Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Istina o Meðugorju
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
laly wrote:

bez to fosila, etiketiranje nije pozeljno. ako neko nije relgiozan u sumnja u takve stvari, to je njegovo pravo

ok laly, evo brisem ovo fosil..
19-09-2013 at 21:10 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
camac wrote:.. samo kazem da mnogi ljudi danas traze malo vise dokaza od obicne rijeci jer, takvo je doba u kojem zivimo.. .


Što se mene tièe, za mene su vjerodostojnije rijeèi (poruke)od bilo èega materijalnog.

Pažljivo pratim sve poruke, na prvi pogled one su monotone, ali kad ih se gleda u kompletnoj formi skupa; - toliko su duboke i neopisivo mudre.

Sjeæam se jedne poruke u ratu, to je bilo vrijeme kad sam mislio da tom ludom ratu nema kraja. Bili smo u rovu 17 dana, na nas su pala dva snijega, 2 sata u bunkeru 2 sata u vreæi za spavanje.
Netko je donio mjeseènu poruku iz Meðugorja, koja je bila upuæena samo nekoliko sati prije.
Ta je poruka upuæena 25. 02. 1994g., a izmeðu ostalog Gospa nam zahvaljuje na našim molitvama i postovima jer smo joj pomogli da se što prije završi ovaj rat. U glavnom, zahvaljuje nam što je kraj ratu...
Ja sam odmah bio skeptièan i rekao sam da to nije Gospina poruka i da ja ne vidim kraja ovom ratu. Jer smo toliko bili iscrpljeni puškaranjem i bombanjem jedni na druge, svi smo mirisali po krvi i barutu....

Na moje veliko iznenaðenje, samo za dva dana sa tim istim neprijateljima mi smo pili kavu i igrali nogomet.
Kao da nam je neka sila iz srca i duše istrgnula pomisao na bilo kakav rat.
19-09-2013 at 21:10 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
Antika wrote:



Netko je donio mjeseènu poruku iz Meðugorja, koja je bila upuæena samo nekoliko sati prije.
Ta je poruka upuæena 25. 02. 1994g., a izmeðu ostalog Gospa nam zahvaljuje na našim molitvama i postovima jer smo joj pomogli da se što prije završi ovaj rat. U glavnom, zahvaljuje nam što je kraj ratu...



šteta što Dario Kordiæ ,Tuta,Štela i ostala ustaška bagra nisu uzimali te "poruke" za ozbiljno...i šteta što se te "poruke" nisu mogle èuti u Dretelju i na Heliodromu
19-09-2013 at 21:19 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju

Evo, ovo je poruka iz toga vremena, a sada provjerite kad je HVO stupio u primirje sa muslimanima na mostarskom ratištu..
tada sam se nalazio u Bijelom Polju, na lijevoj obali Neretve.

Gospine poruke:

Poruka, 25. veljaèa 1994

"Draga djeco! Danas vam zahvaljujem na vašim molitvama. Svi ste mi pomogli da se što prije završi ovaj rat. Ja sam vam blizu i molim se za svakog od vas i molim vas: molite, molite, molite. Samo molitvom možemo pobijediti zlo i zaštititi sve što sotona želi uništiti u vašim životima. Ja sam vaša majka i volim vas sve jednako i zagovaram za vas pred Bogom. Hvala vam što ste se odazvali mom pozivu."

19-09-2013 at 21:21 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
soraya wrote:
i šteta što se te "poruke" nisu mogle èuti u Dretelju i na Heliodromu


Bilo bi dobro da su se èule i u Bugojnu, na stadionu pod trebinama gdje su trunili i moji prijatelji....u Jablanici..Konjicu zar ne?..
19-09-2013 at 21:25 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
Antika wrote:


Što se mene tièe, za mene su vjerodostojnije rijeèi (poruke)od bilo èega materijalnog.

Pažljivo pratim sve poruke, na prvi pogled one su monotone, ali kad ih se gleda u kompletnoj formi skupa; - toliko su duboke i neopisivo mudre.

Sjeæam se jedne poruke u ratu, to je bilo vrijeme kad sam mislio da tom ludom ratu nema kraja. Bili smo u rovu 17 dana, na nas su pala dva snijega, 2 sata u bunkeru 2 sata u vreæi za spavanje.
Netko je donio mjeseènu poruku iz Meðugorja, koja je bila upuæena samo nekoliko sati prije.
Ta je poruka upuæena 25. 02. 1994g., a izmeðu ostalog Gospa nam zahvaljuje na našim molitvama i postovima jer smo joj pomogli da se što prije završi ovaj rat. U glavnom, zahvaljuje nam što je kraj ratu...
Ja sam odmah bio skeptièan i rekao sam da to nije Gospina poruka i da ja ne vidim kraja ovom ratu. Jer smo toliko bili iscrpljeni puškaranjem i bombanjem jedni na druge, svi smo mirisali po krvi i barutu....

Na moje veliko iznenaðenje, samo za dva dana sa tim istim neprijateljima mi smo pili kavu i igrali nogomet.
Kao da nam je neka sila iz srca i duše istrgnula pomisao na bilo kakav rat.


ne znam druze.. ja sam konto da ces ti ovdje reci nesto vise o ukazanju i Medjugorju..
19-09-2013 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
Antika wrote:


Bilo bi dobro da su se èule i u Bugojnu, na stadionu pod trebinama gdje su trunili i moji prijatelji....u Jablanici..Konjicu zar ne?..


bilo bi ,svakako....od kako je vjera i vjerovanje u kojekakve "poruke" uzela pojedince pod svoje ,oni podivljali
19-09-2013 at 21:55 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
camac wrote:


ne znam druze.. ja sam konto da ces ti ovdje reci nesto vise o ukazanju i Medjugorju..



Nije do mene, meðugorskih poruka ima toliko da ne mogu stati u knjigu od tisuæu stranica, - ono što vas zanima o tome nastojim pisati.
19-09-2013 at 22:10 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju

citat:
Fini wrote:

http://www.zagrebackanadbiskupija.com/medjugorje.html

[Edited by Fini on 18-09-2013 at 23:31 GMT]

nije ti baš ovaj link adekvatan uz ono što želiš da kažeš


ko zna, možda je sve to varka, možda ne, ali je èinjenica da se u Vatikanu zadnje dvije godine vrlo ozbiljno prièa o ovome i da je daleko od sataniziranja.

[Edited by Aidatuzla on 26-09-2013 at 10:30 GMT]
19-09-2013 at 22:15 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju

citat:
hurija wrote:

nije ti baš ovaj link adekvatan uz ono što želiš da kažeš


ko zna, možda je sve to varka, možda ne, ali je èinjenica da se u Vatikanu zadnje dvije godine vrlo ozbiljno prièa o ovome i da je daleko od sataniziranja.


Novinari pišu što ih je volja, na pogrešan naèin prezentiraju neki dogaðaj u Meðugorju.
Evo što se zbilo za vrijeme posjeta jedne meðunarodne komisije, - koja se željela uvjeriti u vjerodostojnost onoga što vidioci govore.
Naime, za vrijeme ukazanja, vidioci su potpuno odsutni, - ne primjeæuju vanjski svijet.
Jedan je èlan te komisije naumio za vrijeme ukazanja ubosti prstima vidjelicu Vicku u oèi.
I doista, na snimku se stvarno vidi kako je taj gospodin sa raširenim prstima trznuo prema vickinim oèima. Što se desilo nakon toga?
Ma, na èuðenje sviju Vicka se naglo pomjerila u stranu i on je promašio.
Nakon ukazanja novinari su se okupili oko vicke i postavljali joj pitanje zašto je reagirala kada stalno ponavlja da je odsutna.
vicka je u poèetku bila malo zbunjena, ali kad se sjetila kako je proteklo ukazanje i što se sve dogaðalo, - odmah je isprièala svoju prièu u vezi tog pomjeranja.
Vicka je rekla da je Gospa došla sa malim isusom u naruèju, i da ga je nekako (po mišljenju Vicke) nespretno premještala sa ruke na ruku. Vicki se u jednom momentu uèinilo da æe joj mali Isus ispasti iz ruku pa je spontano poletjela da ga uhvati.
Eto, upravo ovaj dogaðaj za mene je tako snažan u mudar. gospa je unaprijed znala namisli tog gospodina iz komisije i na jedan zanimljiv naèin natjera vicku da se pomjeri u stranu.....
A, što novinari iz toga prave predstavu za sebe, ja se na to ne obazirem....

Što se tièe Vatikana i priznavanja Meðugorja, ja sam uvjeren da do toga nikada neæe doæi.
Onaj tko dobro poznaje meðugorske poruke i tko ih želi staviti u kontekst pojedinih vjera; - zaèuditi æese kad shvati da se poruke najslabije uklapaju u Katolièku crkvu.

Do ovog zakljuèka je moguæe doæi ako dobro poznajete Bibliju i druge vjerske knjige, drugih religija.

[Edited by Antika on 19-09-2013 at 22:48 GMT]
19-09-2013 at 22:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Religija i filozofija : Istina o Meðugorju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice