Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Istina o Meðugorju
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
Aidatuzla wrote:


ni ja ne kontam svu tu pricu da se mrtvi vracaju s onog svijeta



Zašto ne postaviš sebi drugaèije pitanje?

Èinjenica je da su ta razlièita mala djeca i tinedjeri imali neki neobjašnjiv kontakt sa nekom neobjašnjivom silom.
Zapitaj se; što ako je to dugo najavljivani kontakt sa inzvanzemaljskom civilizacijom
Zar oni moraju stupiti u kontakt sa Zemljanima na naèin na kakav ih mi oèekujemo??
19-09-2013 at 12:16 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
Abulafija wrote:....
Slabo vam je ovo, ima li sta konkretno?
Kad da se euri u marke mijenjaju, hocel Huso, Asada bombardovat, i kako da postupimo, kaka ce rakija ove godine biti, i dje da je kupujemo.......



A, za to ti ne znam. Za te odgovore obrati se raznim mešetarima i vraèarima!
19-09-2013 at 12:19 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
Aidatuzla wrote:


Djevica Marija vanzemaljac? ti nas ovdje zezas jelde?



Opet tvoja ne upuæenost!
Žena iz vjeènosti stalno ponavlja; "Ja sam Kraljica mira i Majka svih ljudi!"

Možeš li barem iz ovoga izvuæi zakljuèak?
Ako dolazi iz vjeènosti i predstavlja se majkom sviju nas, zar to nebi moglo biti da je ona majka našega duha koji je vjeèan i koji je u nama.
Naglasila je još u prvim danima da nas sve skupa bez razlike ljubi, i da se brine za nas. Pozvala nas da se izmirimo sa Bogom i sa ljudima.
A, sad se zapitaj gdje se to ukazala i kada?
Ukazala se neposredno prije nemilog rata u kojem su njena zavaðen djeca stradala, stradala zbog mržnje, nacionalizma, pohlepe....

Zar nije dovoljan razlog što se ukazala upravo u Zapadnoj Hercegovini.
Meni je sigurno pomogla da razumnije i trezvenije proživim cijeli taj rat, bez mržnje u srcu ali sa dosta odluènosti da odbranim svoje ognjište.

Mi smo bili toliko zadojeni Hrvatstvom i mržnjom prema komunizmu, i da nam nije bilo meðugorskih poruka i poziva da se obratimo; - sigurno bi u prošlom ratu napravili više zla nego što se može i približno usporediti sa Srebrenicom.
19-09-2013 at 12:29 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
Antika wrote:


Opet tvoja ne upuæenost!
Žena iz vjeènosti stalno ponavlja; "Ja sam Kraljica mira i Majka svih ljudi!"

Možeš li barem iz ovoga izvuæi zakljuèak?
Ako dolazi iz vjeènosti i predstavlja se majkom sviju nas, zar to nebi moglo biti da je ona majka našega duha koji je vjeèan i koji je u nama.
Naglasila je još u prvim danima da nas sve skupa bez razlike ljubi, i da se brine za nas. Pozvala nas da se izmirimo sa Bogom i sa ljudima.
A, sad se zapitaj gdje se to ukazala i kada?
Ukazala se neposredno prije nemilog rata u kojem su njena zavaðen djeca stradala, stradala zbog mržnje, nacionalizma, pohlepe....

Zar nije dovoljan razlog što se ukazala upravo u Zapadnoj Hercegovini.
Meni je sigurno pomogla da razumnije i trezvenije proživim cijeli taj rat, bez mržnje u srcu ali sa dosta odluènosti da odbranim svoje ognjište.

Mi smo bili toliko zadojeni Hrvatstvom i mržnjom prema komunizmu, i da nam nije bilo meðugorskih poruka i poziva da se obratimo; - sigurno bi u prošlom ratu napravili više zla nego što se može i približno usporediti sa Srebrenicom.


pa dobro, sta je onda istina o Medjugorju? bio sam tu, isao i na brdo ukazanja ne zbog toga da bi pronasao ili vidio nesto neobicno, kako se ovdje kaze "izvanzemaljsko" nego onako, da vidim i to.. da li se i sta, ukazalo toj djeci, jos uvijek je upitno jer ljudi danas sve vise teze materijalnim dokazima, necega duhovnog ali ovdje je upitna ova tvoja izjava o Medjugorju kao nekom sredstvu za smirenje za ljude u Hercegovini.. mozda ipak malo prenapuhano..
19-09-2013 at 16:50 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju

citat:
camac wrote:... ali ovdje je upitna ova tvoja izjava o Medjugorju kao nekom sredstvu za smirenje za ljude u Hercegovini.. mozda ipak malo prenapuhano..



Meni je osobno puno pomoglo, otkrio sam kako se doslovno obratiti i pokrenuti u vjeri.
Slijedio sam poruke koje traže; molitvu, obraæenje, post o kruhu i vodi - srijedom i petkom....
Vjera me nauèila da su mi svi ljudi braæa i da mi je najbliži onaj kome sam trenutno potreban.
Ta me je spoznaja pratila i u ratu. Doista sam tako živio vjeru.
Jedne je prilike jedan Srpski vojnik u svojoj agoniji (bio je ranjen) zalutao u moje dvorište i vapio za pomoæ na mojim vratima.
Tada sam u sebi donio èvrstu odluku da æu ga zaštititi po cijenu svoga života.
Jedva sam i ja i on izvukli živu glavu, predao sam ga u bolnicu, i sad sam sretan što sam tako postupio.
Nisam ja uspio..Bog je uspio pomoæi èovjeku preko mene!!!


[Edited by Antika on 19-09-2013 at 17:41 GMT]
19-09-2013 at 17:39 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
Antika wrote:


Opet tvoja ne upuæenost!
Žena iz vjeènosti stalno ponavlja; "Ja sam Kraljica mira i Majka svih ljudi!"

Možeš li barem iz ovoga izvuæi zakljuèak?
Ako dolazi iz vjeènosti i predstavlja se majkom sviju nas, zar to nebi moglo biti da je ona majka našega duha koji je vjeèan i koji je u nama.
Naglasila je još u prvim danima da nas sve skupa bez razlike ljubi, i da se brine za nas. Pozvala nas da se izmirimo sa Bogom i sa ljudima.
A, sad se zapitaj gdje se to ukazala i kada?
Ukazala se neposredno prije nemilog rata u kojem su njena zavaðen djeca stradala, stradala zbog mržnje, nacionalizma, pohlepe....

Zar nije dovoljan razlog što se ukazala upravo u Zapadnoj Hercegovini.
Meni je sigurno pomogla da razumnije i trezvenije proživim cijeli taj rat, bez mržnje u srcu ali sa dosta odluènosti da odbranim svoje ognjište.

Mi smo bili toliko zadojeni Hrvatstvom i mržnjom prema komunizmu, i da nam nije bilo meðugorskih poruka i poziva da se obratimo; - sigurno bi u prošlom ratu napravili više zla nego što se može i približno usporediti sa Srebrenicom.


Vala ste i ovako dovoljno napravili, mogu misliti sta bi bilo da ste "pravo" raspalili
19-09-2013 at 18:16 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
camac wrote:.. da li se i sta, ukazalo toj djeci, jos uvijek je upitno jer ljudi danas sve vise teze materijalnim dokazima,



Ja tu djecu (danas su odrasli ljudi) promatram od prvih dana. Na djecu se vršio veliki pritisak, a tek pritisak komunistièkog režima koji je u svemu vidio neprijatelje države.

Vidioci su bili i ostali èvrsti i postojani, - ono što su tvrdili kao djeca, isto tvrde danas kao odrasli ljudi.

19-09-2013 at 20:25 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju

citat:
Antika wrote:


Ja tu djecu (danas su odrasli ljudi) promatram od prvih dana. Na djecu se vršio veliki pritisak, a tek pritisak komunistièkog režima koji je u svemu vidio neprijatelje države.

Vidioci su bili i ostali èvrsti i postojani, - ono što su tvrdili kao djeca, isto tvrde danas kao odrasli ljudi.



ne kazem ja da su oni to izmislili, (mada ne mogu tvrditi ni da su vidjeli nesto), jer nisam kompetentan da govorim o tome.. samo kazem da mnogi ljudi danas traze malo vise dokaza od obicne rijeci jer, takvo je doba u kojem zivimo.. za torturu komunistickih istrazitelja ti vjerujem.. bilo sta vezano za religiju, njima je bilo sumnjivo.. evo ti i ovdje komentara od takvih kojima nista nije sveto, gdje tvrdi da je sve to marketinski trik da bi se neko obogatio..

[Edited by camac on 19-09-2013 at 23:12 GMT]
19-09-2013 at 20:53 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
camac wrote:

ne kazem ja da su oni to izmislili, (mada ne mogu tvrditi ni da su vidjeli nesto), jer nisam kompetentan da govorim o tome.. samo kazem da mnogi ljudi danas traze malo vise dokaza od obicne rijeci jer, takvo je doba u kojem zivimo.. za torturu komunistickih istrazitelja ti vjerujem.. bilo sta vezano za religiju, njima je bilo sumnjivo.. evo ti i ovdje komentara od fosila iz tog sistema koji tvrdi da je sve to marketinski trik da bi se neko obogatio..

bez to fosila, etiketiranje nije pozeljno. ako neko nije relgiozan u sumnja u takve stvari, to je njegovo pravo
19-09-2013 at 21:02 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
Antika wrote:


Zar ti stvarno vjeruješ da je moguæe nagovoriti malu djecu da lažu cijelom svijetu i tako 30 i nešto godina?





...i tako je Marija zatrudnila zraènim putem i ostala djevica
19-09-2013 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Religija i filozofija : Istina o Meðugorju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice