jesu dovoljno loši, pitanje je ovdje jesu li dovoljno ludi da uèine to? Izvesti kemijski napad u Damasku... isti dan kada su u grad stigli UN istražitelji...? To bi trebala biti nova definicija ludila. A ako je toliko lud, koliko æe lud tek biti ako poènemo ispaljivati Tomahawk krstareæe rakete po njegovoj zemlji?

I dok slušam ovdje o tome kako je Assad loš, pitam se... kako to da je prije svega nekoliko godina sveèano doèekan u Buckinghamskoj palaèi, a bivši premijer ga je predložio za orden? Svi su ga slavili kao modernizatora, ali naravno... sada se prièa promijenila, jer ova Vlada želi promjenu režima u Damasku... Što me dovodi do druge i zadnje toèke koju æu iznijeti danas.

Razlog nelagode je taj što ljudi vide pravi karakter sirijske opozicije. Vidjeli su video snimke, straviène video snimke... pogledajte te snimke, pogledajte kako jedan od zapovjednika pobunjenika reže prsa ljudskog biæa, jede mu srce i jetru i snima se dok to radi, stavlja to na Youtube jer misli da je atraktivno...

Pogledajte snimke kako kršæanski sveæenicama režu glave... ne odrubljuju, nego baš režu... s kuhinjskim noževima. Èak su i biskupa ubili ovi ljudi. Sve religijske manjine u Siriji, a ima ih 23, prestravljene su idejom da bi mogli pobijediti pobunjenici... pobunjenici koje premijer i gospodin ministar vanjskih poslova podržavaju na sve naèine koje mogu, novcem i oružjem. Veæ dvije godine podržavaju ove ljude koji èine ovakve zloèine.

Kada su Rusija i Kina, zajedno 2,5 milijarde ljudi, prestali biti dio meðunarodne zajednice? Tko ste vi s druge strane da kažete što bi meðunarodna zajednica trebala uèiniti? Ako ne možete uvjeriti UN Vijeæe Sigurnosti da vam se pridruži, tko ste vi da pokreæete rat bez tog odobrenja? Stalno slušam o "nerazumnom korištenju vetoa", veæ dvije godine to slušam... SAD su uložili veto svaki put kada se trebala ostvariti pravda za palestinski narod ! Kada se trebalo kazniti kršenje meðunarodnog prava od strane Izraela, svaki put uložen je veto, a nitko od vas u ovom parlamentu nije rekao niti rijeè.

(Pitanje zastupnika: "Neka Galloway pojasni svoje izjave da je Izrael dao kemijsko oružje pobunjenicima")

Nisam takvo što rekao. Ali je èinjenica da pobunjenici imaju plin sarin, to su potvrdile turske službe koje su ih uhvatile s njime.

(završna rijeè) Rusija i Kina kažu "ne" ovom ratu, kao i ja, kao i veæina ljudi ove zemlje".


PISMO NOBELOVCA NOBELOVCU

Adolfo Pérez Esquivel Baracku Obami, otvoreno pismo po pitanju Sirije:


"Poslušajte krikove naroda!

Situacija u Siriji je predmet ozbiljne preokupacije i još jednom SAD, preuzimajuæi ulogu svjetskog policajca, predlaže napad na Siriju u ime "Slobode" i "Ljudskih Prava".

Vaš prethodnik George W. Bush, u svom mesijanskom ludilu, prizvao je religijski fundamentalizam za pokretanje mesijanskih ratova u Afganistanu i Iraku. Rekao je kako je razgovarao s Bogom te kako mu je Bog rekao da napadne Irak, rekao je kako mu je Bog poslao poruku da "izvozi slobodu" diljem svijeta.

Vi ste govorili, povodom 50. obljetnice smrti veleèasnog Martina Luthera Kinga, takoðer dobitnika Nobelove nagrade za mir, o tome kako treba kompletirati "San" kojeg je on ostavio na stolu, on koji je bio najznaèajnija manifestacija borbe za ljudska prava protiv rasizma u prvoj demokraciji na svijetu koja je imala robove.

Martin Luther King bio je èovjek koji je dao svoj život za život, on je muèenik našeg doba. Ubili su ga nakon Marša na Washington jer je pozivao na graðanski neposluh zbog imperijalistièkog rata protiv naroda Vijetnama. Zar Vi zaista vjerujete u to kako vojna invazija drugog naroda može dovesti do realizacije Kingovog sna?

Naoružavanje pobunjenika kako bi se dovelo do autorizacije NATO intervencije nije ništa novo za Vašu zemlju i Vaše saveznike. Niti je novo da SAD predlaže invaziju na druge zemlje optužujuæi ih da posjeduju oružje za masovno uništenje, što se u sluèaju Iraka pokazalo kao neistina.

Vaša zemlja podupirala je režim Saddama Husseina kada je upotrijebio kemijsko oružje protiv Kurda i protiv Iranske Revolucije, i tada nije bilo govora o sankcijama jer u to vrijeme su Saddam i Irak bili Vaši saveznici.

Ali sada predlažete napad na Siriju bez da uopæe znate rezultate istrage koju provode Ujedinjeni Narodi uz autorizaciju sirijskih vlasti. Nema sumnje da je uporaba kemijskog oružja nemoralna i za svaku osudu, no Vaša vlada nema moralni autoritet opravdavati intervenciju.

Generalni tajnik Ujedinjenih Naroda, Ban Ki-moon, istaknuo je kako bi vojni napad na Siriju situaciju u toj zemlji još pogoršao.

Moja zemlja, Argentina, koja trenutaèno predsjeda Vijeæem Sigurnosti Ujedinjenih Naroda, javno je istaknula kako se protivi intervenciji na Siriju, odbijajuæi "sudjelovanje u novim smrtima".

Papa Franjo takoðer je pozvao svijet da se ujedini u pokretu za mir te je 7. rujna organizirao dan molitve i posta protiv rata.

Èak i Vaš povijesni saveznik, Ujedinjeno Kraljevstvo, odbilo je (barem za sada) sudjelovati u invaziji.

Vaša zemlja transformira "Arapsko Proljeæe" u NATO pakao, pokreæete ratove na Bliskom Istoku i palež u orkestraciji meðunarodnih korporacija. Invaziju koju predlažete dovesti æe samo do još nasilja i još smrti, kao i do destabilizacije Sirije i cijele regije. S kojim ciljem? Lucidni analitièar, Robert Fisk, istaknuo je kako je pravi cilj Iran i odgaðanje uspostave Palestinske države - nisu stotine mrtve djece razlog koji Vas vojno pokreæe. U ovom trenutku kada je u Iranu demokratski izabrana umjerene vlada s kojom bi mogli krenuti u pregovore i rješenje aktualnih sukoba, politika koju Vi predlažete bi mogla biti suicidalna.

Siriji je potrebno politièko, a ne vojno rješenje. Meðunarodna zajednica trebala bi podržati one društvene organizacije koje promièu mir. Sirijski narod, kao i svaki drugi, ima pravo na samoodreðenje i vlastito definiranje demokratskog procesa, a mi bismo im u tome trebali pomagati kada zatraže našu pomoæ.

Obama, Vaša zemlja nema ni moralni autoritet, ni legitimitet, niti pravnu osnovu za napad na Siriju ili bilo koju drugu državu. Naroèito ako uzmemo u obzir da ste ubili 220,000 ljudi u Japanu bacivši bombe masovnog uništenja.

Niti jedan zastupnik u amerièkom Kongresu ne može legitimizirati, ono što ne može imati legitimitet, niti ozakoniti ono što je protuzakonito. To je naroèito toèno ako uzmemo u obzir izjavu koju je prije nekoliko dana dao bivši amerièki predsjednik Jimmy Carter: "SAD nema funkcionalnu demokraciju".

Vaše ilegalno prisluškivanje amerièkog naroda oèito nije imalo utjecaja, jer anketa Reutersa pokazuje kako se 60% stanovnika protivi Vašem planu invazije (op.a. samo 9% podržava plan napada).

Zato æu Vas pitati ovo gospodine Obama, èije naredbe Vi slušate?

Vaša Vlada postala je opasnost za meðunarodnu ravnotežu kao i za stanovnike SAD-a. Postali ste zemlja koja se ne može suzdržati od izvoza smrti kako biste saèuvali svoju moæ i ekonomiju. No mi Vam se neæemo prestati opirati.

Bio sam u Iraku nakon amerièkog bombardiranja 90-ih, prije invazije koja je srušila Saddama. Vidio sam kako navodeæa raketa pogaða konvoj izbjeglica, žena i djece. Vi ste ih nazvali "kolateralnim žrtvama".

Narodi poruèuju DOSTA! Dosta je ratova. Ljudskost poziva na Mir i pravo na život u slobodi. Narodi žele zasukati svoje maèeve i jedini naèin da se to postigne je razoružanje svijesti.

Gospodine Obama, nemojte zaboraviti kako æemo žeti plodove koje sijemo. Svako ljudsko biæe trebalo bi sijati humanost i mir, naroèito oni koji imaju Nobelovu nagradu za mir. Nadam se da neæete "san o bratstvu" kojeg je imao Martin Luther King pretvoriti u noænu moru za narode i ljudski rod.

Uz poštovanje, Mir i Dobro
Adolfo Pérez Esquivel
10-09-2013 at 12:41 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

Ako dozvoljavaš, ako smijem da pitam,
Zbog èega oni ustvari ratuju?

I šta sad nakon što su se Ameri predomislili glede napada, ono kao, evo staviæete kemikalije pod kontorolu a ti Bašare rahat nastavi da raketiraš, granatiraš i bombarduješ svoj narod ali samo konvencionalnim naoružanjem 'ebem mu miša.
Znaèi samo je problem upotreba hemikalija a to što se "vlast" obraènava sa "teroristima" rušeæi stambene èetvrti manje-više.
Jedino mi žao ovih pehlivana iz UNa na èelu sa Ban Kiom, znam da se svi oni živi isikiraše i satraše da pomognu tom narodu......





[Edited by daleko on 12-09-2013 at 15:26 GMT]

12-09-2013 at 15:06 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

citat:
daleko wrote:
Ako dozvoljavaš, ako smijem da pitam,
Zbog èega oni ustvari ratuju?.....


kako zbog èega
izrael u komšilku ruše sve redom zbog uništavanja privrede i za njih je rat investicija...
a legionari i vehabije koje se vrbuju su samo maska ....
ako kina i rusija ne zaustave domine i njih èeka isti scenarij...
samo što se sada plaæenici presvlaèe u bradate islamske ratnike ...
veæ dugo UN ne interesuje "narod" ...
njima je potrebana "demokratija"...porez ...porez ...i porez..
a šta æe se sve desit ptice znaju...

treba èitati možda ponekad i kineske novine
12-09-2013 at 16:51 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE

Da biste razumjeli sirijsku krizu morali biste živjeti tamo, kao što sam ja živjela 5 godina. Morali biste živjeti u Egiptu, kao što sam ja živjela godinu, pa da vidite koliko su to dvije razlièite zemlje, razlièiti ljudi, a jedna arapska nacija. U suštini "arapskih proljeæa" jest imperijalistièka politika USA/SAD-a i potreba da se u gotovo pravilnim vremenskim razmacinam upali ratni stroj Amerike kojega pogoni vojna industrija. Amerika je dužnija od Grèke, njezina socijalna, ekonomska a time i moralna kriza je najveæa na Svijetu, ali je uvijena u neprekidno izazivanje ratova širom dunjaluka kako bi se skrenula pozornost svjetske zajednice naroda upravo na Nju - Ameriku! I nema tih masona, urota, plavih safira i planova, tajnih organizacija s vragovima svih vjera, s kojima Amerika neæe u savez da ostvari svoje prljave rabote i pokuša se spasiti od potonuæa koje joj fasuje sve više i sve skorije.

Obama je za mene izdajnik svoje rase prije svega, jer igra upravo na kartu svoje boje kože koju je prodao tko zna kome, a to i nije bitno. On je, samo par mjeseci nakon što je primio Nobela za mir, otišao na turneju po Zemljamam Zaljeva i Saudijskoj Arabiji prodao oružja za 7 ili 70 milijardi dolara (kao da je važno!) Zna se koga Saudi Aran+bija sabdjeva oružjem - Izrael! Obama je to pun sebe javno priznao hvaleæi se na konferenciji za novinare - da je turneja bila "jako uspješna". E sad, drugi mu mandat ide, a još nije zapoèeo nijedan rat (svaki je amerièki predsednik, osim Cartera, dajuæi zakletvu s figom u džepu obeæao onim mraènjacima koji su ga izabrali da æe poèeti rat negdje u svijetu). Koreja je previše riskantana (èak riskatnija od Blistoka), a fora da ih se napadne zbog N-oružja veæ je isprana jer svaka baba u podrumu ima N- bojevu glavu. Obama je plaæenik , ovaj puta crni, kao što je bio plaæenik IDI AMIN DADA na Haitiju, crni Hitler i Mengele. Obama je izdajica po svim moralnim dosezima modernog èovjeèanstva, ako uopæe o dosezima možemo govoriti! On je izdajica islama, jer ratuje protiv islama a s najmilitantnijim islamistima kuje ratne planove, nema obraza i zaboravio je svoje korjene, glumata svijetom i nalikjue na drvenog lutka na koncima, koji mlatara rukama kako mu Oz zapovjedi ... Toliko o "nasljedniku Martina Luthera Kinga" koji se sada jadan okreæe u grobu ...

Daleko bi me odvela prièa o mojoj Siriji, ali evo zašto ratuju (u par koraka):

1. Zato što je Sirija od Asirskog carstva i Velike Sirije koja se protezala od Sinaja do Mezopotamije, od Sredozemnog mora pa skoro do Zaljeva, kljuèni faktor stabilnosti ns Blistoku (tko se sjeæa - Bejrutska kriza i strašno razaranje Bjruta 70-tih i ranih 80-tih završilo se tako da je sirijska vojska odlukom meðunarodne zajednice, sve do prije 3 godine bila u Libanonu, kao zalog mira. Nekako "sluèajno", odmah nakon što je sirijska vojska opet odukom zajednice povuèena iz Libanona, zapoèele su èarke koje su bile samo uvertira ovoj krizi; Poèela je priprema za ova neretni rat!

2. Sirija je kolijevka civilzacije, ali i kolijevka kršæanstva! Tu se i danas u nesretnom predivnom mjestu Malula, gdje sam èesto odlazila potražiti mir, govori Isusovim jezikom - Aramejskim, a džamije i crkve stoje jedna kraj druge, minareti s zelnim neonskim svjetlima, kao zelene travke i zlatne kupole crkava kao dinje zrele i mirsne svi stisnuti u predivnoj kamenoj kotlini! U Maaluli su "borci za demokraciju" pobili mnogo ljudi u nedavnom masakru a grad i crkvu Sv Tekle devastirali ... to su oni što hoæe Siriju "uvesti u demokratske vode"?

3. Sirija nema nijednog dolara vanjskog duga, pod jakim je utjecajem Rusije, od tehnologije do vojske, a to je USA rak rana oduvijek (USA ambasada u Damasku izgleda kao Alcatraz). Amerika i Njemaèka, svjetks banka u prvom jurišnom naletu ne pokoravaju ognjem i maèem veæ dužnièkim krizama. A Sirija nije nikome ništa dužna - to im smeta. Pa kda ova faza nije prošla, hajmo fdalje, zavaditi vjere u Siriji, a njih je 24, pri èemu je Islam dominanatan ali ne i militantan, to je Islam kakav je u Bosni bio za vrijem SFRJ. iDE SE U DŽAMIJE, IMA ŠERIJATSKI ZAKON, KLANJA SE 5 PUTA NA DAN - TKO HOÆE ALI VJERA JE TAMO DO RATA BILA UTKANA U ŽIVOT TAKO DIVNO, PRIRODNO I NEVIDLJEIVO TAKO DA DNAKON PAR MJESECI ŽIVOTA U DAMASKU I NISAM ÈULA MUJEZINA A ŽIVJELA SAM PREKO PUTA JEDNE OD NAJLJEPŠIH DŽAMIJA U DAMASKU!

3. Assad je vladar kao i svi ostali, a nema nijednog u svijetu koji javno ili tajno, nije imao kroz povijest ili ima kao glavni cilj PRVO - OSTATI NA VLASTI! Za 5 godina rada i života u Siriji vidjela sam narod koji je mnogo, mnogo MANJE NESRETAN nego svi balkanski narodi zajedno, iako MANJE IMA, vidjela sam socijalne razlike koje SU ISTE KAO I KOD NAS U DRŽAVAMA BIVŠE JUGOSLAVIJE, vidjela sam 4 milijuna studenata u zemlji od 25 milijuna ljudi, s prosjekom godina tek nešto više od 23, vidjela sam ogromne graðevinske radove na izgradnji novih cesta, industrijskih zona u kojima su velike svjetske tvrtke poèele otvarati poslove - vidjela sam 100 km duge voænjake bajama, smokava, marelica, vidjela stada ovaca i koza u tolikom broju da mi u bivšoj Jugi da sve ljude u ovce pretvrimo nebismo imali toliko 8 a pasu sirotinjsku pustinjsku travu), vidjela sam ljude koji se smiju na ulici iako imaju 5 puta manje nego mi, a NISU PIJANI, petkom sjede s familjama i svi zajedno ruèaju, slavi se i Bajram i Božiæ, Uslrs koji su državni praznici!

... Vidjela sam i ja mogu pitati "oko èega se biju i kolju dojuèerašnji susjedi , komšije" i što to OPORBA NUDI SIRIJSKOM NARODU OSIM KRVI I SLIKA KOJE SU STRAVIÈNE. U ljeto 2011 još sam bila tamo i svaki tjedan u pustinji radila 3 dana, putovala kroz pustinju i kroz kontrolne toèke kojih je iz dana u dan bilo sve više. I nije me bilo strah ... a sada bi me bilo strah jer je u Siriju došlo iuz bijela svijeta preko 60 razlièitih èopora plaæenika. U ljeto 2011 su "borci za demokraciju - ubaèena grupa došla tko zna otkuda" samo par km od mojeg postrojenja iz zasjede napali autobus s mladim pilotima i pobili ih kao zeèeve, a svaki je imao ne više od 25 godina. DOŠLI NIOTKUDA NE DA RUŠE ASSADA (on je u ovoj prièi najmanje bitan, on je povod ALI NE I RAZLOG, KAO ŠTO je NAPAD 01.09.1939. PRERUŠENIH NJEMAÈKIH VOJNIKA NA VLASTITI GRANIÈNI PRIJELAZ U GDANJSKU bio povod za najveæe klanje u 20. stoljeæu!) Tko æe kome vjerovati, na ponudu je bogami toliko strašnih laži i pokoja istina - pa bujrum SVIJETE ... IZABERI!

Volim Siriju i njezin narod koji strašno i vjerujem samo narodu koji želi mir i slobodu od stranih utjecaja.

ps ONO ŠTO JEST PITANJE SVIH PITANJA : vrijedi li ona HISTORIA EST MAGISTRA VITAE! Od Bosne, Balkana, Iraka, Afganistana, je li itko išta nauèio ili se uvijek iznova u krvi nevinih ponavlja lekcija blentavom ÐAKU - ÈOVJEKU 21 VIJEKA? Zašto je Obama stao na putu za Siriju, jesu li roditelji poginule mladosti Amerike koji su otavili živote u Iraku ipak poginuli s razlogom - da nauèe i poruèe svijetu , obiènim ljudima - racite dosta na vrijeme.


MIMA

[Edited by mima on 15-09-2013 at 10:57 GMT]

[Edited by mima on 15-09-2013 at 11:13 GMT]

14-09-2013 at 09:20 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 8
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : SIRIJA_LJUBAVI MOJA, PISMA TUGE I ISTINE New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice